Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie 2 zasilaczy komputerowych

Śledziu 07 Lip 2003 21:29 13293 34
  • #31 07 Lip 2003 21:29
    spec
    Poziom 28  

Ja także uważam, ze najrozsądniejsze rozwiązanie to oddzielne zasilanie (trafo [9V wystarczy] + mostek prost. + elektrolit + ewentualny dzielnik napięcia/stabilizator).
    Zasilanie Peltiera z instalacji komputerowych często powoduje zniszczenia zasilacza, a w najlepszym przypadku utratę stabilności pracy systemu - one są po prostu zbyt prądożerne!
    Poza tym stosujesz Peltiera by lepiej odprowadzać ciepło, a zastanowiłeś się jaki wpływ na cyrkulacje powietrza w obudowie będzie miało założenie dodatkowego zasilacza (wymiary + grzanie się + (co także bywa denerwujące) dodatkowy głośny wentylator!)...

• #32 07 Lip 2003 23:24
    zyraf
    Poziom 26  

a mi sie zdaje ze masa 12V i 5V SA polaczone ze soba i z obudowa kompa, uziemienie tez je laczy.
    mam tez pytanie: czy nie lepiej zasilac modul peltiera z 12V?? bedzie to prostrze (przy stosowaniu zasilacza od kompa) i tansze (jesli juz taki masz). jesli ma byc te 10V to lepiej zwykly transformator zastosowac i nie bedzie problemu, nie bedzie sie on (razem z mostkiem) grzal za bardzo jesli bedzie odpowiedniej mocy

• #33 10 Wrz 2003 08:40
    _atom_
    Poziom 1  

Witajcie. Mam pytanie.
    W jaki sposób mozna polączyć bezpiecznie dwa zasilacze w kompie aby otrzymac wiecej mocy. Komp - 6 dyskow dwa napedy plus proc grafika

• #34 10 Wrz 2003 11:29
    Marcin I
    Poziom 11  

Nie wiem co chcesz zrobić ?
    Ale skoro masz tyle tych zabawek :D to powinno zależeć Ci na tym aby nie uszkodzić ich, a jak wiesz poprzez podanie niewłaściwego nap. zas. można bardzo łatwo to zrobić. Także moja rada nie baw się w pstryka tylko kup zasilacz 500W taki jak w serwerach i styka :D

P.S. Swoją drogą to nieżle to wylyśliłeś zwalić 6 HDD i coś tam jeszcze za jednym razem, to chyba byłby jakiś rekord 8O

Szukaj w 5mln produktów