Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw monitoring-kamery -Porada

Tomas001 05 Lut 2011 00:04 4028 9
  • #1 05 Lut 2011 00:04
    Tomas001
    Poziom 13  

Witam Serdecznie.!
    Mam problem z "intruzami" włamaczami.Mieszkam w b.dużym domu jednorodzinnym i po dzisiejszym incydencie,a mianowicie gdy bylem w pracy jak i żona drzwi najprawdopodobniej zostaly otwarte (przez noc)..ale w przedsionku są drugie drzwi anty włamaniowe z PORTY (bardzo grube) na zamkach GERDY..Po przyjsciu z pracy widzialem kilka śladów butów oraz rozkręconą klamkę do połowy..Dom bardzo sie rzuca w oczy i "kusi"..

Dlatego postanawiam od dziś montaż kamer bezprzewodowych w granicach cenowych 1000-1400PLN co mi mogli byście polecić z gotowych zestawów ?
    Problemu z instalacją mieć niebędę,ponieważ zapewne jest jakiś schemat tego podłączenia.

Czekam na odp.to bardzo dla mnie ważne.Pozdrawiam serdecznie

Tomasz.

Regulamin pkt 8,3 . [SP5ANJ]

0 9
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2011 08:09
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Nie musisz wydawać tyle kasy. Załóż atrapy kamer z czyjnikami ruchu. Jest ich mnóstwo na allegro, niczym nie różnią się od aktywnych. Potencjalny złodziej nie będzie miał odwagi sprawdzać czy to atrapa.
    Naprawdę skutkuje.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Lut 2011 08:23
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

postawiłbym w pierwszej kolejności na system alarmowy z powiadomieniem do "dobrej" agencji ochrony a później system monitoringu.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Lut 2011 09:31
    rokycky
    Poziom 23  

Gotowe zestawy do samodzielnego montażu to są w castoramie, obi itp
    Wiec jak chcesz takie scierwo, to tam zadawaj pytanie co Ci polecą...

Tutaj uzyskasz porady, ale nie gotowe rozwiązania.

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lut 2011 10:47
    beerman
    Poziom 16  

Zastanawiam się co to za pomysły z agencją ochrony.... skutecznosć prawie żadna. Kasy dużo.

0
  • #6 05 Lut 2011 12:14
    Tomas001
    Poziom 13  

rokycky napisał:
    Gotowe zestawy do samodzielnego montażu to są w castoramie, obi itp
    Wiec jak chcesz takie scierwo, to tam zadawaj pytanie co Ci polecą...

Tutaj uzyskasz porady, ale nie gotowe rozwiązania.

w takim razie kolego wytłumacz mi dlaczego zestawy to ścierwo ? więc po co są sprzedawane?Dla jaj?

jimasek- odnośnie alarmu to kable są właśnie poprowadzone po pomieszczeniach kuchnia,przedpokój,i góra.a wyprowadzenie mam wszystkich kabli czyli centralę w pokoju na dole więęc myślę,że najpierw podaje do agencji pierwszej lepszej spytać sie o cene itd.. bo zapewne oni też takie rzeczy podłączają.

0
  • #7 05 Lut 2011 12:42
    rokycky
    Poziom 23  

Zależy jaki zestaw masz na myśli. Moze lepiej podeślij link sprzetu którym jesteś zainteresowany to ocenimy.
    Druga sprawa to określ najpierw Twoje oczekiwania co do tego systemu. Bo tak to wróżenie z fusów jest.
    Ile łącznie kamer, czas rejestracji, itd itp

edit

dlatego, ze samo słowo zestaw oznacza skladak najnizszej jakosci sprzetu w celu sprzedazy po jak najatrakcyjniejszej cenie :)

0
  • Pomocny post
    #8 05 Lut 2011 12:54
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Tomas001 napisał:

w takim razie kolego wytłumacz mi dlaczego zestawy to ścierwo ? więc po co są sprzedawane?Dla jaj?

Dla zbicia kasy przez market i nabicia w butelkę klienta który baranim pędem leci za promocją, okazją, niską ceną. Dla klientów którzy pojęcia nie mają w jakim stopniu mogą czymś takim zabezpieczyć teren, dla klientów którym w momencie kontaktu roi się iskra nadziei że będą "widzieć wszystko". Urządzenia są NAJGORSZEJ jakości, przeważnie w sieci można znaleźć taki sam sprzęt dużo taniej, z tym że sieci sklepów markują produkty po swojemu aby klient nie mógł łatwo zidentyfikować. Chcesz przykładu? Proszę bardzo, w makro był sprzedawany zestaw 4 kamer z rejestratorem marki "swam" za około 2000. Rejestratora tego wypierają się wszyscy instalatorzy bo jest to nic innego jak wszystkim znany AVC-760, można to było kiedyś za cztery stówki kupić, kamery natomiast po 150.
    Nie wiem czy to właśnie dla jaj nie jest sprzedawane...

Dodano po 1 [minuty]:

ja-kenaj napisał:
    Nie musisz wydawać tyle kasy. Załóż atrapy kamer z czyjnikami ruchu. Jest ich mnóstwo na allegro, niczym nie różnią się od aktywnych. Potencjalny złodziej nie będzie miał odwagi sprawdzać czy to atrapa.
    Naprawdę skutkuje.

Rozumie że to ironia?

0
  • Pomocny post
    #9 05 Lut 2011 15:03
    Marek31415
    Poziom 31  

Jeżeli masz w domu WiFi (jak nie masz, to AP nie kosztuje wiele), to może zastanów się na początek nad kamerą IP WiFi, np. przy wejściu do domu. Komputer pewnie masz. Jakiś program dostaniesz z kamerą. Później możesz taki monitoring rozbudowywać w miarę potrzeb, zmienić oprogramowanie itp.. Na start zmieścisz się założonej kwocie.

0
  • #10 05 Lut 2011 17:44
    Tomas001
    Poziom 13  

Witam.Wi-Fi posiadam a co do tematu to jednak zrobię tak jak mówisz czyli zakup kamery bezprzewodowej na IP :)

Temat zamykam w takim razie.

Pozdrawiam.

0