Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kolumn do 400zł + wzmacniacz dla 18m^2

pioreK. 05 Lut 2011 13:29 2295 4
  • #1 05 Lut 2011 13:29
    pioreK.
    Poziom 17  

Witam,

Pewnie było tu mnóstwo tematów tego typu jednak nie widzę żadnego, który sprecyzowałby wybór najlepszych kolumn do 400zł + wzmacniacz do 250zł.
    Tak więc ostatnio rozglądam się za jakimś mocniejszym zestawem stereo. Na pierwszy rzut oka chciałem wziąć STX F-130, jednak na innym forum powiedzieli, że nie są to głośniki wysokiej klasy i za tą cenę można dostać coś lepszego. Doradzili mi więc Arcusy TS45 no i bardzo przypadły mi do gustu, jednak nie posiadają maskownic i cena jest troszkę wygórowana. Z tego też powodu czekam na jakąś okazję, ale nie wiadomo czy się trafi, więc warto obejrzeć się za czymś innym, tańszym, a za razem "z kopem" :D

No więc ostatnio znalazłem kolumny Magnat Sonobull 21 i chciałbym się spytać czy dobrze to by grało, czy po kilku miesiącach nie rozszarpałbym tego piankowego "zawieszenia" membrany (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi, bo sam dokładnie nie wiem jak na to mówić), bo ojciec kiedyś kupił STX'y F-180, które montowane były jeszcze na tych piankowych "zawieszeniach" i w tej chwili myślę, że wymiana głośników jest jedynym wyjściem z sytuacji, bo nikt takiego syfu nie kupi :D

Wszystko chciałbym napędzać wzmacniaczem z radyjkiem, czyli jakimś dobrym amplitunerem. Na oku mam Yamahe RX-360, bo wszyscy "od wieków" polecają tą markę :D

Tak więc:
    1. Jak wygląda sprawa z Magnatami?
    2. Jak wygląda sprawa z STX'ami?
    3. Jak wygląda sprawa z Arcusami?
    4. Jak wygląda sprawa z ampli Yamahy?
    5. Jakie są obecnie najciekawsze oferty na allegro?

PS. Dodam, że "oficjalny dystrybutor" STX'ów mieści się jakieś 10km ode mnie.
    PS2. Jestem fanatykiem basu i chciałbym, żeby nowy zakup wywołał niewielkie trzęsienie domu :wink:
    PS3. Wszystko będzie podpięte pod laptopa z SB Live, także źródło jest dosyć dobre.

0 4
  • #2 06 Lut 2011 02:12
    pioreK.
    Poziom 17  

Odświeżam wątek, bo wydaje mi się, że dosyć ciekawe oferty mogą przepaść.

Znalazłem jeszcze kolumny BASF 8380, więc rozważając powyższe kilka pytań, rozważcie również i te kolumienki, i czy samodzielnie byłyby w stanie zaskoczyć nie jedno ucho?

Pokój gdzie będą stały ma jakieś 15m².

0
  • #3 06 Lut 2011 12:49
    wariato
    Poziom 43  

Stxy sobie odpuść, te Magnaty jakoś do mnie nie przemawiają choć mogą zabrzmieć nieźle - nie wiem. Te Arcusy z pośród wyżej wymienionych są najlepszą propozycją moim zdaniem. Jednak gdybyś nagiął delikatnie budżet poleciłbym kolumny podłogowe Tonsil Czat 130 - smukłe ale powinny zabrzmieć świetnie w tym pomieszczeniu, bardzo uniwersalnie a i basu nie zabraknie. W przypadku wyboru monitorów może zajść potrzeba dołożenia subwoofera aktywnego aby poprawić niższe częstotliwości. Chociaż Arcusy mogą zaskoczyć pod tym względem z racji zastosowanego 8'' głośnika niskotonowego.
    Tych BASF również nie zaryzykowałbym kupna bez wcześniejszego osłuchania.

W kwestii amplitunera. Odpowiedz sobie na pytanie czy więcej słuchasz muzyki z innego źródła niż radio czu tylko i wyłącznie radio. Jeśli częściej źródłem jest np CD czy PC to byłoby lepiej gdybyś wybrał po prostu wzmacniacz.
    Co do tej Yamahy się nie wypowiem bo nie interesuję się aż tak amplitunerami ale zamieniłbym ja na chwaloną R-5 w tym budżecie. R-5 ma wydajniejszy transformator więc zapas prądu/mocy się przyda przy dłuższej pracy na ,,większych obrotach''. Może ktoś się jeszcze wypowie na temat zmiany tej RX-360 na R-5, czy byłaby to słuszna zamiana.

0
  • #4 06 Lut 2011 16:26
    pioreK.
    Poziom 17  

Nawiązując do Twojej wypowiedzi, a za razem globusa1987 w TYM wątku, mam pewne obawy co do tego, że mogę za te Arcusy sporo przepłacić. Zaglądałem do archiwum allegro i wyskrobałem TAKIE COŚ i jak widać stosunkowo niedawno kolumny były o 150zł tańsze niż te z aukcji podanej przeze mnie.
    Mając takie dosyć duże kolumny wolałbym ominąć subwoofer. Zależy mi na tym, aby same kolumny generowały z siebie dużą ilość basu.

Co do amplitunera to radia słuchałbym sporadycznie. W zasadzie byłby to tylko taki bajerek, ale w czym przeszkadza obecność radia jeżeli cena jest w zasadzie taka sama.
    Owszem możecie podać jakieś propozycje wzmacniaczy, ale wolałbym żeby cena nie przekraczała bariery 200zł.

EDIT. Na innym forum ktoś mi powiedział, że jeżeli kupujemy amplituner to tylko pod głośniki kina domowego, natomiast jeżeli w grę wchodzą głośniki stereo to zdecydowanie lepiej wybrać wzmacniacz.
    To proszę mi więc wybrać wzmacniacz tak do 200zł, ew. można coś naciągnąć :) Na oku mam Sony TA-F220 oraz Technics SU-500(i bardziej ten), lecz jestem jak na razie kompletnym laikiem jeżeli chodzi o sprzęt muzyczny, więc kieruje się wyglądem, prostotą wykonania i marką. Chciałbym, żeby nowy sprzęcik miał design z sensem i zajmował niewiele miejsca.
    Jak znajdziecie czas to zerknijcie też na kolumny u TEGO PANA. Najbardziej interesują mnie kolumny Grundiga - co o nich myślicie? Mają gumowe zawieszenie głośników niskotonowych, więc tutaj nie mam obaw, że zaraz je rozszarpie :) Szczerze to szukam jak najtańszych kolumn, które ucieszyłyby dźwiękiem takiego amatora jak ja, więc tu wymagań dźwiękowych nie ma wielkich - ważne, żeby bas kopnął :)

0
  • #5 08 Lut 2011 01:03
    pioreK.
    Poziom 17  

Witam ponownie.

Po dokładniejszych analizach wcześniej wymienionych kolumieniek z przykrością oświadczam, że Arcus TS45 odpada z powodu takiego, że nie zmieszczą mi się na półeczce na biurku.
    Kolumny typu Mildton 80 odpadają z powodu designu, a tych różnych "półtorametrowch badyli" które polecacie w innych wątkach nie umieszczę w dogodnym, jak na stereo przypada, miejscu.

Z tego też powodu szukam czegoś mniejszego, również na gumowych zawieszeniach głośników niskotonowych i najbardziej przyciągają me oko:
    1. Canton Fonum PC60 - tak samo jak większość, które mi się podobają są "niemieckiej produkcji i dlatego de best", ale te mają stan jak nowy. Do tego 25cm niskotonowy na gumie i czarne maskownice.. ahh :) Mało tego: sprzedawca mieszka w W-wie, więc mogę tam zajechać z moim ojcem - który kiedyś był wręcz audiofilem (miał Altusy 110, STX'y F-180 itp. itd., więc ma do czego porównywać) - gościu podłączy sprzęcik i stwierdzimy czy warto to wziąć :)
    2. BASF 8380 - tutaj jednak widzę mniej profesji w wykonaniu. Do tego bule 45zł za przesyłkę, gdzie same kolumny kosztują 245 :|
    3. Grundig BOX 5000 albo 5500 - jak zwykle sprzedawca podkreśla "niemieckość" firmy, ale chciałbym się dowiedzieć czy kiedykolwiek mieliście styczność ze sprzętem muzycznym Grundiga? Jest kilka filmików na YT, gdzie w komentach je bardzo chwalą.

Proszę, bynajmniej tak na "fachowe oko" (a wiem, że takich tu wiele), stwierdzić czy warto bryknąć do właściciela pierwszych kolumn i ew. zdać Wam relację jak to gra. Nie wiem dokładnie gdzie on mieszka, ale na pewno nie jest to odległość większa niż 50km, więc to jest NIC.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :)

0
  Szukaj w 5mln produktów