Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston MBA 4042c - gdzie umieścić czujnik parownika

05 Lut 2011 12:41 4214 5
 • Poziom 10  
  Witam.
  Jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. Czy ten czujnik ma jakieś swoje konkretne miejsce i nowy musi być dokładnie w tym samym, czy też może wystarczy by nowy był tylko w pobliżu starego czyli jak się domyślam gdzieś za tylną ścianką chłodziarki tj. w obrębie parownika? (rozumiem, że tylna ścianka to parownik?) W takim przypadku nie trzeba by pruć pianki w poszukiwaniu starego czujnika tylko w pobliżu zrobić niewielki otwór w piance aż do ścianki i umieścić tam nowy czujnik? Do przewodów można się dostać już dużo wyżej albo nawet przy samej kostce przy sterowniku. Jeżeli źle kombinuję to mnie wyprowadźcie z błędu.
 • Pomocny post
  Specjalista urządzeń chłodniczych
  Jeśli umieścisz w innym miejscu, mogą być problemy z odszranianiem. Ale znowu bez przesady, wystarczy że będzie w pobliżu starego, nie musi być co do centymetra. Byle nie na górze parownika.
 • Poziom 10  
  Właśnie o to chodzi, jak tylko dokupię czujnik robię mały otwór w piance, mniej więcej w miejscu znajdowania się starego czujnika, nowy czujnik po umieszczeniu w otworze przykryję folią aluminiową i pianka, która uszczelni tył i przez folię dociśnie czujnik do parownika. Przewody w górę pod obudową pianki i górną lodówki do kostki i powinno być git. Jak się uda to napiszę - nie znalazłem by ktoś tak robił wcześniej ale nie widzę sensu prucia pianki tylko po to, by wyjąć stary czujnik. Jak ktoś ma inne zdanie lub wie o czymś co uniemożliwia takie rozwiązanie, to będę wdzięczny za komentarz.
 • Poziom 14  
  Witam
  a jakie są przyczyny że chcesz wymienić czujkę?
 • Poziom 10  
  Czujnik wymienia bo wysiadł. Chłodziarka przestała chłodzić i po sprawdzeniu czujników okazało się, że czujnik parownika ma przy ok 20 stopniach 24kilo. Nie pisałem o tym bo moje ptanie dotyczyło samej naprawy nie diagnozy.
 • Poziom 14  
  Spróbuj podmienić za czujkę opornik 3,5k powinno zadziałać.Przy uszkodzonej czujce parownika zamrażarka powinna działać prawidłowo a lodówka działa sporadycznie czyli jest ciepło.