Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion 6020 zawiesza sie grafika, reszta działa

06 Lut 2011 12:01 806 2
  • Poziom 11  
    No właśnie...Po zainstalowaniu XP, już przy pierwszym uruchomieniu laptop działa, natomiast na ekranie tylko raz przeleci wskaźnik ładowania systemu. Zmieniają się nieco kolory ekranu i to wszystko. Podejrzewam sterowniki karty graficznej, ponieważ reszta chyba działa - CD rom reaguje, także system zamyka się po chwili po naciśnięciu przycisku zasilania. Nie jest to związane z temperaturą, ponieważ z kartą nic złego się nie dzieje przez cały czas instalacji systemu z płyty na czysty dysk, a to swoje przecież trwa.
    I moje pytanie: jak dostać się do sterowników karty w takim przypadku, aby je podmienić? W trybie awaryjnym też się blokuje.
    Karta grafiki to podobno GF 5200.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 10  
    Jak chcesz podmienić tylko plik sterownika możesz odpalić jakiś system z płyty (np. ubuntu) i podmienić, a pożniej spróbować wystartować XP z dysku
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 11  
    nie bardzo wiem jak to wyjaśnić, ale ten lapek nie lubi service packów. Gdy postawię zwykły system, jest ok. Komputer się uruchamia, ale jest strasznie powolny. Pisząc strasznie nie mam na myśli nie działających super gier, ale zwykłe otwarcie folderu- trwa kilkanaście sekund. Wejście we właściwości i menadżera urządzeń to czas średnio 15-20 sekund. Czy to wina sprzętowa, czy programowa?
    Moja teza, że reszta działa pod serwis pakami po parta jest doświadczeniem z połączenia dwóch komputerów przez USB za pomocą przewodu ASMAX. Mogę normalnie eksplorować "zawieszony" komputer, mimo, że na ekranie "zawieszonego" wciąż widać ekran ładowania systemu, tyle, że nie biegają niebieskie cegiełki.
    Gdzie może leżeć problem?