Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera samsung SCC-B2331 nie przełącza na noc przy sodówkach

06 Lut 2011 14:00 2538 13
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z kamerami SCC-B2331. Są skierowane na ulicę z oświetleniem sodowym przy zalegającym wszędzie śniegu.Nie przełączają się automatycznie na NOC(BW)-pewnie jasność za duża. Profil D/N - AUTO, zmieniłem też próg przełączenia na wysoki po 2 sekundach w kierunku D-N i N-D.Gdy zasłonię obiektyw ręką przełącza się od razu i już nie wraca na dzień chyba że ten dzień nastanie :D.Jak mogę zmienić ustawienia żeby w tych warunkach przełączyła się na noc ponieważ w trybie dzień kłamie z kolorami przy tym oświetleniu? pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Przekłamywanie kolorów - proponuję zmienić ustawienia balansu bieli. Nie znam tej kamery, ale w jej instrukcji jest opcja: ATW2 (analiza zmian temperatury barwowej w zakresie od 2000 stopni Kelwina).
  • Poziom 16  
    Próbowałem to bez skutku. Są ustawienia ATW1, ATW2, AWC (to muszę jeszcze spróbować - jednorazowa regulacja balansu bieli), jeszcze kilka innych opcji i przy ATW2 jest najlepiej co nie znaczy że dobrze.Wyczytałem w instrukcji że parametry ustawień balansu bieli dla nocy można załączyć przy ustawieniu różnych poziomów jasności. Jeszcze to spróbuję ale czy naprawdę nie można zmusić tej kamery do przełączenia w automacie na noc w różnych warunkach? była by B/W i po problemie. Na tej samej ulicy tylko w inną stronę jest kamera Samsung SDC-435 i ta się przełącza na noc przy tym oświetleniu.
    Bazując na informacji z dokumentacji technicznej kamery - jest to kamera kolorowa z elektroniczną funkcją dzień/noc. Kamera posiada oddzielne ustawienia balansu bieli dla trybu Dzień oraz dla trybu Noc (na marginesie - w pewnym sensie rozumiem sens ustawienia innego balansu bieli dla trybu Noc, jednak w większości kamer tryb Noc jest utożsamiany z trybem czarno-białym...).
    Prawdopodobnie trzeba znaleźć właściwe ustawienie powiązane z wycięciem informacji o kolorze / podnośnej chrominancji (Burst).
  • Poziom 16  
    Mogę wyłączyć BURST'a ale co to da jeżeli kamera nie przełączy się na noc? Poćwiczę z tymi kamerami jak wróci mi monitorek z naprawy i dam znać. W dalszym ciągu proszę jednak o podpowiedzi :D
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    treborsz napisał:
    Przekłamywanie kolorów - proponuję zmienić ustawienia balansu bieli. Nie znam tej kamery, ale w jej instrukcji jest opcja: ATW2 (analiza zmian temperatury barwowej w zakresie od 2000 stopni Kelwina).

A co ma balans bieli do przełączania w tryb dzień noc?

W ustawieniach kamery masz maskowanie stref które będą eliminowane podczas ustalania poziomu przełączania. Służy to właśnie do eliminacji silnych źródeł światła które mogą blokować przejście w tryb nocny. Nie pamiętam dokładnie jak ta funkcja się nazywa, poszukaj w menu - znajdziesz. Zamaskuj jasne obszary, czyli miejsca gdzie śnieg najbardziej odbija światło.

Tak na marginesie, musisz mieć ten tryb nocny? Przecież w tej kamerze nie ma filtra mechanicznego i wiele on nie wnosi.
  • Poziom 16  
    W trybie dzień gdy jest po zmroku przy zalegającym śniegu prześwietla mi w żółtym odcieniu miejsca w których wydaje mi się jest najjaśniej.Nie wygląda to ciekawie. Niestety jest to w różnych miejscach obrazu. Gdy zasłonię ręką obiektyw kamera przełączy się na noc i tak pozostanie przełączona chyba że teren zostanie mocno oświetlony np. o świcie. W trybie nocnym obraz jest idealnie czarno-biały. Kilka dni temu gdy był świeży śnieg jedna z kamer wyświetlała obraz zupełnie czerwony. Dlatego zależy mi na przełączeniu na noc gdyż często zmieniają się tu warunki. Są w menu dostępne 2 maski dla tego trybu jednak ich rozmiar jest ograniczony. Musiałbym zamaskować prawie cały obraz i pozostawić narożnik w którym widać nieoświetlone budynki po drugiej stronie ulicy. Spróbuję tak zrobić gdy będę już miał monitorek i dam znać.Dzięki.
    crunky napisał:
    treborsz napisał:

A co ma balans bieli do przełączania w tryb dzień noc?

Czy w cytowanej mojej wypowiedzi jest gdzieś sugestia, że ustosunkowuję się do przełączania w tryb dzień/noc?
    Jeszcze raz uważnie przeczytaj, proszę, cytowane zdanie.

Wymuszenie trybu czarno-białego można zrealizować także w nieco inny sposób - wymaga to jednak dodatkowej inwestycji..., np. we włącznik (wyłącznik) zmierzchowy.
    Kamera (nie miałem z nią do czynienia - informację zaczerpnąłem z instrukcji) posiada wejście do zewnętrznego sterowania trybem dzień/noc. Jednak w opisie złączy na panelu tylnym kamery nie jestem stanie jednoznacznie zidentyfikować tego wejścia...
    treborsz napisał:

Wymuszenie trybu czarno-białego można zrealizować także w nieco inny sposób - wymaga to jednak dodatkowej inwestycji..., np. we włącznik (wyłącznik) zmierzchowy.
    Kamera (nie miałem z nią do czynienia - informację zaczerpnąłem z instrukcji) posiada wejście do zewnętrznego sterowania trybem dzień/noc. Jednak w opisie złączy na panelu tylnym kamery nie jestem stanie jednoznacznie zidentyfikować tego wejścia...

W tej kamerze nie da się podłączyć zewnętrznego czujnika gdyż takiego wejścia sterującego nie posiada. Pomyliłeś z kamerą SCC-B2333.

Na te kolory spróbuj jeszcze ustawić parametr AGC COLOR SUP na wartość "Wysoki". Powinno to wyciąć trochę chrominancje przy dużym wzmocnieniu AGC. To jeśli maskowanie najjaśniejszych punktów nie pomoże.
    SDC-435 to kamera innego producenta :-) Jeżeli będzie to bardzo denerwujące to podmień je.
    crunky napisał:
    treborsz napisał:

W tej kamerze nie da się podłączyć zewnętrznego czujnika gdyż takiego wejścia sterującego nie posiada. Pomyliłeś z kamerą SCC-B2333.

Zapewne producent "pomylił się" w tłumaczeniu....
    W instrukcji do kamery - model jak w temacie (dostepna np. pod linkiem www.ultrak.pl/instrukcje/a1/2331-eu2_pol_090511.pdf) znajduje się informacja (strona 20), że opcja ZEWNĘTRZNY dla parametru DZIEŃ/NOC "Umożliwia to automatyczne przełączanie pomiędzy trybem DZIEN i NOC z wykorzystaniem interfejsu z zewnętrznym czujnikiem".
  • Poziom 16  
    crunky napisał:

SDC-435 to kamera innego producenta :-) .

Kupiłem ją jako Samsunga z nadrukiem Samsunga w kartonie Samsunga:D

Dziękuję za sugestie. Sprawdzę wszystkie i napiszę jaki to daje efekt przy tych warunkach. pozdrawiam
    yamayama napisał:

Kupiłem ją jako Samsunga z nadrukiem Samsunga w kartonie Samsunga:D

No tak, ale jeden to samsung techwin a drugi samsung electronics, różniła je kultura pracy.
  • Poziom 16  
    crunky napisał:

No tak, ale jeden to samsung techwin a drugi samsung electronics, różniła je kultura pracy.

Która marka więc lepsza i bezproblemowa? Przy podobnych parametrach i cenie co byscie proponowali z nowych produktów dla 600TVL?. Serie zmieniają się właściwie co pół roku :D. Dla mnie najważniejsze żebym zamontował wybrał jakiś profil i szybko zapomniał :D
    Teraz został tylko Techwin w branży zabezpieczeń. 600TVL tak w gwoli ścisłości to one nie mają. Z żadną kamerą nie będziesz miał tak że wybierzesz profil i na tym się sprawa zakończy. To jak tryby tematyczne w aparatach cyfrowych - czasem się sprawdzą. W pełnym manualu bądź półautomacie gdy masz kontrolę wszystkich parametrów jeśli potrafisz zawsze zrobisz zdjęcie. Polecam profil CUSTOM, sprawdza się zawsze.