Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z pompką w wytwornicy dymu Acme iFog 280,

dany_47 04 Lut 2011 22:19 4500 6
  • #1 04 Lut 2011 22:19
    dany_47
    Poziom 9  

Witam.

Na początku zaznaczę, iż Jestem nowym użytkownikiem ale nie dzieciakiem neo, piszę po polsku i zrozumiale ;)

Nie przedłużając, posiadam wytwornice Acme iFog 280, jej piec ma ponoć 1000W a pompka na nalepce znamionowej ma 56W. Z pompką jest właśnie problem. Na imprezie po 3 godzinach wytwornica zamiast normalnie dymić zaczęła trochę kichać dymem, dymiła słabiej, bez normalnego ciśnienia które wyrzucało dym dosyć daleko... Resztę imprezy spędziła pod ścianą niestety.

Korciło łapki i rozebrałem ją z dobrą myślą iż sobie z tym poradzę, piec był czyściutki, ani grama syfu- padł werdykt- pompka. Rozebrałem pompkę, bardzo stanowczy opór napotkałem w miejscu zaraz za tłoczkiem i za jakąś śmieszną kuleczką która nie wiem co tam robi [jest na sprężynce], zanim płyn zostaje wygoniony do miedzianego przewodu prowadzącego do pieca, tylko delikatnie udało mi się ten zator udrożnić. Złożyłem niby po bożemu, jak być powinno i pompka teraz w ogóle nie pracuje, po wciśnięciu przycisku na pilocie słychać ciche "buuuuuuu" co w moim mniemaniu oznacza próbę pracy pompki ale coś jakby ją blokowało.

Czy ktoś mógł by mi podsunąć pomysł jak ją odetkać w 100% i jak poprawnie złożyć tą pompkę żeby znów zaczęła pracować jak należy?

0 6
  • #2 06 Mar 2011 23:42
    r_gol
    Poziom 9  

Witam!

Mialem ten sam problem:) mianowicie pompka zaczela wpadac w rezonans i zasysala plyn i wradala w rurce zbieralo sie powietrze.

Wina jest uszkodzenie grzyba sylikonowo - gumowego na sprezynce wewnatrz pompki ( w plastikowej rurce )
    Nalezy uzyc sylikonu wysokotemperaturowego i po odtluszczeniu ( umyciu i wysuszeniu naniec go na sylikonowego grzyba.
    Nastepnie natluszczonym palcem kremem lub zamoczonym w plynie do mycia naczyn uformowac grzyb na nowo.
    zajelo mi to jakis czas.
    efekt koncowy jest ok:) wszystko smiga jak nalezy:)

zalaczam foty.

Grzyb - zaworek zwrotny

0
  • #3 23 Mar 2011 22:33
    heberek
    Poziom 13  

Wymiana pompki ok. 40 zł i wszystko bardzo dobrze hula :)

0
  • #4 25 Mar 2011 10:19
    dany_47
    Poziom 9  

Problem rozwiązany zaraz po awarii, wymieniony został zaworek zwrotny, ten silikonowy o którym kolega 2 posty wyżej mówił.

Co do wymiany pompki, też o tym myślałem ale taką pompkę jak jest w iFog'u nie da się znaleźć w Polsce a kombinowanie z pompkami od spryskiwaczy samochodowych to dla mnie nie rozwiązanie. Pompki od Antari nie pasują.

0
  • #5 24 Maj 2011 14:24
    r_gol
    Poziom 9  

Witam!

Jesli hodzi o pomppki do wytwornicy I-fog 280 sa to 46w pompki tloczkowe to w gliwicach posiadam hurtownie gdzie takowe sprzedaja.

Ja osobiscie znalazlem nowego grzyba w czesciach serwisowych z wytwornic i po wymianie smiga jak nowka.

jesli chcieli byscie kupic pompke piszecie na pw.lub odsylam do mojego allegro
    r_gol nick w o mnie znajdziecie dane kontaktowe.

0
  • #6 12 Lis 2011 11:02
    Popek66
    Poziom 2  

u mnie jest tak jak kolega opisuje w pierwszym poście ale pompka jest dobra (bo bije płyn) grzybek nie zniszczony a wytórnica nie dymi wcale raktyznie tylko tak lekko dymek leci ale to tylko odrobine. Czy to jest czegoś innego wina ?

0
  • #7 12 Lis 2011 18:27
    r_gol
    Poziom 9  

Gratuluje uzywania plynu ktory zatkal grzalke. Zeby ja odetkac potrzeba kupic fosol i wstrzyknac do nagrzanej pod cisnieniem strzykawka. zacznie wyplywac cos w rodzaju czarnej smoly.

0