Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór: Głośniki 18" do 700zł + Napęd do max 700zł

Tijs 06 Lut 2011 23:43 1734 13
  • #1 06 Lut 2011 23:43
    Tijs
    Poziom 8  

Witam!

Na wstępie zaznaczę, że jestem początkującym mobilnym DJ-em amatorem i moja wiedza z zakresu akustyki jest znikoma, dlatego potrzebuję pomocy osób, które wiedzą dużo więcej w tym temacie.

W najbliższym czasie mam zamiar wykonać paczki subbasów (już kiedyś robiłem skrzynię band pass z gotowego projektu tak więc z konstrukcją paczek nie powinno byc większych problemów) i zastanawiam się nad zakupem:
    2 x Alphard MAGNUM Mw -18 8ohm 18"
    http://allegro.pl/glosnik-alphard-mw-18-43cm-estrada-moc-1000-wat-i1432788534.html
    Wiem że na "dzień dobry" zostanę skrytykowany za "Alpierdy" ale na to pozwala mi budżet i tego trzymam się przede wszystkim. Inne, lepsze sugestie mile widziane (oczywiście w przybliżonym przedziale cenowym) :]
    Również potrzebuje dobrać do tego jakąś stosunkowo dobrą Końcówkę Mocy do 700zł max. Co polecacie?

Do tych przyszłych subów chciałbym dodać nadstawki z trochę zmodyfikowanego przeze mnie zestawu (ogólnie masakryczny niewypał, ale kupowałem na szybko i strasznie się przejechałem z zakupem):

*KOLUMNY HOLLYWOOD DJ-Pro 212
    http://allegro.pl/super-kolumny-1000-watt-sklep-gw-fv-24h-i1449144011.html
    Po zakupie odkręciłem jeden z głośników i stwierdziłem, że gorzej kolumny wykonać się już nie da :/ Dlatego w najbliższym czasie będzie modyfikacja ;]

*WZMACNIACZ NIGHTLINE 600 2x300W
    http://allegro.pl/wzmacniacz-nightline-600-2x300w-najtaniej-w-pl-24h-i1439108620.html
    Po 6 miesiącach od dnia zakupu wzmacniacz się spalił i teraz zastanawiam się czy:

a) nadstawki i suby napędzać jednym, mocnym wzmacniaczem
    b) czy naprawić tego Nightline'a, dokupić wzmak do Subów + jakiś crossover.

Co sugerujecie?

Pozdrawiam

0 13
  • #2 07 Lut 2011 07:16
    thomson_87
    Poziom 19  

Zamiast tego syfu Kup porządny jeden bas w kwocie 700zł Kupisz porządny głośnik B&C 18ps76 w sklepie naw, zamruczy to jak na suba przystało, do tego kup używany napęd albo coś konkretniejszego żeby na jeden kanał puścić bas na drugi topy albo mniejszą końcówkę w mostku pod bas a na topy drugi koniec. Na aukcjach tanio można zdobyć ep2500 lub jakiegoś handboxa który ci to pociągnie, a nightlina to skieruj na śmietnik.

0
  • #3 07 Lut 2011 23:30
    Tijs
    Poziom 8  

ep2500 jak patrzyłem jest tylko jeden na allegro i to za kwotę która mnie osobiście przeraża na chwilę obecną :/
    thomson a znasz jeszcze jakieś ciekawe stronki gdzie można znaleźć używane napędy?

P.S. Nightline idzie na sprzedaż w częściach bo nawet nie opłaca mi się go naprawiać (orientowałem się dzisiaj i koszt naprawy przewyższa wartość tego złomu)

0
  • #4 08 Lut 2011 07:57
    thomson_87
    Poziom 19  

Masz mały budżet więc jest ciężko, możesz kupić the t.amp TA1050 na allegro jest za 860zł, ma 2x500w powiedzmy, więc widzę to tak jeśli chcesz podejść do tematu w miarę poważnie to kup tego Ta1050 puść na stronę jeden bas B&c 18ps76 co prawda dla niego to mało ale na chwile obecna nie ma wyjścia, na drugą stronę puść jakieś górki najlepiej 2x12"+driver i zagrasz o niebo przyzwoicie niż na dotychczasowym pośmiewisku. żeby było tanio górki najlepiej diy powiedz jaki przewidujesz na nie budżet to się coś wymyśli. Te rozwiązanie to kompromis, ale gdy się trochę dorobisz zostawisz sobie TA1050 na topy a do subbasu kupisz drugi koniec mocy. Powiedz jeszcze co chcesz tym nagłośnić?

0
  • #5 08 Lut 2011 13:26
    Tijs
    Poziom 8  

thomson_87 napisał:
    kup tego Ta1050 puść na stronę jeden bas B&c 18ps76, na drugą stronę puść jakieś górki najlepiej 2x12"+driver żeby było tanio górki najlepiej diy powiedz jaki przewidujesz na nie budżet to się coś wymyśli.

Ten Ta1050 to całkiem niezły pomysł :] Strasznie się napaliłem na 2 suby, bo przynajmniej wiedziałbym jak to podłączyć. Jak wcześniej pisałem jestem trochę laikiem w tematach akustyki. Nie bardzo rozumiem "puść na stronę jeden bas,na drugą stronę puść jakieś górki " - czyli podłączam suba pod np. lewy kanał na wzmacniaczu, a górki (w moim przypadku zmodyfikowane DJ-Pro 212, bo nie mam większego wyboru jak narazie a chce w jakiś sposób wykorzystać te kolumny) pod prawy kanał na wzmacniaczu. Tak mam to rozumieć? A nie lepiej byłoby Sub + 1xTop pod Lewy kanał, a na Prawym kanale sam Top?

Na aukcji Ta1050 wyczytałem "moc: 2 x 525W / 4 Ohmy, 2 x 350W / 8 Ohmy, 1 x 1000W / 8 Ohmy". O co w tym chodzi? Do do konkretnego typu kolumn (np. 4 Ohm) jest odpowiednia moc (2x525W), a do kolumn 8 Ohm ten sam wzmacniacz da tylko 2x350W? tak mam to rozumieć?

thomson_87 napisał:
    Te rozwiązanie to kompromis, ale gdy się trochę dorobisz zostawisz sobie TA1050 na topy a do subbasu kupisz drugi koniec mocy. Powiedz jeszcze co chcesz tym nagłośnić?

Takie rozwiązanie nawet mi pasuje :] Jestem mobilnym DJem tak więc gram od czasu do czasu na jakiś weselach, 8nastkach, festynach. Tak więc są to czasem sale max. 100 - 150m2 a czasem plener. Zależy od imprezy. Teraz 1 maja szykują mi się poprawiny tak więc do tego czasu muszę nazbierać na nagłośnienie i mam już kwotę rozplanowaną praktycznie do 1 zł :/

0
  • Pomocny post
    #6 08 Lut 2011 14:52
    thomson_87
    Poziom 19  

Skoro jesteś mobilnym dj. grasz małe imprezy to zdecydowanie wystarczy ci sub na tym B&C co podałem zagra o niebo lepiej niż jakieś dwie pierdziawy, bo co innego kupisz w cenie 700zł 2szt?? nic co zagra dobrze. Więc rozsądnie to jeden porządny bas plus dwie satelity i można mówić o mobilności, pozbądź się tych syfiastych DJ-Pro 212 i kup w to miejsce budżetowe stx lub jakieś używane elestry, wyjdziesz na tym o niebo lepiej nie wspomnę o brzmieniu. Na początek TA1050 ci wystarczy, odczujesz mega różnicę. Dla takich imprez sub 18" plus dwie topy na statywach 1x12"+driver, wszystko to rozsądnej jakości to "luksus" na tego typu imprezach.

-1
  • #7 08 Lut 2011 15:05
    Tijs
    Poziom 8  

Myślisz że 12"stx wystarczą? W takim wypadku co byś polecił na topy w przedziale 300 - 400zł ?

0
  • #8 08 Lut 2011 17:37
    thomson_87
    Poziom 19  

300-400 za 1szt. top czy 2szt.?? używki/diy wchodzą w grę?

0
  • #9 08 Lut 2011 17:48
    Tijs
    Poziom 8  

2szt. najlepiej. tylko diy i ewentualne używki. wiem że na pewno nie dostanę nówek stosunkowo dobrych za 300 - 400 zł :/ nie lubię mieć zawsze wyliczonej kasy na sprzęt ale teraz jestem można powiedzieć pod ścianą :/

0
  • #10 08 Lut 2011 18:14
    thomson_87
    Poziom 19  

No niestety w kwocie 400zł 2szt. to nawet diy rozsądnego nie zrobisz niestety.

0
  • #11 09 Lut 2011 08:30
    Tijs
    Poziom 8  

Trudno. Jak się dorobię to pomyślę o zrobieniu górek, a narazie musi zostać ten szajs niestety. Jeszcze jedno pytanie: czy na jednej końcówce mogę podpiąć topy 8Ohm razem z tym subem na 4Ohm? Czy wzmak wytrzyma?

0
  • #12 09 Lut 2011 12:11
    thomson_87
    Poziom 19  

Pod lewy kanał podłącz suba 4 ohm a pod prawy podłącz obie DJ-Pro 212,
    one są 8ohm/szt. więc podłączając je równolegle ze sobą otrzymasz impedancję wypadkową 4ohm. Przydał by ci się crossover zeby suba odciąć na niskie pasmo a dórki pozbawić basu, więc kup albo końcówkę z crossem albo dokup crossover. Zajrzyj na stronę www.thomann.de tam możesz tanio kupic nowe t.amp'y.

0
  • #13 09 Lut 2011 15:41
    Tijs
    Poziom 8  

Dzięki wielkie! :] Rewelacyjna stronka. W porównaniu z allegro na thomann.de jest ogromny asortyment!

thomson_87 napisał:
    Pod lewy kanał podłącz suba 4 ohm a pod prawy podłącz obie DJ-Pro 212,
    one są 8ohm/szt. więc podłączając je równolegle ze sobą otrzymasz impedancję wypadkową 4ohm.

Ok. Ale w takim wypadku nie będe miał dzwięku w stereo na topach, prawda?

0
  • #14 09 Lut 2011 20:20
    thomson_87
    Poziom 19  

Prawda, Ale to nie problem.

0