Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stanowisko do badania alternatorów.

Grzegorz-33 05 Lut 2011 17:00 2746 7
  • #1 05 Lut 2011 17:00
    Grzegorz-33
    Poziom 7  

Witam wszystkich . Jestem zainteresowany zakupem stanowiska do badania alternatorów. Czy ktoś z kolegów zajmuje się samodzielną budową takich urządzeń ?.
    Czytałem trochę tematów w tej sprawie , ale są one dojść odległe.
    Na nowe urządzenie mnie nie stać , a takie domowe w zupełności by wystarczyło :D

• #2 05 Lut 2011 17:34
    Usunięty
  • #3 05 Lut 2011 20:21
    Zico63
    Poziom 37  

Też miałem ten problem, rozwiązałem go "połowicznie" z uwagi na jeden drobiazg: trudność w "dostaniu" w latach 80-tych amperomierza większego od 50A.
    Tak więc potrzeba silnika napędzającego, wykorzystałem wiertarkę 2000W z płynnym regulatorem obrotów, który to sam wykonałem ze schematu Młodego Technika (wielkość mocy wynika ze sprawności i wielkości napędzanych alternatorów) koniecznie z łożyskiem TOCZNYM, nie ślizgowym przy tzw "futerku czyli uchwycie wiertarskim, do tego kółka pasowe i paski w zależności od potrzeb; woltomierz 0-20V; amperomierz z sam. Tatra -50A-0-+50A (czyli zero po środku); uchwyt do mocowania wiertarki; lampka kontrolna (do symulacji układu ładowania pojazdu; kable zakończone klemami lub krokodylkami do podpięcia sie do akumulatora (konieczne przy alternatorach!). To wszystko wrzucić w obudowę np. z płyty wiórowej 12 do 18 mm i popodłączać.
    "I to by było na tyle" - jak mawiał satyryk. Te elementy to minimum, jakie miałem "na szybko", lecz służy bez poprawek już ćwierć wieku! Tak bywa z prowizorkami.

• #6 06 Lut 2011 15:48
    Grzegorz-33
    Poziom 7  

Jestem kolegom bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie . Chyba zdecyduje się na budowę takiego stanowiska.

• #7 20 Sty 2012 10:42
    damian5315
    Poziom 1  

Poszukuję stanowiska do sprawdzania alternatorów, lub dokumentacji technicznej, która pomogłaby w budowie tego urządzenia.
    [/code]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME