Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Nec Versa P550 jaki procesor?

06 Lut 2011 16:01 1198 6
  • Poziom 19  
    Witam.Posiadam laptop wyżej wymieniony i mam pytanie.Czy jest możliwość wstawienia procesora dwurdzeniowego ? Oto zdjęcia z everesta procesora i płyty głównej:

• Poziom 15  
    Już to przerabiałem, na 915 tylko Pentrium M / Celeron M
  • Poziom 19  
    Co za szkoda, a czy ten chipset jest słaby? bo za bardzo nie wiem i jeszcze jedno, czy kupić celerona powiedzmy z taktowaniem 2ghz z 1mb cache czy lepiej mieć tego co mam 1,7ghz z 2mb cache? i po drugie czy temperatura w stresie 80stopni to normalne? przy surfowaniu mam około 60stopni a jak gram powiedzmy w wyspę skarbów na nk, to temperatura dochodzi do prawie 80stopni... procesor jest wydajny w 100% i nie wiem czy tak powinno być.Jak gram w wydajne gry np Left 4 for Death 2 to temperatura nie dochodzi do 80stopni.Dodam że w czesniej byl uszkodzony procesor ten sam model co teraz bo przy kilku minutach grania wyłaczał sie, a teraz dochodzi do tej samej temperatury co przy uszkodzonym i boje się że znowu będzie to samo.Jak wymieniałem procesor to ten uszkodzony na rdzeniu miał pełno takich kropek jak by ktoś stukał go igłą a ten nowy co teraz jest, jest kristaliczny.Oczywiście pasty są wymienione ale ta temperatura wzrasta, laptop miał wstawiony procesor 2 miesiące temu.Temperatura na początku nie dochodziła do 70 a teraz w stresie dochodzi do 80... nie wiem co o tym myśleć, czy trzeba go już czyścić czy to coś innego.Proszę o jakieś wyjaśnienie
  • Poziom 15  
    Najmocniejszy to 2,26 Pentium M 780 i jest to najmocniejszy procesor jaki można włożyć do 915, cena jest trochę za duża. Celeron będzie słabszy ale czy się będzie grzał bardziej to nie wiem bo może winny jest system odprowadzania ciepła lub pasta której brak, lub jest stara. Wiatrak cały czas pracuje ?
  • Poziom 19  
    Procesor został wymieniony ponad 2 miesiące temu a w raz z nim pasta na procesorze karcie graficznej i chipsecie.Wiatrak pracuje caly czas na minimalnych obrotach, dopiero gdy temperatura wzrosnie obroty się zwiekszaja
  • Poziom 15  
    Wygląda w takim razie OK, jeżeli wiatrak zwiększa obroty gdy temperatura wzrasta. Moim zdaniem może być coś nie tak z odprowadzaniem ciepła z procesora do radiatora. Może już nie spełnia swojej roli tak jak wcześniej. Ciężko coś napisać niech wypowiedzą się fachowcy.