Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stanowisko do badania alternatorów.

Grzegorz-33 05 Feb 2011 17:00 3067 7
    Grzegorz-33
    Level 9  
    Witam wszystkich . Jestem zainteresowany zakupem stanowiska do badania alternatorów. Czy ktoś z kolegów zajmuje się samodzielną budową takich urządzeń ?.
    Czytałem trochę tematów w tej sprawie , ale są one dojść odległe.
    Na nowe urządzenie mnie nie stać , a takie domowe w zupełności by wystarczyło :D
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    Zico63
    Level 37  
    Też miałem ten problem, rozwiązałem go "połowicznie" z uwagi na jeden drobiazg: trudność w "dostaniu" w latach 80-tych amperomierza większego od 50A.
    Tak więc potrzeba silnika napędzającego, wykorzystałem wiertarkę 2000W z płynnym regulatorem obrotów, który to sam wykonałem ze schematu Młodego Technika (wielkość mocy wynika ze sprawności i wielkości napędzanych alternatorów) koniecznie z łożyskiem TOCZNYM, nie ślizgowym przy tzw "futerku czyli uchwycie wiertarskim, do tego kółka pasowe i paski w zależności od potrzeb; woltomierz 0-20V; amperomierz z sam. Tatra -50A-0-+50A (czyli zero po środku); uchwyt do mocowania wiertarki; lampka kontrolna (do symulacji układu ładowania pojazdu; kable zakończone klemami lub krokodylkami do podpięcia sie do akumulatora (konieczne przy alternatorach!). To wszystko wrzucić w obudowę np. z płyty wiórowej 12 do 18 mm i popodłączać.
    "I to by było na tyle" - jak mawiał satyryk. Te elementy to minimum, jakie miałem "na szybko", lecz służy bez poprawek już ćwierć wieku! Tak bywa z prowizorkami.
    Grzegorz-33
    Level 9  
    Jestem kolegom bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie . Chyba zdecyduje się na budowę takiego stanowiska.
    damian5315
    Level 1  
    Poszukuję stanowiska do sprawdzania alternatorów, lub dokumentacji technicznej, która pomogłaby w budowie tego urządzenia.
    [/code]