Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestawianie czujnika temperatury w fiat marea

05 Lut 2011 21:07 2474 12
  • Poziom 13  
    Fiat marea 1.6 16v
    rocznik 1997 190tys przebiegu wersja SX

Witam

Maiłem wymieniany termostat a ze w fiacie marea jest to blok wraz z czujniekiem mam teraz problem jakby czujnik nie pasował do zegara mianowicie podobno termostat powinien ząłaczyć się przy srodkowej kresce(pogrubiona) i taka temperature trzymać lecz mi załacza się kreske nizej wyglada to tak gdy juz jest w połowie drogi do grubej kreski załacza się termostat i trzyma mi temp własnie na kreske nizej od środkowej.

W jaki sposób przestawić ten czujnik by prawidłowo wskazywał czy to nie ma zadnego znaczenia na spalanie??
  • Poziom 27  
    Jeśli założyłeś termostat z podróbki to może sam termostat źle działać, na próbę przekręć stary czujnik do nowego termostatu i sprawa się wyjaśni czy winny czujnik czy nowy termostat.
  • Poziom 13  
    Nie mam starego czujnika mechanik mówił ze podobno trzeba ten nowy czujnik przestawić chyba ze próbuje mnie zbyć. Lecz czy to moze mieć wpływ na spalanie??
  • Poziom 27  
    Kolego mechanik zbywa Cię, a termostat podróbka jakaś czy oryginał fiata, wiem że te silniki lubią oryginały.
  • Poziom 13  
    Własnie ne wiem wiem tylko ze za czesć dałem 250zł a jak to wygląda:/ on stwierdził tylko ze jak sie nagrzewa to znaczy ze działa tylko ze czujnik temp nie pasuje do zegara i trzeba go przestawić tylko ze wolałbym sam bo sie boje ze poprostu przestawi wskazówke i tyle bedzie

https://obrazki.elektroda.pl/6858533700_1297011987.jpg

Niebieska kreska załacza się termostat do czerwonej obniza sie poziom i trzyma no moze jak jade dłuzej to skoczy maks do niebieskiej spowrotem ale zadko robie odcinki wieksze niz 7 km przewaznie odcinek 5km to max dlatego pisze ze trzyma na czerwonej
  • Poziom 14  
    Po wymianie termostatu nic w czujniku nie przestawiasz, ma działać i już. Widocznie termostat tak działa,a jest dobrze odpowietrzony ?? Ewentualnie możesz podłączyć się pod kompa i sprawdzić przy jakiej temperaturze otwiera się i będzie wiadomo gdzie leży problem.
  • Poziom 13  
    No tak ale termostat został wymieniony z czujnikiem bo to jest cały blok, no cóz chyba nic innego mi nie pozostalo chyba ze zle ja mysle wyzej zamieściłem obrazek
  • Poziom 27  
    Skoro mechanik wymieniał Ci termostat razem z czujnikiem, to stary termostat razem z czujnikiem musi być u niego, czujnik w tym modelu jest wykręcany, więc jedź do niego i poproś żeby zmienił Ci na czujnik na stary, jeśli będzie się migał zażądaj od niego starego termostatu wraz z czujnikiem, a wtedy samemu sobie zmienisz.
  • Poziom 13  
    To by było proste lecz wymieniony został czujnik jakies 4 miesiace temu nie wierze ze trzyma go u siebie do tego czasu. w kazdym razie duzo zanizona jst temperatura??https://obrazki.elektroda.pl/6858533700_1297011987.jpg nie miałem innego auta i neiw wime jak powinna sie utrzymywać wiem tyle ile wyczytałem z innych tematów
  • Poziom 27  
    To posłuchaj rady kolegi rykfora i podepnij pod komputer, i patrz jaką temperaturę pokazuje i przy jakiej otwiera i zamyka termostat, wtedy sprawa się wyjaśni czy czujnik czy termostat jest winny.
  • Poziom 2  
    nie da sie przestawic czujnika
  • Poziom 13  
    Jednak czyjnik sprawny:D wentylator włacza się powyrzej połowy wiec jest ok komputer wykazał to samo