Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie w nxc i javie

06 Lut 2011 01:22 1191 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    wyposażyłem się w zestaw Lego Mindstorms 8547, a ponieważ firmowy NXT-G (program do programowania kostki) jest dla mnie nie do ogarnięcia, to zacząłem się uczyć języka nxc. Ogólnie, moim zamierzeniem jest by sterować robotem poprzez komórkę, jednak takie programy jak FunkNXT są beznadziejne, bo moim założeniem jest by wysyłając komendy z telefonu, kostka wykonywała polecenia przypisane do komend. Aplikacja w telefonie, napisana w Javie, miałaby powiedzmy polecenie 'Rusz do przodu', które wysyła komendę o treści 'a'. Następnie, kostka, odbiera komendę 'a', i wykonuje polecenie do niej przypisane, czyli rusza do przodu. Zdążyłem się zorientować, że aplikacja w telefonie musiałaby używać Lego Communication Protocol, by zachodziła poprawna komunikacja, a także to, że nie stanowiłby problem różnych języków użytych do napisania programu na kostkę jak i telefon, bo wystarczyłoby nauczyć kostkę odpowiednio interpretować odebrane komendy.

Zadanie jest takie:
    -poprawnie zaprogramować telefon, by poprzez bluetooth wysyłał komendy do kostki
    -połączyć telefon z kostką, by połączenie nie było zrywane
    -zaprogramować kostkę w języku nxc, by odbierał komendy z telefonu
    -zaprogramować kostkę, by po odebraniu komendy, wykonywał polecenie do niej wcześniej przypisane.

Do programowania kostki używam programu Bricx Command Center. Co do programu na kostkę, myślę, że sobie jakoś poradzę. Ale jak się zabrać za pisanie programu na telefon?
  • Poziom 20  
    Poszukaj watkow o J2ME. MIDlety (aplikacje Java na urzadzenia mobilne, MIDP 2.0) pisze sie stosunkowo latwo. Do komunikacji bedziesz potrzebowal JSR-082 (Java API for Bluetooth). Reszta sprowadza sie do zwyklej transmisji po serialu.

BTW: fajna zabawka.