Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica G5E piekarnik nie działa

strzapi 06 Lut 2011 22:13 7914 4
  • #1 06 Lut 2011 22:13
    strzapi
    Poziom 10  

Witam

Mam problem z kuchnią Amica G5E. Kilka razy miałem problem z piekarnikiem jednak po ponownym ustawieniu godziny działała. Teraz pomimo wyłączania z prądu i ponownego ustawiania czasu występują następujące objawy: nie świeci żarówka (nie dochodzi prąd do niej- sprawdzałem) gdy jest ona wkręcona na każdej z pozycji pokrętła wyboru opcji grzania świecą się obydwie kontrolki (pomimo iż pokrętło od temperatury jest na "0"). Po wykręceniu żarówki na niektórych pozycjach sytuacja się zmienia ponieważ kontrolka od grzania zapala się dopiero gdy ustawie określona temperaturę reszta tak jak wyżej. W żadnym z przypadków nie chodzi termoobieg ani nie grzeją grzałki.
    Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki gdzie i czego szukać.

Pozdrawiam

2 4
  • #2 07 Lut 2011 08:16
    telmut
    Poziom 19  

Przypuszczam uszkodzenie programatora. Proszę zewrzeć przewody na przekaźniku programatora i będzie wszystko wiadomo.

1
  • Pomocny post
    #3 07 Lut 2011 10:09
    nares
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie wypalony przełącznik krzywkowy, funkcyjny - obejrzyj go.

1
  • #4 07 Lut 2011 14:26
    strzapi
    Poziom 10  

Postaram się w tym tygodniu znaleźć trochę czasu i rozebrać ją i sprawdzić, wszelki uwagi i spostrzeżenia opisze. pozdrawiam

0
  • #5 27 Lut 2011 20:04
    strzapi
    Poziom 10  

Przepraszam, że tak długo to trwało.
    Po rozebraniu kuchenki okazało się tak jak słusznie podpowiadał "nares", że uszkodzony jest przełącznik krzywkowy. jednak nie był on przepalony. Styki odpowiadające za załączanie światła w piekarniku były po prostu już tak wybite że nie zamykały obwodu. Po przyginałem je śrubokrętem i wszystko chodzi jak należy. Co do ogólnych uwag zalecałbym zmianę pozycji grzania tylko po wcześniejszym skręceniu na tę chwilę temperatury na "0" wówczas wszystko odbywa się beż obciążenia i nie są tak eksploatowane styki na przełączniku
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Gdyby ktoś potrzebował to symbol tego przełącznika to "5018"

1