Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E51 Za i Przecie czyli plusy i minusy tego modelu.

superflay84 04 Feb 2011 21:07 4182 31
Computer Controls
    superflay84
    Level 10  
    Witam. Otóz jestem na kupnie noki e51 , nigdy wczesniej jej nie miałem i nie testowałe. Moje pytanie skierowane do użytkowników tego telefonu aby podali mi jego dobre i słabe strony. które najbardziej przewazaja i tp. Dzwonie okolo 30 min dziennie kozystam równierz z internetu.Chodzi mi o baterie no i jezeli ktos wie o jego ciekawe rozwiazanie bajery itp.jak gra muzyka bo zwracam na to takze uwage i jakie wychodza zdjecia oraz jezeli przewazaja wady prosze o polecenie innego sparwdzonego przez was modelu do 350 zł.
  • Computer Controls
    karolark
    Level 42  
    Miałem ja ponad rok zadnych problemów
    Moze trafilem na dobry egzemplarz albo opinie marud sa przesadzone :-)
    Wifi dzialalo ok radio dobre - i symbian :-)
    Zawiesila sie moze kilka razy ale to juz moja wina bo zapchałem pamiec
    Jak dla mnie winmobile to porazka wolny muł - pewni zaraz znajda sie znacze i zostane zakrzyczany :-)
    Foxtrott
    Level 34  
    Przepraszam . mówisz że jestem marudą albo krzykaczem? Wiadomo każdy lubi to co ma i z gustami się nie dyskutuje , do winmo można w zależności od telefonu wybrać sobie wersję softu i uwierz mi nie ma muła każdy wybiera sobie wersję w zależności od potrzeb , E51 za 350zł ? Przepraszam w komisie za 120zł jest .....
    superflay84
    Level 10  
    to poleccie jakies fajny telefonik noki do tej kfoty z podbnymi funkcjami i estetycznym wygladem.
  • Computer Controls
    maciekbronkz
    Level 14  
    Foxtrott wrote:
    do winmo można w zależności od telefonu wybrać sobie wersję softu

A do nokii to nie można? :-)

Foxtrott wrote:
    i uwierz mi nie ma muła każdy wybiera sobie wersję w zależności od potrzeb

Miałem Xperię, xda orbit oraz htc diamond - jeżeli według ciebie WM nie zamula to chyba masz opóźnienie reakcji wzrokowej.

Foxtrott wrote:
    E51 za 350zł ?

Kto powiedział, że kolega całą tą kwotę chce przeznaczyć? ;)

Foxtrott wrote:
    Przepraszam w komisie za 120zł jest .....

Jaki stan - taka cena. ;)
    karolark
    Level 42  
    Foxtrott wrote:
    Przepraszam . mówisz że jestem marudą albo krzykaczem? Wiadomo każdy lubi to co ma i z gustami się nie dyskutuje , do winmo można w zależności od telefonu wybrać sobie wersję softu i uwierz mi nie ma muła każdy wybiera sobie wersję w zależności od potrzeb , E51 za 350zł ? Przepraszam w komisie za 120zł jest .....

W poscie autora jest kwota DO 350zł wiec sie mieści :-)
    A w moim ze mialem wiec czas przeszły :-)
    Tak sie składa ze zawodowo zajmuje sie gsm od 5 lat i przez rece przeszlo mi duuuuuuuzo telefonow
    Duza zaleta nokii e51 jest tez dobre aku mi trzymało okolo 5-6 dni a sporo dzwonie
    Z koleji htc i wszelkie spv w tej cenie to porazka tak jak napisalem MUł
    Foxtrott
    Level 34  
    z całym szacunkiem , aż 5 lat .... hmmmm gratuluję , wie kolega co to FBus Mbus? to taka mała dygresja , ponieważ każdy się mieni profesjonalistą po rozblokowaniu 5 fonów , ale nie o tym rozmowa ważne jest to o co pyta superfly dlatego podtrzymuję WinMo
    @ maciek
    ja bazuję tylko na telefonach z Win więc z braku doświadczenia nie wypowiadam się ...
    maciek@2 nie wiem czy starasz się mnie obrazić , widziałeś HTC HD2? miałeś go w ręku? pracowałeś na nim ? co rozumiesz pod pojęciem reakcja wzrokowa?
    Drążę dalej temat MUŁ = co za tym idzie? soft dobierasz do własnych potrzeb jest tyle niebrandowanych ROM`ów że naprawdę jest w czym wybierać .
    Kolejne
    Jaki stan taka cena
    oto chodzi , że sam mam na sprzedaż E51 za 140zł ideał , nowa obudowa oryginał Nokia , folie itp .
    karolark
    Level 42  
    Foxtrott wrote:
    z całym szacunkiem , aż 5 lat .... hmmmm gratuluję , wie kolega co to FBus Mbus? to taka mała dygresja , ponieważ każdy się mieni profesjonalistą po rozblokowaniu 5 fonów , ale nie o tym rozmowa ważne jest to o co pyta superfly dlatego podtrzymuję WinMo
    @ maciek
    ja bazuję tylko na telefonach z Win więc z braku doświadczenia nie wypowiadam się ...
    maciek@2 nie wiem czy starasz się mnie obrazić , widziałeś HTC HD2? miałeś go w ręku? pracowałeś na nim ? co rozumiesz pod pojęciem reakcja wzrokowa?
    Drążę dalej temat MUŁ = co za tym idzie? soft dobierasz do własnych potrzeb jest tyle niebrandowanych ROM`ów że naprawdę jest w czym wybierać .
    Kolejne
    Jaki stan taka cena
    oto chodzi , że sam mam na sprzedaż E51 za 140zł ideał , nowa obudowa oryginał Nokia , folie itp .

Wycieczki osobiste :-)
    w boxach uzywam tylko fbusow a nie mbus chyba ze kolega zatrzymal sie na max 232 :-( - 5 lat gsm a poprzednie 25 lat elektronika
    Moge odwrocic kolegi zdanie jaka masz taka chwalisz ale o gustach sie nie dyskutuje
    Foxtrott
    Level 34  
    Przepraszam ,ale napisałem że to dygresja , kto zaczynał od podstaw wie co miałem na myśli był FBUS i MBUS , nie jesteśmy tu po to by się spierać ale by pomóc , więc dość pustosłowia ja z własnego doświadczenia polecam WinMo , każdy ma prawo wypowiedzieć się polecić coś , bez obrażania innych ...Szczerze to nigdy nie zamienie mojej Omni 16GB na iphona mimo ,że ma lepszy wyświetlacz i dotyk i nic więcej , mam swobodny wybór w oprogramowaniu , chce mieć więcej RAM daje ten ROM , chce mieć full wypas biorę kolejny ROM .
    BTW mam do sprzedania E51 stan ideał , nowe oryginalne obudowy , folia na LCD i aparacie , zero skaz 140 zł
    milimetr6666
    Level 11  
    Tak w ogole to kolega chcial sie dowiedzieć czegoś o nokii e51. Ja mam ten telefonik juz 2 lata. I tak(moim zdaniem oczywiście): bateria jak dla mnie ujdzie w tłoku. Na początku nie powiem bo trzymała mi prawie tydzien. Ale pozniej zacząłem sie bawic w gry itp i teraz maksymalnie 2 dni. O aparacie lepiej nie wypominac. Mimo ze jest tu 2.0 to wychodzą tak jak bym to robił kalkulatorem. O robieniu zdjęć jakis dokumentów możesz zapomnieć. Mi to np potrzebne w tel dlatego Napisalem. Funkcję telefonu to tak opis wskazuje telefon klasy biznesowej wiec pełno tu różnych przelicznikow itp. W standardzie nie ma gier. Ale w sieci pełno stron na których mozna sobie pobrać.Mam aktualnie ten i se c902 i gdyby tylko nokia miała lepszy aparat mial bym tylko nokie.
    maciekbronkz
    Level 14  
    Tak, miałem okazję "bawić" się tym cackiem - niestety mówimy tu o kwocie >350 a nie <900 dlatego porównanie uważam za niestosowne. ;)
    ROMy.. Na nokię też są modyfikowane ROFS2 - to samo co romy na winmobile. Widziałeś nokię przypuśćmy 3310? Chłopie! Tyle ROMów co na ten telefon co na winmo! :D
    superflay84
    Level 10  
    A czy e51 to powaznie muł. bo miałem kiedys e5o to był strasznie wolny?
    karolark
    Level 42  
    Co do E50 zgadza muł straszny ale e51 to juz inna bajka miałem ja i polecam
    podoboq
    Level 17  
    Myśle,że w e51 nie ma jakieś większej wady,fajny telefon,zdjęcia rzeczywiście robi dość marnej jakości,za to ma dużo innych przydatnych funkcji,więc to jej można wybaczyć :)A jak nie e51 to polecam c902 ,k800i ,k770 tal z WM do 350 nie polecam ,bo naprawdę przymulają większość.

Quote:

To ,że jest napis nokia,nie znaczy,że oryginał.

Foxtrott wrote:
    Przepraszam w komisie za 120zł jest .....

Dość dziwne,że na allegro ciężko znaleźć poniżej 150zł,a ty mówisz ,że w komisie za 140.Dobre-lubie to
    Pocieszny
    Level 38  
    Foxtrott wrote:
    P Przepraszam w komisie za 120zł jest .....

Możesz podać namiary na ten komis? Chętnie kupię kilka sztuk, nawet dopłacę za przesyłkę. No chyba że Ci się pomyliło z E50 ;)
    superflay84
    Level 10  
    A co powiecie o 6720 c .. macie jakies opinie na ten telefon.Ma dobry apart, wsumie nie wiem jak z obudowa i co z mp3.
    User removed account
    User removed account  
    djswirek
    Level 21  
    co do wad tego modelu , to nie wiem jak późniejsze rev. ale jedne z pierwszych miały problem z gumkami , tymi od głośności i powera. Stosunkowo szybko się przecierały, niestety brak możliwości wymiany gdyż są zgrzane z korpusem.
    milimetr6666
    Level 11  
    Kolega djswirek ma racje. Gumki bardzo szybko sie przecierają. A potem masz takie paskudne dziury.
    User removed account
    User removed account  
    lysy1980
    Level 32  
    E51 fajny telefon, tak jak ktoś wspomniał radio WiFi dobrze sobie radzi, minus - wycierające się klawisze, E52 polecam z ręką na sercu, trzeba dołożyć parę groszy ale telefon wart uwagi no i jak ktoś wspomniał Made in Finland przede wszystkim.
    Miałem E50, tel wolny ale nie ma paniki, jeśli ma służyć do telefonowania może być, nie zapychać pamięci nie będzie strasznie mulił, brak WiFi jeden z minusów. Miałem też N95 8GB, N96 - to jest zabawka, tyle dobrze że w razie nudy DVB-H było. Omnia, nie wiem kto to spłodził, miałem i nigdy więcej, nawet z WM6.5PRO Ryżego to i tak nie dla mnie. E52 to jest to, przy N96 szybka jak burza, mimo że w N96 siedzi Dual ARM strasznie mulasty telefon, słabe radio WiFi, albo mi się traka trafiła, kumpel w pracy z E51 latał po sieci przez WiFi, a ja w N96 nie bardzo łapałem sygnał z AP. W E52 wytrzymałość baterii bajka - chyba godny następca 6310i (mam 2 sztuki 6310i i nie oddam za żadne pieniądze), Nie wiem jak się zachowuje przy brandowanym oprogramowaniu, ale po zdebrandowaniu jak dla mnie wszystko jest OK, zawiesił się może ze 2 razy - z mojej winy, a mam już kilka miesięcy (soft aktualizowany jak tylko jakiś się pojawi przez menadżer urządzenia), proponuje dołożyć parę groszy i się zaopatrzyć w E52.
    podoboq
    Level 17  
    No w e51 przecierają się gumki,ale bez przesady,nie aż tak szybko,żeby rezygnować z jej zakupu.

Quote:
    Jeżeli kolega chce przeznaczyć 350zł na e51 to może dołożyć ok 150 i kupić sobie e 52? tylko made in Finland (w żadnym wypadku Hungary.Mój ojciec ma ją i bez przerwy nawiedza serwis, za to ja mam fińską i mam spokój)

To nie kwestia tego,czy made in finland ,czy made in hungary,ale kwestia tego kiedy została wyprodukowana.Bo wady,które kiedyś występowały nie występują już w nowszych wersjach.
    gwidon997
    Level 24  
    E51 to świetny telefon, jeden z najlepszych jakich miałem. Do jego zalet można zaliczyć metalową obudowę, jakość wykonania, szybkość działania, wygodna klawiaturę itd. Jego wady to trochę mały wyświetlacz, aparat i kiepskie przyciski głośności. Mimo wad naprawdę warto go kupić.
    superflay84
    Level 10  
    dowiedziałem sie duzo ale chodzi mi poglowie ta e52. Czy mzona by kupic ten model tak do 400zł w stanie dobrym czy raczej ciezko i gdzie mozna by kupic najtaniej.
    tele_sim
    Level 33  
    Kolego bezproblemu kupisz na allegro i to idealna :) Osobsicie kupilem 3 sztuki po 550zł za nowke. Pozdrawiam a i śmiało polecam ten telefonik gdyż sam go uzywam i niegdy mnie nie zawiodl ( no raz jak głośniczek zaczal trzeszczec ale nowy glosnik i dodatkowa siateczka chronią go do dziś ) :)
    superflay84
    Level 10  
    A czy duza ruznica jest miedzy Fińska a inna produkcja i na co szczegolnie zwracac przy zakupie tego modelu na alegro.
    User removed account
    User removed account