Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera Panasonic RZ1 zgrywanie

04 Lut 2011 18:43 1780 6
  • Poziom 12  
    Witam mam kamerę jak w temacie. Kamera nagrywa całkiem ładny obraz i rejestruje dźwięk mono. Posiada tylko dwa wyjścia cinch - jedno to video, a drugie, to audio. Moje pytanie jest takie jak podłączyć do tv żeby głos był w obydwu głośnikach a nie tylko w jednym? To samo tyczy się zgrywania na komputer. Mam kabel 2x cinch -> minijack. Mogę tylko sobie wybrać, czy nagrany dźwięk będzie kanałem prawym czy lewym a nie wiem jak to zrobić żeby słychać dźwięk było w obydwu głośnikach? Proszę o odpowiedź jak rozwiązać tą sytuację?
  • Poziom 18  
    Kup sobie rozgałęźnik wpinany do kamery 1 wtyk RCA na 2 gniazda RCA.
    Dźwięk będziesz miał wtedy w obu kanałach taki sam.
    Najszybsze i najtańsze rozwiązanie ok 2 zł.
  • Poziom 12  
    Nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje. Nie będzie powodowało to jjakiś problemów np: zwarć??
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Będzie ok, sam tak robię.
  • Poziom 12  
    serdeczne dzięki. A teraz jak to do kompa podłaczyć? kamera na 1 wyjście RCA a komputer minijack.
  • Poziom 18  
    Kabel odpowiedni kupić, albo samemu końcówki pozakładać.
  • Poziom 12  
    Rozwiązałem to w ten sposób:
    od kamery 2xRCA->2xRCA i do komputera jeden RCA wchodzi bezpośrednio do karty video z wejściem "composite" a drugi do przejściówki RCA->minijack mono i ten zestaw dopiero wo wejścia liniowego na karcie muzycznej. Jak jutro zmienię kartę video (tę muszę oddać) to zamiast do wejścia liniowego dźwięk będzie wchodził bezpośrednio do karty.