Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3g - brak IMEI, nie widzi SIM i WiFi

marcinek29 06 Lut 2011 21:56 5451 7
  • #1 06 Lut 2011 21:56
    marcinek29
    Poziom 10  

Witam

Dostałem Iphona 3G z zagranicznej sieci w którym ktoś prawdopodobnie próbował zdjąć simlocka. Telefon wyświetlał jedynie logo iTunes i kabelek USB.
    Kilka krotnie próbowałem przywrócić soft (2.0.2) przez program iTunes ale zawsze kończyło się to błędem 1002. Firmware udało się wgrać programem redsn0w. Tel uruchomił się normalnie ale nie nie widzi karty sim. W miejscu gdzie powinien być zasięg widnieje napis "Szukam". Po wejściu w ustawienie telefonu nie ma nic w polu imei oraz modem-firmware. Nie można także uruchomić połączenia WiFi. Po kilku chwilach telefon sam się resetuje. Co może być przyczyną takiego zachowania? Próbowałem już także z softem 4.0 ale sytuacja jest identyczna. Proszę o pomoc.

• #2 07 Lut 2011 10:38
    robertos
    Poziom 13  

Nie widzi sim, a raczej ciągle szuka sieci bo nie widzi imei-a,raczej nic nie da sie zrobić,uszkodzona płyta. Jeden raz udało mi sie softem postawić taką płytę, ale to czysty przypadek był.

• #3 07 Lut 2011 10:47
    marcinek29
    Poziom 10  

Ok tylko jak programowo można uszkodzić płytkę? Telefon nie był otwierany ani nie upadł.

• #4 07 Lut 2011 12:30
    ZAHYR
    Poziom 32  

Zrób aktualizację na 4.01 jeżeli masz zapisane SHSH, jeżeli nie masz zapisanych SHSH dla tej wersji lub niżej to aktualizacja na najnowszą wersję 4.21 i kombinacje z jailbreakiem i simlockiem (jeżeli ma).

• #5 07 Lut 2011 14:08
    marcinek29
    Poziom 10  

A mógłbyś opisać szczegółowo jak to zrobić? Nie mam plików shsh

• #6 07 Lut 2011 17:33
    ZAHYR
    Poziom 32  

Jeżeli nie masz SHSH oraz nie są zapisane na serwerze Saurika to jedynie aktualizacja na najnowszą wersję z podniesieniem basebandu do nieobsługiwanego niestety dla odblokowania (chyba że tel jest z sieci bez simlocka...).
    Wszystko masz opisane na elektrodzie, innych forach oraz google.pl, także nie widzę sensu przepisywania ogólnodostępnych informacji.

• #7 04 Wrz 2011 18:01
    drakeone
    Poziom 1  

I jak kolego udalo Ci sie cos zrobic z iPhonem ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME