Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr DT9205A zawyżone pomiary

05 Lut 2011 22:00 6930 7
 • Poziom 18  
  Witam! Posiadam miernik DT9205A. Miernik ten strasznie zawyża pomiary szczególnie przy pomiarze rezystancji i pojemności, da się coś z tym zrobic? W środku są 3 potencjometry do czego one służą?
 • Poziom 29  
  Witam.
  W miernikach cyfrowych zdarzają się błędne wyniki pomiarów wynikające z powodu, czasem tylko częściowo, rozładowanej baterii.
  Pozdrawiam.
  Mateusz.
 • Poziom 18  
  Bateria jest nowa, więc odpada;)
  Nikt nie wie do czego służą te potencjometry?
 • Poziom 18  
  Ponizej zdjęcie płytki
  Multimetr DT9205A zawyżone pomiary
 • Poziom 9  
  pierwszy służy do regilacji/kalibracji zakresu VAC, drugi VDC a trzeci pojemności kondensatorów F
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie!
  W moim kupionym na A. tylko pojemności pokazuje w miarę poprawnie.
  DC i AC zawyża ( w sieci pokazał ponad 260V). Stary miernik pokazał 232V.
  Co do potencjometrów w moim było tak (od lewej strony) F (pojemność kondensatorów), na górze VAC (napięcie zmienne), po prawej VDC (napięcie stałe).
  Zmiany w granicach ok.5- 10%. Bateria litowa - zmierzone napięcie starym miernikiem 3,27 V, DT9205A pokazał 4,11 V po maks. regulacji tylko 3,86 V - to i tak za dużo. Wydaje się, że chińskich fabryczek, które montują te urządzenia jest kilka. Nazwa jest ta sama, lecz wygląd i wnętrze są nieco inne.Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Mam dwa mierniki o tej samej nazwie DT9205A. Perki regulacyjne są trzy. Są niewidoczne po zdjęciu dolnej pokrywki. Z lewej strony u góry nastawa VDC, z prawej u dołu nastawa VAC, a na samym dole pomiędzy 20A i mA jest perek do pojemności. Nastawa Napięcia stałego i zmiennego działa bez problemu. Nastawa regulacyjna pojemności działa, ale trzeba wybrać coś pośredniego wykorzystując dla porównania wyższej klasy miernik. Niestety regulacji rezystancji nie ma.