Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e39 523i touring 99r. przekaźnik wentyl. klimy

zmianowy 06 Lut 2011 20:45 2580 0
  • #1 06 Lut 2011 20:45
    zmianowy
    Poziom 16  

Cześć Wszystkim!
    Mam kilka krótkich pytań:
    -gdzie znajduje się przekaźnik wentylatora klimatyzacji w bmw e39 523i touring?-samochód z kwietnia 1999r.
    Wentylator ma 3 piny-kabelki.
    Gdy wentylator się włączy to pracuje jak syrena alarmowa tzn. prawie ustaje i znów przyśpiesza do max. obrotów.
    Po zgaszeniu silnika dalej tak sobie chodzi jakby odlatywał i nadlatywał normalnie śmigłowiec. Tylko zdjęcie klemy na kilka sekund powoduje jego zatrzymanie-po założeniu klemy jest spokój. Nie wiem czy klimatronik pada czy może przekaźnik się mostkuje.
    -co oznacza błyskanie czerwonej diodki umieszczonej w plastikowej pokrywie górnej kolumny kierowniczej?(diodka po lewej stronie kolumny). Błyska najczęściej po uruchomieniu silnika i nagłym dodawaniu gazu, po pewnym czasie przestaje.
    Chodzi tu wyłącznie o dodatkową diodkę w kolumnie kierowniczej.
    -gdzie szukać przyczyny niedziałania spryskiwacz tylnej szyby?
    Ośka wycieraczki zablokowana była z jej uchwytem w szybie - z tym dałem sobie radę i działa.
    Silnik-pompkę(pod prawym przednim nadkolem)sprawdzałem zasilaczem i działa wszystko OK-pryska na tylną szybę.
    Wyłącznikiem przy kierownicy można wszystko związane z tylną wycieraczką wykonać ale spryskiwacz nie daje żadnych oznak życia.
    Wiem, że podobne tematy były już przerabiane, ale z tego co pamiętam nie identyczne.
    Proszę o wskazanie lokalizacji elementów których niepoprawne działanie ma wpływ na działanie tego wentylatora i spryskiwacza.
    Samochód kupiłem 3 tygodnie temu i codziennie jeżdżę do pracy ponad 75km w jedną stronę i normalnie brak mi czasu i sił na studiowanie i analizowanie elektryki i elektroniki w tym samochodzie, z czego zresztą zawsze byłem cienki(wolę prędzej rozebrać w nim Vanosy bo widzę, że tego potrzebują).
    Z tego co wiem to nic w samochodzie nie było przerabiane, wszystko jest oryginalne.
    Proszę o pomoc i zgóry dziękuję!
    Pozdro!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME