Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ R55EG- brak dĽwięku po wygrzewaniu grafiki.

05 Lut 2011 12:05 2266 14
  • Poziom 10  
    Witam, ostatnio w moim laptopie wygrzewałem grafikę z obrazem wszystko wróciło do normy ale za to zanikł dĽwięk jest to na 100% problem sprzętu, a nie sterowników. DĽwięków systemowych itp. nie ma w ogóle słychać jedynie czasami co¶ słyszę gdy gram w Counter-Strike to czasami dĽwięk wydusi z siebie strzał lub pół i dalej cisza. Mam do was pytanie czy co¶ padło na poważnie czy może wystarczy tylko jaki¶ układ wygrzać ? I jaki układ jest odpowiedzialny za dĽwięk na płycie głównej ?

Mam nadzieję że mi pomożecie. Pozdrawiam

etit:
    Bardzo blisko układu graficznego jest mostek północny o oznaczeniu:
    Q682945PM SL8Z4. Aktualnie nie mam przy sobie Hot Aira i nie mogę go wygrzać, ale mogę zapytać co wy o tym s±dzicie ? DĽwięk jest do odratowania ?
  • Poziom 33  
    Jak już to nie wygrzewac nic tam więcej :) ewentualnie podlutowac łapki od
    Conextant CX20549-12Z znajduje sie na płycie zaraz nad gniazdem słuchawkowym. Ale w pierwszej kolejno¶ci niech kolega sprawdzi na jakim¶ life cd ubuntu lub mini xp potem czy wtyczka od gło¶ników jest dobrze wpięta ;)
  • Poziom 10  
    Ten układ Conextant CX20549-12Z jest do¶ć daleko od wygrzewanej grafiki, więc mało prawdopodobne jest żeby ten układ się uszkodził. Luty na tym układzie wygl±daj± b. dobrze. Problem dotyczy dĽwięku z gło¶ników zewnętrznych (umieszczonych w laptopie) jaki i tego podpiętego przez jack.
  • Poziom 10  
    _1KOKO Sugerujesz że może co¶ ze sterownikami ? (jestem zielony)
  • Poziom 33  
    Może i tak być,ja napewno bym zaczoł od life cd
  • Poziom 10  
    No niestety chciałbym żeby to tylko sterowniki były :D Mogę zapewnić że to nie ich wina, przez jaki¶ czas (gdy nie maiłem dysku) używałem Ubuntu z CD i dĽwięku nie było, ostatnio nawet zainstalowałem Win7 (który sam instaluje stery) ale jak dĽwięku nie było tak nie ma :(
  • Poziom 33  
    O tym kolega nie wspomniał wcze¶niej ;) proponuje jeszcze biosa aktualizowac :) zanim sie okaże iz Conextant CX20549-12Z jest do wymiany ;)
  • Poziom 10  
    A ten układ CX20549-12Z od czego mógłby pa¶ć ? Bo ja z nim ani przy nim kompletnie nic nie robiłem.
  • Poziom 33  
    Sam z siebie b±dz przy pogł±czeniu jakiego¶ wzmacniacza itp... Ale najpierw sugeruje biosa uaktualnić.
  • Poziom 10  
    Ok, my¶lę że do wieczora uda mi się zaktualizować boisa i napiszę czy co¶ to dało.
    W ostateczno¶ci ile może kosztować wymiana tego układu? Bo widzę że sam układ ok 20zł.
    Kurczę ale wydaje mi się że ten zanik dĽwięku musi mieć co¶ wspólnego z tym wygrzewaniem grafiki. Bo wszystko było ok wygrałem grafikę i dĽwięku nie ma :D
    No ale zrobię tak jak piszesz zaktualizuję bios. I jak nie pomoże to będziemy dalej główkować :)
  • Poziom 33  
    Tylko niech kolega pamięta ,zeby mieć włożon± baterie i zasilanie...
  • Poziom 10  
    Niestety aktualizacja Biosu nie pomogła, ale z ciekawo¶ci sprawdziłem czy wbudowany mikrofon w laptopie dobrze rejestruje dĽwięk i wszystko jest w porz±dku na innym komputerze słychać wszystko co nagrałem.
  • Poziom 10  
    Również nic nie słychać... Czy mostek północny ma co¶ zwi±zane z dĽwiękiem ?
    BenQ R55EG- brak dĽwięku po wygrzewaniu grafiki.

Dodano po 4 [godziny] 47 [minuty]:

Wygrzałem wszystkie układy ale dalej nic wszystko działa tylko nie dĽwięk :/