Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba M30X - Przegrzewanie się procesora

05 Lut 2011 22:12 1644 4
 • Poziom 11  
  Witam!

  Jak w temacie - procesor w idlu 65 stopni, po odpaleniu stressa dochodzi do stówki i się zawiesza.

  Ciekawi mnie jedna opcja - sterowanie wentylatorem, bowiem ten cały czas kręci się z tą samą prędkością, a przy obciążeniu procesora i wzroście temperatury jego obroty powinny pójść w górę? Niestety nie mam dostępu do biosu - hasło ;/, czy jest jakiś program do tej Toshiby aby zmienić parametry pracy wentylatora? Czy czeka mnie żmudne rozkręcanie i czyszczenie sprzętu? :)
 • Poziom 12  
  sprobuj speedfan ,jest to programik ktory pozwala sterowac fanami w winie
 • Poziom 16  
  Witam
  Niestety trzeba rozebrać i wyczyścić.Faktem jest że to żmudna robota ,bo trzeba wybebeszyć całego laptopa i wymontować klawiaturę ,matrycę i palmrest.Jeśli jednak to nie pomoże to trzeba sprawdzić przy wylocie jaka jest mniej więcej temperatura wydmuchiwanego powietrza ,np przykładając zewnętrzną część dłoni.Jeśli jest ono chłodne należy wymienić radiator ,w tym modelu często wysiadał ciepłowód.
 • Poziom 19  
  Żeby wyczyścić chłodzenie w laptopie, nie trzeba wymontowywać matrycę...Jeśli laptop się przegrzewa aż do 100stopni w tym wypadku pewnie masz procesor intela bo amd już dawno by poszedł z dymem to jak najszybciej trzeba wyczyścić układ chłodzenia, zmienić pastę termoprzewodzącą, oraz wyczyścić wiatraczek.Złożyć wszystko do kupy, odpalić i testować.Ewidentnie gdy to nie pomoże to w ostateczności wymiana procesora gdy przy takich ekstremalnych temperaturach mógł się uszkodzić.
 • Użytkownik usunął konto