Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann vitola comferral palnik na gaz ziemny

04 Lut 2011 21:58 5371 7
  • Poziom 25  
    Witam
    Posiadam kocioł olejowy jak w temacie zastanawiam się czy byłaby możliwość w tym kotle wymiany palnika aby ogrzewać się gazem ziemnym. Słyszałem że jest taka możliwość ale może znawca tematu się wypowie i ewentualnie jakie byłby koszty takiej wymiany?
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jest taka możliwość. Cena palnika gazowego: 4000-5000 zł.
  • Poziom 25  
    wawrzeczko_t napisał:
    Jest taka możliwość. Cena palnika gazowego: 4000-5000 zł.

8-O 8-O 8-O teraz kolega mnie dobił....myślałem że w 1000zł uda się taką operacje przeprowadzić ehhh. Zastanawiam się nad przejściem na ogrzewanie gazowe gdyż przy obecnych cenach oleju opałowego moje ogrzewanie miesięczne 100m2 wynosi około 1500zł to jest masakra.....może orientujesz się jak by to wyglądało przy ogrzewaniu na gaz ziemny?
  • Poziom 25  
    Skoro palnik gazowy kosztuje 4-5tys to może lepiej kupić nowy kocioł gazowy...?
  • Poziom 14  
    Mogę pomuc mam taki palnik do tego kociołka w bardzo dobrym stanie był używany 2-3tygodnie.

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem spytać jakiej mocy musiał by być palnik- i wtedy odpowiedziec że mam ?
  • Poziom 1  
    Ja szukam palnika gazowego do pieca viessmann vitola 22 kw
    teraz używam palnika olejowego ale chcę to zmienić
    jeśli Twój pasuje zadzwoń proszę
    601567046
  • Poziom 25  
    Witam ponownie
    Decyzja została podjęta cena oleju opałowego na chwilę obecną to 3,60zł/l w moich warunkach czyli 85m2 parter i 85m2 piętro gdzie piętro na chwilę obecna jest jeszcze nie użytkowane i grzane jest po prostu minimalnie tylko ledwie letnie grzejniki, na cały rok czyli ogrzewanie i ciepła woda to 2,6tys litrów. Koszt w zalężności od ceny oleju każdy może sobie obliczyć.
    Decyzja jest taka że kupuję kocioł gazowy, przemawia do mnie na podstawie tego co wyczytałem w opisach Ulrich Kondensich KOMPRESSOR o mocy 21KW. Czy byłby to dobry wybór zwracam się do fachowców w tej dziedzinie. I jeszcze jedna w tej chwili mam wymiennik na CWU Wiessmana czy jest możliwość tego wymiennika podpięcia do tego kotła Ulricha?
    Pozdrawiam

• Moderator na urlopie...
    adam998 napisał:
    ... czy jest możliwość tego wymiennika podpięcia do tego kotła Ulricha?

Jak najbardziej można; i to na dwa sposoby. Schematy dostaniesz z kotłem.