Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mf 101 jaką wkładką zastąpić?

05 Lut 2011 19:13 3935 6
  • Poziom 13  
    Mój kolega poprosił mnie o załatwienie igły mf 101 ale przejrzałem allegro i jest tego nie wiele. (wszystkie oferty są z wkładką) czy znacie jakiś zamiennik wkładki albo igły za ok +/- 70zł

jeśli zły dział proszę o przniesienie
  • Poziom 28  
    OM5 z Ortofona powinien pasować, koszt w sklepie north.pl to około 40zł + kw ;-) Jest to o wiele lepszy zamiennik igieł serii MF.
    Jak się domyślam, gramofon to Bernard? :-)
  • Poziom 13  
    Jeśli pamięć mnie nie myli, tak.
  • Serwisant
    Jeśli mi wolno, odświeżę temat. Poszukuję samej igły nieparzystej (MF101/105) lub zamiennika. Obejrzałem tego Ortofona OM5 na zdjęciu. Wg mnie w niczym nie przypomina MF101. Proszę o info na ten temat.
  • Poziom 28  
    Szukaj na north.pl , są tam podane symbole zamienników.
  • Serwisant
    To zrobiłem na początku.Nie mieli takiej info(ani igły 101).Proszę o kompetentną podpowiedź.
  • Poziom 14  
    Będzie spory problem ze znalezieniem takiej igły w rozsądnej cenie. Można powiedzieć, że do wkładek parzystych pasują igły parzyste ( MF100, 102, 104) a do nieparzystych 101,103,105.

Taniej i lepiej pod względem jakości i zakupu ewentualnej nowej igły w przyszłości - moim zdaniem, będzie kupno całego systemu. Polecam np.: Audio Technice AT91, która na popularnym serwisie aukcyjnym kosztuje ~ 70 zł (wkładka+igła) a sama igła jest osiągalna bez żadnych problemów za cenę ~ 30 zł.

Odradzam dalsze poszukiwania MF101. Nie tylko wyjdzie to drogo, do tego polskie wkładki "grają" koszmarnie, szkoda uszu.