Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jak dostać się do bębna w pralce Ardo TL600?

20 Oct 2004 10:02 3680 6
  • Level 12  
    Witam, czytając problemy poruszane na forum odnośnie tematu powyższego nie widzę odpowiedzi na pytanie postawione wcześniej przez inną osobę , a mam ten sam problem. Jak wyjąć bęben z obudowy? Bok jest zdjęty mocowanie osi do bębna uszkodzone, z drugiej strony chyba też. ponadto jak wycentrować oś stosując zestaw naprawczy?

Pozdrawiam.
    ROBERTMAL
  • User removed account  
  • Level 11  
    Zeby dostać się do bębna musisz jeszcze odkręcić obejmę z tej strony co koło pasowe i przy okazji wymień sobie łożyka.w sklepach agd dostaniesz całe komplety.pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Level 12  
    wymianiać cały bębęn szkoda kasy ,jeżeli padły zespoły nośne bębna ,z powodzeniem można je wymienic ,tylko faktycznie jak napisał bleble trzeba zwrócić uwage bo występują 2 rodzaje 5 i 6 otworowe , rozwiercić stare nity a w komplecie są już gotowe śruby do przerobienia tego ,co do łożysk to albo całe zespoły albo osobno łożyska w tl-600 są 6204 i V ring V-25 zawsze taniej wyjdzie ,co do dostania się ,to zdjąć płaszcz zbiornika ,nawet nie musisz wyjmować z niego grzałki a reszta tak jak już poprzednicy opisali ,imbusik pod plastikową pokryweczką w środku bębna ,potem 5 srubek od zespołu biernego i już jest wszystko na wierzchu .pozdrawiam
  • Level 12  
    Witam,
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Wymieniłem mocowanie bębna od strony koła napędowego, płaszcz bębna łożyska V ringi i pralka śmiga aż miło. Koszt ok 140zł. Miałem obawy co do wycentrowania osi- bo bęben był troche wgnieciony, ale po kilku praniach ułożyło się /uformowało że jest OK.

Pozdrawiam :D
  • Level 2  
    widzę iż wymieniałeś przednie mocowanie łożysk to całe kóło które jest zamocowane do bębna. u mnie okazało się iż dwa nity są zerwane ( jak to ktoś zauważył to koło jest aluminiowe) i jest jedna strona pęknięta. czy się orientuje jak ta część się nazywa i ile kosztuje i czy jest jakieś uszczelnienie między bębnem a tym kołem. Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo żona stoi nade mną i patrzy mi na ręce.
  • Level 12  
    Witam,
    Ta część to mocowanie osi bębna od strony koła pasowego, fabryczną nazwę musiałbym odszukać. Między bębnem a tym mocowaniem nie ma uszczelek. Do uszczelnienia są: V-ringi komplet 2szt. (na oś bębna i do osłony łożysk). Zestaw naprawczy mocowania osi kosztuje ok. 40zł.

Pozdrawiam.