Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gorący Diesel nie chce odpalić

mengelo 20 Oct 2004 09:25 34969 11
 • #1
  mengelo
  Level 2  
  Sprawa tyczy Sunny 1.7D, przebieg 190 kkm. Zimny silnik odpala 'od strzału' natomiast gorący trzeba 'kręcić i kręcić' .... Jaka usterka może wsazywać na takie zachowanie się silnika ?

  Mam też drugie pytanie do szanownego Forum: czy w dieselu ZAWSZE z wymianą pierścienii wiąże się jednoczesna konieczność wykonania pełnego remontu silnika, czy wymiana samych tylko pierścieni moze w czymś pomóc i czy tak się w ogóle robi?

  Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi.
 • #2
  jesta19
  Level 24  
  myślę że masz problem z kompresją na gorącym silniku,tuleje się rozszerzają,wymiana samych pierścieni może pomoże ale na krótką metę i się nie opłaca,drożej jest zrobić kapitalkę ale jest to pewniejsze,zresztą dobry mechanik po sprawdzeniu powie co i jak
 • #3
  autoel
  Level 26  
  Witam.
  Jeszcze jedna sugestia: ciepły diesel nie grzeje świec żarowych( tylko w czasie kręcenia rozrusznikiem) dlatego lepiej jest zakręcić kilka razy krótko, a nie raz do skutku ,po drugim lub trzecim starcie zapali i nie rzygnie dymem :)
 • #4
  mirkosst
  Level 11  
  Witam
  Na twoim miejscu jednak zmierzyłbym ciśnienie sprężania. Jeśli rzeczywiście kiepskie, spróbuj poczytać na stronie www.xado.com.pl o środkach do regeneracji silników diesla. Mojemu silnikowi pomogły. Ciś. sprężania wzrosło na każdym z cylindrów średnio o ok. 3 atm.
  Mirek
 • #5
  Ambulans
  Level 21  
  Swego czasu też miałem taki problem z Nissanem Sunny 1,7D 240tys.km :) i okazało się że wymagał regulacij luzów na zaworach. Po tym zabiegu chodził bez zarzutu do chwili kiedy go sprzedałem. :)
 • #6
  andi34
  Level 19  
  Witam prawdopodobnie podparte zawory, najczęstsza przyczyna, a jeśli chodzi o wymianę pierścieni to zależy od stopnia zuzycia tulei, jeżeli niema mocnych progów to można załozyć nowe chociaż i tak najlepszym sposobem jest szlif
 • #7
  tomekb
  Level 26  
  zajmij sie tez kolego szczelnoscia zaworów w gniazdach oraz pompą wtryskową i wtryskiwaczami
 • #8
  andi34
  Level 19  
  Właśnie przejżałem taką mądrą ksiąrzkę o dislach i wyczytałem jako jedyną przyczynę niepalenia na goracym silniku są podparte zawory, bo jak piszesz zimny pali dobrze tak?
 • #9
  mengelo
  Level 2  
  Zimny pali dobrze, problem pojawia sie na cieplym silniku. Na razie odłączyłem automat do swiec od czujnika temperatury -> teraz grzeje swiece tak samo, jak przy zimnym motorze -> pomoglo, ale to nie jest rozwiazanie ....

  Co oznacza zwrot 'podparte zawory' ?

  PS
  Dziękuje za tak liczbe odpowiedzi ;-)
 • #10
  andi34
  Level 19  
  Podparte zawory tzn brak luzu zaworowego, podczas ustawiania zaworów silnik nie był zimny, lub luzy były zamałe. Podczas pracy silnik się nagrzewa wiadomo popychacze zaworów, szkłanki i inne elementy metalowe ulegają rozszerzaniu i wynikiem tego są podparte zawory , inaczej zawory się niedomykają, najczęściej ssące.
 • #11
  sobi2004
  Level 13  
  190 tys km przejechane i wymaga remontu.??!!nie nie nie to nie prawda ..ustaw zawory a na kapitalkę trzeba jeszcze czasu powodzenia!! 8)
 • #12
  andi34
  Level 19  
  Znam ten bul. Każdy szuka odrazu poważnych przyczyn, a tymczasem tak nagle to usterki są wynikiem niedokładnej obsługi codziennej. Człowiek niezawsze słucha pracy silnika a nawet jak odgłos jest jakiś troszkę inny to niezwraca na to uwagi i się przyzwyczaja. Zawory powinno się regulować na nowych silnikach 10 000; 30 000 no i wiadomo uszczelka pod głowicą choć jest dociśnięta od nowości to też zmienia swoje wymiary. Zaleca się tak dla peności przed regulacją zaworów docisnąć również głowice. Powodzenia