Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh 12 1997 rok cewka podgrzewacz

05 Lut 2011 17:49 1808 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z cewką podgrzewacza (tą na kolektorze), włączyła mi się podczas odpalonego silnika aż sie zapaliła , odłączyłem ją, a na desce cały czas sie świeci kontrolka od niej podczas włączonego silnika, może ktoś wie gdzie znajduję się przekaźnik od tej cewki czy coś w tym stylu, volvo jest z 97 roku, proszę o pomoc w temacie.:?:
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Witam, jeśli jeszcze aktualny problem z pre-heater to napisz coś więcej o tej usterce. Masz jakiś odczyt błędów , sprawdzałeś napięcie na cewce . bezpiecznik na cewce sprawdzony?. Podałeś za mało szczegółów ,jaki motor przede wszystkim ( kod silnika D12A , D12C, .........) a ty nie napisałeś nawet, czy to benzyna czy diesel :D pozdrawiam miko.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam.
    Nie sprawdzałem napięcia na przewodach bo nie miałem już sił wczoraj na to, może wiesz gdzie znajduje się jakiś przekaznik czy modół , który steruje tym podgrzewaczem, kodu silnika nie znam , ale to jest taki jak w innych fh z 97 roku
  • Poziom 10  
    Mam takie VOLVO i też włączył mi się podgrzewacz w czasie pracy silnika.
    Spowodowane było to tym, że przewód zasilający przekaźnik (elektromagnes przy podgrzewaczu),
    złączył się z zaciskiem sterującym . Po założeniu sprawnego podgrzewacza, kontrolka zgaśnie.P.
  • Poziom 2  
    Zmieniłem , cewke na nową i kontrolka zgasła , narazie jes ok, pozdrawiam