Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie Awaryjne problem z działaniem

WkSA 06 Lut 2011 20:01 2707 5
  • #1 06 Lut 2011 20:01
    WkSA
    Poziom 10  

Witam

Posiadam oświetlenie awaryjne typu VIP LED 3L2 ST
    Problem jaki posiadam jest zmuszenie do działania ów oświetlenia w ciągłym trybie sieciowym.

Przy diodzie gdy zewrę ją bądź docisnę też zwierając wszystkie świecą maksymalną mocą.
    (Obrazek zawiera wnętrze oświetlenia bez oprawy)
    https://obrazki.elektroda.pl/9315673300_1297016407.jpg

Otóż potrzebuję, schematu,sposobów, jakiej kolwiek rady podłączania oświetleń awaryjnych tylko bezpośrednio pod sieć.

0 5
  • Mitronik
  • #2 06 Lut 2011 20:12
    dzg4
    Poziom 24  

Sprawa jest prosta połącz test na stałe.

0
  • Mitronik
  • #3 06 Lut 2011 20:16
    WkSA
    Poziom 10  

Niestety nic nie dało, odłączenie od całego obwodu też nie daje efektów.

0
  • #4 07 Lut 2011 00:12
    mobydex
    Poziom 15  

Witam rozwiązaniem problemu jest dokładne przeczytanie specyfikacji lampy bo jedna pracuje jako awaryjna a druga awaryjno-sieciowa. Jak masz wersję awaryjną to nic nie zrobisz. Można najwyżej sprawdzić napięcie wychodzące na diody podczas pracy a jak będzie to napięcie z aku to poprze odpowiedni układ diod dać lewe napięcie na diody led.

0
  • #5 07 Lut 2011 01:22
    WkSA
    Poziom 10  

A więc sprawdziłem i jest to dokładnie :
    Czas pracy: 3h. Źródło światła: LED. Moc maksymalna: 1W. Napięcie znamionowe: 230V. Stopień ochrony: IP20. Praca sieciowo-awaryjna. Przycisk testowy.

Bateria:Ni-Cd HT 4,8V 1,2Ah

Więcej danych nie ma.
    Po zwarciu sondami miernika jednej z diod podczas napięcia dioda świeci i ukazuje wartość 3.10 V-

W Planach mam by świeciła ona stale. Później gdy to osiągnie się planuję domontować czujnik na światło, lecz to już prosta sprawa. Problem sprawia mi zmuszenie tego diabelstwa do ciągłej pracy. (nigdy tym się nie bawiłem ani nie montowałem)

Po podłączeniu pod sieć brzęczy, bateria się ładuje na 100% sprawdzałem, bez baterii też działa, jedynie jak zrobię "zwarcie na diodzie (przedostatnia dioda i zewrę jej dwa luty)" osprzęt milknie i świeci całą mocą.
    Czyli .. pozostaje trzymanie mi jednej diody na zwarciu by układ działał bezpośrednio włączony w sieć ? Nie spowoduje to jakiś negatywnych efektów ?

0