Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router + Acces Point - Neostrada 10/20 mb

06 Lut 2011 23:04 9786 25
  • Poziom 17  
    Witam. Potrzebuję routera z dobrym zasięgiem, nie awaryjny, nie mulący, ma być stabilnie, szybko i wykorzystywać możliwości w pełni. Aktualnie mam LB i 10mb, plany na 20...
    Router będzie na poddaszu, potrzebuję też dobrego zasięgu 2 piętra niżej, nie znam się więc doradźcie zastosować router z dobrym zasięgiem czy jakiś AccesPoint itp? Router będzie wygodniejszy lecz nie chcę strat na prędkości, ew. niewielkie. LiveBox łapie sygnał lecz na granicy, czasem gubi.
    Kwoty nie podaje, nie z kosmosu, ile trzeba tyle dam.
    Modem z routerem (2w1). Standard G to ostateczność.
    Podłączony będzie PC kartą WiFi, 3 laptopy, drukarka przez Ethernet, oraz telefon.
    Nie pogardzę routerem z możliwością przestawiania Marginu.
    Na razie wytypowałem takie modele:
    - TP-LINK TD-W8960N oraz Netgear DGN2000
    Karta: TP-Link TL-WN722N
  • Poziom 17  
    Coś więcej na jego temat? Takie odpowiedzi mnie nie interesują...
  • Poziom 23  
    A ja odradzam ...

Chcesz się chwilę pobawić z sprzętem, czy raczej kupić coś seryjnego i ma to działać ??

Ja kupiłem seryjnego TPlinka 1043, wgrałem do niego nowy soft i mam bardzo duże możliwości.

Jeszcze większe ma Asus RT-N16
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Asus_RT-N16_-_bezprzewodowy_router_802.11n-20808.html

Oba mają Gigabit, Wifi abgn, USB.... i oba działają świetnie na oryginalnym sofcie.
    Do obu modeli trzeba dokupić modem ADSL2+ za 50\70zł... ale naprawdę warto.

Pisałem do Ciebie na gg, ale Masz wyłączony....

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Niuniek_84 napisał:

A może w roli modemu występować router asmax 1004g, którego dostałem z netii?
    Jak połączyć Asmaxa 1004g i TP-Link TL-WR1043ND, aby zachować największą wydajność?
  • Poziom 25  
    A ja polecam Ci tego TPlink TD-W8960N. Ostatnio konfigurowałem na tym sieć dla kumpla i działa rewelacyjnie. Zasięg spadał do 80% przy 1 pietrze i kilku ścianach (grubych ścianach- LB działał ledwo ledwo przy tych warunkach). No i nie potrzeba żadnych dodatkowych modemów.
  • Poziom 17  
    Niuniek_84 napisał:
    Chcesz się chwilę pobawić z sprzętem, czy raczej kupić coś seryjnego i ma to działać ??
    Ja kupiłem seryjnego TPlinka 1043, wgrałem do niego nowy soft i mam bardzo duże możliwości.
    Jeszcze większe ma Asus RT-N16
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Asus_RT-N16_-_bezprzewodowy_router_802.11n-20808.html
    Oba mają Gigabit, Wifi abgn, USB.... i oba działają świetnie na oryginalnym sofcie.

Pisałem do Ciebie na gg, ale Masz wyłączony....

Zabawy wolałbym uniknąć. Nie chcę kombinować z dodatkowym modemem, jak w ogóle wyglądało by takie połączenie? I co to daje skoro jest tak polecane? Ale z góry mówię, że odpada, tylko router wchodzi w grę, ostatecznie to mam modem po neostradzie nic innego bym nie podpinał. TP Link 1043 czy aby zadziała z neostradą?
    Na gg nie wiele siedzę, włączyłem, lecz nic z tych wiadomości nie widzę, poblokowało linki... Dzięki za pomoc!
    Mat_91 napisał:
    A ja polecam Ci tego TPlink TD-W8960N. Ostatnio konfigurowałem na tym sieć dla kumpla i działa rewelacyjnie. Zasięg spadał do 80% przy 1 pietrze i kilku ścianach (grubych ścianach- LB działał ledwo ledwo przy tych warunkach). No i nie potrzeba żadnych dodatkowych modemów.

Rozważam poważnie ten router, lecz opcja zmiany marginu mogłaby się przydać, dlatego też myślę nad jakimś DGN-em. Jak wypadają względem siebie w zasięgu itp? Dzięki za odpowiedzi, czekam dalej na nowe propozycje lub poparcia już istniejących.
  • Poziom 17  
    Po rozmowie z kolegą Niuniek_84 i jego doradztwie za co bardzo Jemu dziękuję doszliśmy do wniosków i wybraliśmy taki sprzęt:
    Router: TP-LINK TD-W8961ND lub TP-Link TD-W8960N
    Karta sieciowa: TP-Link TL-WN722N
    Repeater/Wzmacniacz sygnału: TP-LINK TL-WA701ND
    Co sądzicie o tym wyborze?
    Ma to być tak skomponowane:
    2 piętro - Router, w pobliżu PC po karcie sieciowej, w pokoju obok laptop po WiFi
    Parter - Repeater ma wzmocnić sygnał i doprowadzić do dwóch laptopów w tym samym pomieszczeniu. Będzie też pod niego podłączona drukarka sieciowa po LANie.
    Jakieś inne propozycje lub sugestie? Jeśli nie będzie biorę ten zestaw, myślę, że wszystko się połączy bez problemu i będzie działało.
    Chciałbym jeszcze dostać opinie o w/w routerach, który wziąć, ze znalezionych informacji kieruję się ku w8960N, ma ponoć lepszy chip i można w nim sterować Marginem czy to prawda?
  • Poziom 11  
    Witam dzisiaj do mnie doszedł td-w8960n-w porównaniu z td-w8961n ma ponoć lepszy właśnie chip brodacoma...a ogólnie narazie podłączony pod wifii-laptop piętro wyżej-zasięg znakomity szybkość rewelacyjna -jednym słowem burza...

Zobaczę jak podłącze jeszcze kablem do drugiego kompa jak to będzie działało-ale póki co pięknie śmiga
  • Poziom 17  
    A możesz napisać czy w w8960n można regulować Margin (SnR)?
    I jak z tymi problemami z gg jest? Działa normalnie czy je rozłącza.
  • Poziom 11  
    No więc gg nie widzę żadnych problemów wszystko ok bez rozłączania

Ustawienia jakieś tam mi zapisało w notatniku-ale to tylko te podstawowe pewnie- nie jestem jakimś szpecem wiec nie wiem gdzie to znaleźć

Typ połączenia WAN: PPPoA
    VPI [0-255]: 0
    VCI [32-65535]: 35
    Nazwa użytkownika:
    Hasło:
    typ zabezpieczeń sieci: Wysoka ochrona (WPA2-PSK)
    klucz bezpieczeństwa sieci:

Jeszcze było coś do zaznaczania bodajże czy ip statyczny i nawiąż teraz połączenie...

Może ktoś inną konfigurację ma lepsza na neo 6mb?

Trochę pingi mam duże( w sumie nie wiem jakie być powinny a sprawdziłem je poprzez te stronki w necie speedtest itp itd-sprawdzałem to przy włączonym wszystkim ) ale to pewnie przez ciągle włączone gg , eseta i jeszcze spybot search & destroy

Ale zadowolony jestem że udało mi się te końcówki powpinać do kabla prawidłowo a miałem tylko dwie...pierwszy raz w życiu to robiłem -jestem z siebie dumny!!!hehe

Pozdro

Z tego co tu wyczytałem http://forum.pclab.pl/topic/640525-Sie%C4%87-domowa/

To da sie niby ustawić ten snr margin itp itd

Wpisz w google model routera i snr margin i poczytaj
  • Poziom 25  
    Co do regulacji SNR to działa bez problemu ale trzeba to robić programem DMT. Właśnie przetestowałem to na w8910g więc na w8960 też zadziała.

Program do pobrania tu: Link Jak nie zadziała wersja 9 to ściągnijcie v8.07.

Jak program połączy się z routerem wchodzicie w menu SPECIAL-> misc. options -> i tu należy zaznaczyć "unlock experimental area" a potem "reboot gui".
    W programie po prawej stronie jest 5 zakładek, w ostatniej nie podpisanej po tej operacji powinien pojawić się suwak do regulacji SNR Margin.
  • Poziom 17  
    Tak właśnie wyczytałem, ale miałem wątpliwości co do działania z tym routerem. A to skłania mnie jeszcze bardziej w jego kierunku, w sumie to prawie postanowione.
    Ma ktoś jeszcze jakieś zastrzeżenie do tego zestawu: ?
    Router: TP-Link TD-W8960N
    Karta sieciowa: TP-Link TL-WN722N
    Repeater/Wzmacniacz sygnału: TP-LINK TL-WA701ND
    I jak będzie wyglądała sprawa z podłączeniem i konfiguracją, nie będzie to skomplikowane? Chodzi zwłaszcza o wzmacniacz sygnału, do którego też będzie podłączona drukarka.
    Router i karta zostaje bez zmian, chyba, że mnie czymś odrzucicie. Waham się tylko nad wzmacniaczem ten model wystarczy: TL-WA701ND czy może dołożyć do: TL-WA801ND? Jak wcześniej pisałem router na 2 piętrze, wzmacniacz na parterze i tam też 2 laptopy i drukarka. Planuję przyspieszyć do 20mb a czytałem opinie, iż przez TL-WA701ND max to 12mb.
    Proszę o szybką odpowiedź i na temat, chcę już dokonać zamówienia.
  • Poziom 25  
    Pierwsze 2 urządzenia będą bez problemu razem działały. Co do trzeciego to nie powinno być problemu aczkolwiek nie dam sobie ręki uciąć bo nigdy z tego nie korzystałem ani nic podobnego nie konfigurowałem.

Co do konfiguracji to konfiguracja routera to 5 minut roboty, GUI jest bardzo intuicyjne i nie ma z tym żadnych problemów. Co do konfiguracji repeatera to skończy się to pewnie na ustawieniu odpowiedniego trybu pracy, ustawieniu adresów mac itp. Jak byś miał jakieś konkretne problemy przy konfiguracji sprzętu to pisz tu :)

EDIT: Co do wyboru TL-WA701ND czy TL-WA801ND, to TL-WA701ND nawet przy necie 20Mb będzie hulało, w końcu obsługuje wifi N do 150Mbps, ale... no właśnie- zawsze jest jakieś ale;] Router ma wifi N do 300Mbps więc TL-WA701ND skutecznie ograniczy Ci transfer w sieci wewnętrznej (pc-pc). Możesz brać TL-WA801ND żeby wszystko było na 300mbps aczkolwiek TL-WA701ND uciągnie neta 20mb bez problemu.
  • Poziom 17  
    W sumie mam już otwartą stronę sklepu, zakończoną rejestracje i produkty w koszyku, pozostało tylko kliknąć przycisk "Złóż zamówienie" :)
    Boję się tylko o repeater aby to się zgrało z routerem i resztą sprzętu, dlatego czekam też na szybką odpowiedź...
    EDIT: Zamówiłem mam nadzieję, że się to zgra ze sobą a co najważniejsze będzie poprawnie działało i mnie zadowoli zasięgiem.
  • Poziom 25  
    Uuups, chyba się spóźniłem- cały czas miałem stronę w oknie edycji i nie widziałem że napisałeś posta :| Sprzęt na pewno się ze sobą zgra i mam nadzieje że będziesz zadowolony:)
  • Poziom 17  
    Dostałem dziś sprzęt, ale od 4 godzin się zmagam z jego podłączeniem, niestety na marne... Początkowo jak w instrukcji, połączyłem z PC przez kabel, konfiguracja z płytki, wszystko ładnie, złapał sygnał net jest. Ale zmieniłem dane na 192.168.1.1 (hasło WPA2 i reszte parametrów) po czym z poziomu przeglądarki musiałem zresetować router. Po tej czynności net nie działa ani po kablu ani po WiFi, próbowałem na każdym komputerze - nic. Dioda Internet się nie świeci. Myślałem, że coś po stronie TP, podłączam LB działa elegancko...
    Resetowałem już do ustawień fabrycznych, próbowałem łączyć na różne sposoby ale bez rezultatu. Teraz nawet nie chce mi się do końca skonfigurować, pokazuje się błąd nr. 20, router skonfiguruje i chyba nawiązuje połączenie po czym jest błąd, już nie pamiętam...
    Może coś źle robię, ale za 1 razem połączyło, a teraz za nic nie może mi się udać.
    Chyba, że coś z tych parametrów podałem źle:
    VPI: 0
    VCI: 35
    WAN: PPPoA
    Encapsulation Mode: nie wiem co to, tu próbowałem obydwie opcje.
    DNS IP: na automatyczny
    No i zabezpieczenia na WPA2-PSK i wpisałem klucz.
    Nic więcej nie zaznaczałem ani zmieniałem, login i hasło oczywiście podałem swoje...
    Jakieś podpowiedzi?
  • Poziom 31  
    Encapsulation Mode: VC-Mux

Jakie ustawienia dla DHCP?
  • Poziom 17  
    among napisał:
    Encapsulation Mode: VC-Mux

Jakie ustawienia dla DHCP?

DCHP się nie ustawiało przy konfiguracji, mam to zrobić ręcznie? Jak...
    I dobrze robię wybierając TPSA i do niej połączenie PPPoA? Może trzeba dać IPoA gdzie już mam mogę ustawić DHCP?
  • Poziom 31  
    dawids20 napisał:

DCHP się nie ustawiało przy konfiguracji, mam to zrobić ręcznie? Jak...
    I dobrze robię wybierając TPSA i do niej połączenie PPPoA? Może trzeba dać IPoA gdzie już mam mogę ustawić DHCP?

Ustawienia DHCP powinny wyglądać tak:

Też posiadam neostradę. Pozostałe ustawienia wyglądają tak:
  • Poziom 17  
    Ok już działa, nie wiem co było nie tak, ale zrobiłem. Z instalacją karty również były problemy, nie była kompatybilna z Win7 sp1 x64.
    No i ze wzmacniaczem zrobiliście mnie trochę w balona, bo to gniazdko służy do zamocowania np. na ścianie, od niego idzie zasilanie i 2 kable LAN - do podłączenia AP i drugi do Switcha czy jak to się zwie (na rysunku taki kumulujący te porty modem).
    No i powiedzcie mi jak teraz podłączyć drukarkę. Muszę tak to zrobić aby wpiąć do wzmacniacza kabel LAN i ma dawać sygnał na cały dom, pomagając sobie routerem, tylko trzeba będzie pewnie jakieś rozdzielacze o ile to zadziała. A router nie bardzo pójdzie w miejsce gdzie drukarka, kabla też ciągnąć nie zamierzam...
  • Poziom 17  
    Zacząłem podłączać ten wzmacniacz, dodałem router do urządzeń po adresie MAC. Wszystko fajnie, tylko zaczęły się schody gdy router nie wykrywał wzmacniacza i nie mogłem go dodać do adresów MAC.
    Potem nie wiem jak się to stało (kolega na PW udzielał instrukcji) miałem przydzielić adres ip wzmacniaczowi, po czym teraz choćbym co robił nie mam neta, router się łączy z kompem, wszystko ładnie ale za nic się nie połączy z internetem. Resetowałem i router i wzmacniacz, konfigurowałem od nowa i dalej nic...
    Już mnie szlag trafia z tym routerem, na konfiguracje trzeba poświęcić kilka godzin, zamiast podać tylko potrzebne dane, bo co trochę jakieś problemy. Tak teraz załatwił się na amen, ustawione są chyba takie same adresy IP, bo pokazuje po konfigurowaniu i próbie łączenia komunikat, że jest konflikt adresów IP i taki sam został już przyznany na innym komputerze.
    Usuwałem też wszyskie połączenia sieciowe z obydwu komputerów i nic, dalej błąd. Co teraz mogę zrobić? Siedzę teraz na LB który jest jeszcze najleszy... A przy tym tp-linku chce mnie coś trafić, tak to FW jest nie dopracowane...
  • Poziom 9  
    Miałem router TD-W8901G Tp-Linka Powiem Ci szczerze, że byłem zaskoczony zasięgiem, Mój sąsiad łapał zasięg w laptopie a jego dom jest oddalony od mojego jakies 30m. Poza tym ma odkręcaną antene przez co zawsze możesz założyć mocniejszą. Teraz gdy już nie był mi potrzebny sprzedałem go koledze, który non stop go używa. W sumie to router jest non stop używany jakies 2 lata i sie nie psuje.
  • Poziom 17  
    Skoro już postanowiłeś odpowiedzieć, to na przyszłość proponuje przeczytać temat, lub chociaż ostatni post. Router już dawno zakupiony, a borykam się teraz z innym problemem, no ale skąd to mogłeś wiedzieć skoro nie rzuciłeś okiem na temat...
    A odnośnie tematu, po długich konfiguracjach i problemach udało mi się właśnie połączyć z internetem przez tp-linka. Wydaje mi się, że nie mogłem się połączyć przez ustawiony Default Getaway na 0.0.0.0, na wzmacniaczu był pewnie taki sam, i pokazywało konflikt, a router równocześnie nie mógł go zmienić, ale taka jest tylko moja teoria...
    Pomoże mi teraz ktoś skonfigurować wzmacniacz sygnału, ale tak abym nie miał już problemów z routerem skutkujących tak długimi próbami nawiązania połączenia? Wzmacniacz z routerem połączy się po WiFi, do niego 2 laptopy, aby miały lepszy sygnał niż z routera (chyba, że da się ustawić przełączanie automatyczne [tzn. gdy będzie bliżej routera to od niego i odwrotnie], a jeśli sygnał bierze z mocniejszego źródła to niema problemu). No i do wzmacniacza drukarka po kablu LAN mająca działać ze wszystkimi komputerami, i tymi łączącymi się z routerem i tymi ze wzmacniaczem...
    Może będzie ciężko ale proszę też o szczegółowe instrukcje abym czegoś nie zawalił.

Ponowię swoje pytanie. Już mam podłączony ruter, wszystko ładnie chodzi. Ale jak teraz podłączyć wzmacniacz sygnału TL-WA701ND abym nie miał takich problemów i konfliktu adresów IP jak poprzednio?
    Ze wzmacniacza wykrywa router, mogę go dodać do urządzeń MAC, lecz w drugą stronę nie jest tak kolorowo. Wzmacniacza ani nie widzi, ani nie można dodać przez ręczne wpisanie adresu. Nie chciałem bardziej ingerować i próbować te urządzenia ze sobą połączyć, aby nie powtórzyć poprzedniej sytuacji.
    Ktoś na to zaradzi? Prosiłbym też o bardziej szczegółowe wyjaśnienie, nie siedzę w sprawach sieciowych...
  • Poziom 1  
    witam,
    właśnie niedawno zostałem (nie)szczęśliwym posiadaczem takiego zestawu i przyznam że tracę już do tego cierpliwość. Czy udało się komuś prawidłowo skonfigurować te dwa urządzenia aby TL-WA701ND działał w trybie repeater?
    Mi teoretycznie wszystko idzie jak z płatka, ustawiam go w trybie repeater albo universal repeater, łącze działa, ale do czasu.
    W trybie repeater po wyłączeniu urządzenia odbierającego (w moim przypadku iphone) nie mogę się potem połączyć z siecią (przez repeater), a w trybie universal repeater po wyłączeniu iphone i potem (za jakiś czas) połączeniu powrotnym, sieć ciągle na przemian jest i znika (co kilka sekund)...
    wieelka prośba o pomoc!!
  • Poziom 17  
    U mnie też są takie problemy. Albo urządzenia się widziały, wszystko było OK, można było jak pamiętam nawet drukować sieciowo, gdy drukarka była pod wzmacniaczem. Raz udało mi się połączyć aby działał tu i tu net, a tak to jest net albo na routerze albo na reapeterze...

Widzisz tak to jest na tym forum, każdy doradza co kupić, mogą pomóc skonfigurować, zapewniają, że będzie to działało i wszystko cacy, a w rzeczywistości pewnie większość tych urządzeń nie widziała, piszą co gdzieś zobaczą dla nabicia postów, a potem nikt się nie odezwie gdy proszę... :(