Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens V6505 kłopot z matrycą

alinco 06 Lut 2011 08:39 1477 2
  • #1 06 Lut 2011 08:39
    alinco
    Poziom 15  

Witam
    Z racji pęknięcia matrycy w laptopie z tematu postanowiłem wymienić ją na inną.
    Oryginalna która była w laptopie to CLAA 154WB03.Po zamieszczeniu ogłoszenia o kupno matrycy otrzymałem ofertę na nabycie matrycy LTD154EX0K z tym że nie do końca sprawdzonej.Po podłączeniu matrycy pulpit się zmniejszył do takiego rozmiaru jak widać i z boku pojawiły się paski.kombinowanie ze zmianą rozdzielczości nie przyniosło efektów.Mam pytanie czy to wina matrycy czy czegoś u mnie w laptopie?
    Nie ukrywam ze jest to dla mnie wazne,dlatego że po pierwsze laptop stoi nieużywany przez to a po drugie chce być uczciwy wobec sprzedającego tą matrycę co do kwestii ewentualnego rozliczenia.
    Fujitsu Siemens V6505 kłopot z matrycą

0 2
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 06 Lut 2011 09:02
    michał3411_2007
    Poziom 29  

Obydwie matryce pracują w standardzie WXGA .
    Powinny być ze sobą w pełni wymienne , wyskakujące paski z boku to przypuszczalnie oderwanie się taśmy łączącej elektronikę matrycy z panelem
    i konieczna będzie kolejna jej wymiana .
    Czy matryca była podczas wysyłki ubezpieczona ?
    Druga sprawa sam mogłeś ją przy montażu uszkodzić
    Z tyłu matrycy jest napis " DO NOT TOUCH SENSITIVE AREA "
    obawiam się że zakładając matrycę mogłeś nacisnąć elektronikę matrycy i uszkodziłeś ją .
    Ale otrzymałeś matrycę jako nie w pełni sprawdzoną
    bo jak widać na zdjęciu to problem z matrycą .

0
  • SterControl
  • #3 06 Lut 2011 09:09
    alinco
    Poziom 15  

michał3411_2007 napisał:
    Obydwie matryce pracują w standardzie WXGA .
    Powinny być ze sobą w pełni wymienne , wyskakujące paski z boku to przypuszczalnie oderwanie się taśmy łączącej elektronikę matrycy z panelem
    i konieczna będzie kolejna jej wymiana .
    Czy matryca była podczas wysyłki ubezpieczona ?
    Druga sprawa sam mogłeś ją przy montażu uszkodzić
    Z tyłu matrycy jest napis " DO NOT TOUCH SENSITIVE AREA "
    obawiam się że zakładając matrycę mogłeś nacisnąć elektronikę matrycy i uszkodziłeś ją .
    Ale otrzymałeś matrycę jako nie w pełni sprawdzoną
    bo jak widać na zdjęciu to problem z matrycą .

Matryca była doskonale zabezpieczona przy wysyłce-idealnie zapakowana więc raczej poczta mogła nią rzucać a nic by się nie stało.
    Zakładana zgodnie z prawidłami-więc wykluczam uszkodzenie przez naciskanie elektroniki.
    Dziękuje za odpowiedz-wyjaśnia ona moje wątpliwości.Zaczynam szukac innej matrycy zatem.

0