Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy scalaki od nokii sa kompatybilne we wszystkich nokiach?

19 Paź 2004 23:02 1461 16
  • Poziom 16  
    Witam
    pytanie jak w temacie, chodzi mi o to czy scalaki np od 3310 ( ccont, cobba, hagar ) mozna wlutowac np do nokii 3310,8210, 8850, 6510 i innych modeli nokii?? Czy jesli wylutuje niesprawny ccont z telefonu to czy musze wlutowac identyczny czy moze to byc np ccont z innego modelu nokii??
    prosze o jakies sugestie...
    z gory dziekuje za odpowiedzi
    pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Ja mam jedną sugestie, serwisówka w łapki i sprawdzasz.
    Pamiętaj, że niektóre serie mają takie same układy ale one zalezą też od wersji PCB więc dobór nie jest aż taki prosty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 16  
    chodzi mi o to czy np wyciagajac cconta z 3210 moge go swobodnie wlutowac do 3310 chociac ma inny numer
    czy ccont nmp70467 jest taki sam jak ccont nmp7l350?
    ccont to ccont wiec chyba dziala tak samo......
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    gdyby byly te same to mialy by te same oznaczenia...
  • Poziom 16  
    Ale czym sie roznia?
    Ma ktos moze jakas tabelme ktory scalak co robi i do jakiego telefonu mozna go wlutowac??
    Dokladnie chodzi mi o to czy jakbym kupil uszkodzona 8850 i czy moglbym ja naprawic wstawiajac scalaki od 3310?
  • PCBway
  • Poziom 31  
    stary czy ty wogole rozbierales kiedys jakikolwiek telefon? jak ty chesz cos z np z 32 wstawic do 33?? masz poogladaj sobie
    Załączniki:
  • Poziom 16  
    Dla Twojej wiadomosci drogi kolegi vymiathatch rozbieralem nijeden telefon i w 3210 jak i 3310 np sa prawie takie same cconty, cobby ale ja prubuje sie dowiedziec czy moge podstawiac scalaki o innym numerze niz orginalny.......
  • Poziom 31  
    NIE chyba ze jeden jest zamiennikiem drugiego, stary numer jest numer
  • Poziom 17  
    vymiathatch napisał:
    stary czy ty wogole rozbierales kiedys jakikolwiek telefon? jak ty chesz cos z np z 32 wstawic do 33?? masz poogladaj sobie

w tym przypadku troche sie pomyliłeś... na przyklad z 3210 pasuje flash do 3310... pewne i sprawdzone
  • Poziom 31  
    to przeloz np pa z 32 do 33 zobaczymy?
  • Poziom 17  
    nie twierdze ze wszystko da sie przelozyc ale niektore czesci sa takie same albo przynajmniej zgodne
  • Poziom 31  
    ale nie wszystkie, looz proponuje zamknac temat
  • Poziom 28  
    cconty sa takiesame
    i chapsy tez
    procesor identyczny
    pamiec flesz z 3310 podejdzie do 3210
    odwrotnie problem z zaprogramowaniem eeprom sam nie wiem dlaczego

hagary sa wszedzie takie same
    cobe zastapisz tym ukladem Jcostam w obudowie z wystajacymi drutami, i na odwrot
    cconty tez wszedzie identyczne

chyba to tyle wspolnego

->hery
    jak (czym) zaprogramowales eeprom w fleszu z 3210 wsadzonym do 3310 ?
  • Poziom 17  
    po przezuceniu wrzucilem tylko soft i telefonik smigal. nie rozumiem dlaczego trzeba by bylo programowac eprom - przeciez w 3310 to jest tylko obszar w flashu.
  • Poziom 28  
    hery napisał:
    po przezuceniu wrzucilem tylko soft i telefonik smigal. nie rozumiem dlaczego trzeba by bylo programowac eprom - przeciez w 3310 to jest tylko obszar w flashu.

nie odpowiedziales na pytanie czym?
    bo to zasadnicza sprawa
    fleszerem dejana sie mi to nieudalo dlatego pytam

ja tez nierozumiem, ale tak wlasnie bylo
    wygladalo to tak jakby ten flesz z 3210 mial uszkodzony ten obszar
    eeprom, albo nie mial, albo zablokowany jakos. Niedalo sie zrobic imeja itd
  • Poziom 17  
    wrzucalem dejanem i knokiem - bez najmniejszych problemów. moze poprostu trafiles na jakis uszkodzony???
  • Poziom 28  
    juz zastanawialem sie wlasnie nad taka ewentualnoscia, czy poprostu do pewniej partii telefonow 3210 nie wsadzali pamieci z uwalonym tym wlasnie obszarem ktory najczesciej pada w tych ukladach flash. Skoro i tak niepotrzebny, moze w ten sposob oszczedzili na kosztach kupujac je od intela moze za pol ceny ? Teraz to i tak nie wazne. 3210 juz dawno nie produkuja. Za to w 3310 wsadzaja flesze coraz to inne :) Ale to juz inna bajka, zreszta przedyskutowana dawno na forum.