Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób skonfigurować sieć cisco packet tracer

cygan10 06 Lut 2011 23:01 6389 2
  • #1 06 Lut 2011 23:01
    cygan10
    Poziom 8  

witam,

za zadanie mam zrobić symulację dla sieci do 90 hostów, (sieć dla 3 budynków po 30 hostów) W tej topologi zrobiłem tak, że router R1 przydziela adresy hostom poprzez DHCP. Komputery dostały adresy, widzą się wszystko ładnie.Według mnie taka konfiguracja nie jest za dobra gdyż powoduje duże zamieszanie przy tak dużej liczbie hostów. Moje pytanie, czy może lepiej by było dołączyć do R1 kolejne routery R2 i R3 a do nich swithe i potem hosty, siec podzielić na podsieci i na każdym routerze ustawić przydzielanie ip hostom poprzez dhcp. A może jest jeszcze coś o czym zapomniałem w końcu jestem średniozaawansowany w tym temacie. Poniżej przedstawiam schemat sieci:
    W jaki sposób skonfigurować sieć cisco packet tracer

z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam :)

0 2
  • #2 06 Lut 2011 23:57
    piterus99
    Poziom 43  

Możesz powrzucać routery tam gdzie są switche(R + Sw, bo router sam w sobie ma tylko jedno używane dla Ciebie wyjście) i dodać do sieci routing - czy statyczny czy dynamiczny to już zależy od Ciebie(sobie doczytasz)

Ew możesz każdą grupę wrzucić do osobnego vlanu i routować to jednym routerem i też ograniczysz ruch broadcastów, bo to o to Ci chodzi, tak?

0
  • #3 08 Lut 2011 19:05
    cygan10
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź, zrobiłem to opierając się na opcji pierwszej R+Sw poprzez routing dynamiczny.

pozdrawiam :)

0