Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe Sony MDR-RF840R; zajrzyj i pomóż

QuitPL 06 Lut 2011 17:39 2450 6
  • #1 06 Lut 2011 17:39
    QuitPL
    Poziom 8  

A więc posiadam pewien problem, a raczej sam go sobie robię. Na początek podam parametry techniczne zestawu słuchawkowego:

Parametry ogólne:
    Częstotliwość nośna: 863,52 ; 864,02 ; 864,52 (MHz)
    Kanał : Ch1, Ch2, Ch3
    Modulacja : Stereo FM
    Pasmo przenoszenia : 20-20 000 Hz
    Nadajnik (RF Transmiter Stereo):
    Źródło zasilania : 12V (prąd stały): zasilacz sieciowy dołączony do zestawu {dodatkowe info. z zasilacza: 12V; INPUT: AC100~240V ; 50/60Hz ; 0.25A ; OUTPUT: DC12V --- 200mA}
    Znamieniowy pobór mocy: 3W

Mój problem polega na tym, że słuchawki działają tylko w zasięgu 100M od nadajnika i nadajnik musi być podłączony do gniazdka ;/ a ja chciałbym je założyć i pójść np. do miasta, a więc nadajnik stacjonarny muszę zastąpić bezprzewodowym i tu moje pytanie czy dostane jakiś mały bezprzewodowy nadajnik, który nadawałby na podanych wyżej częstotliwościach, lub czy da radę przerobić zwykły transmiter FM {o parametrach # Zakres pracy urządzenia to 87.5 do 108 MHz (206 kanałów z dokładnością do 0.1MHz) # Zakres częstotliwości : 20Hz-20KHz} tak aby współpracował z moimi słuchawkami.
    Jeżeli ktoś wie gdzie mogę kupić taki transmiter proszę o linki lub co wpisać w wyszukiwarkę, a jeśli jest możliwość przerobienia zwykłego transmitera to proszę o kontakt na maila (quit@gg.pl); gg: 5671108 lub tel. 514 972 470. Ja się na takich przeróbkach nie znam i wole się nie dotykać dlatego mógłbym wysłać do kogoś taki transmiter i jeżeli zadziała zapłacić ( nie wiele ale za koszt wysyłki i na 0,5 będzie).

Jest jeszcze jedna opcja mój nadajnik zrobić jako bezprzewodowy czyli trzeba podłączyć go pod jakieś bezprzewodowe zasilanie (bateria; akumulator) jeżeli wie ktoś jaki akumulator wystarczy na to aby nadajnik działał przez jakieś kilkanaście godzin bez ładowania niech poda jego parametry, a jak może to jeszcze linka.

Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 06 Lut 2011 18:34
    kreslarz
    Poziom 35  

Częstotliwości na których pracują Twoje słuchawki są skoordynowane i praca takich urządzeń jest w tych kanałach dopuszczalna pod jednym warunkiem: moc wyjściowa wielkiej częstotliwości nie może przekroczyć 25 mW (0,025W). Przy tej mocy zasięgi sięgają kilkudziesięciu metrów. Praca większą mocą jest nielegalna i ścigana z mocy prawa. To samo dotyczy wszelkich nadajników na zakres UKF. W Gdyni jest siedziba Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak będziesz eksperymentował z różnymi nielegalnymi nadajnikami, to będziesz miał wkrótce z nimi do czynienia. Zwracam uwagę, że do słuchania muzyki poza domem wymyślono już sporo przenośnych urządzeń i kombinowanie z nadajnikami nie ma sensu.

• #3 06 Lut 2011 18:47
    QuitPL
    Poziom 8  

Nie chodzi mi o jakieś wielkie nadawanie. Chcę podłączyć do MP3 jakiś mały transmiter o zasięg do 3 metrów (że jak go wsadze do kieszeni to nie stracę połączenia) założyć swoje słuchawki i pójść sobie do miasta. Problem tkwi w tym że nie wiem gdzie moge dostać taki transmiter aby współpracował z moimi słuchawkami. Gdyby nie to ze mój nadajnik ma wbudowaną ładowarkę magnetyczną do do słuchawek i razem z słuchawkami fajnie wyglądają na półce to rozebrałbym ten nadajnik, wyjął ten śmieszny transmiter dał komuś aby mi go zrobił tak aby działał na jakiś śmieszny akumulatorek i byłbym zadowolony, ale szkoda mi rozwalć coś za co zapłaciłem ok. 300 zł.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc. Jedyne rozwiązanie jakie aktualnie byłoby najsensowniejsze to kupić akumulator samochodowy wsadzić go do plecaka podłączyć do niego nadajnik z MP3 puścić muzykę założyć plecak i słuchawki na siebie i problem z głowy. ;p

• #4 06 Lut 2011 19:32
    kreslarz
    Poziom 35  

Chyba o wiele łatwiej będzie dostać się do samych przewodów przetworników słuchawek, wyprowadzić 3 przewody na gniazdo mini jacki 3,5 mm i używać ich z mp3 przewodowo. Koszt - jakieś 3 zł za gniazdo i troszkę roboty.

• #5 06 Lut 2011 19:35
    QuitPL
    Poziom 8  

Czyli to oznacza, że nie dostane takiego małego transmitera, który nadawał by na tych częstotliwościach ??

• #6 06 Lut 2011 19:48
    kreslarz
    Poziom 35  

Nie przesądzam sprawy, ale obawiam się, że będzie ciężko.

• #7 06 Lut 2011 19:51
    QuitPL
    Poziom 8  

a więc jeżeli ktoś widział lub napotaka się na taki transmiter niech napisze. Bedę wdzięczny, chyba ze ktoś potrafi owy zrobić.

Szukaj w 5mln produktów