Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak iskry i wtrysku paliwa, Laguna 2.0 16V 2000r.

07 Lut 2011 07:15 4064 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    W mojej Lagunie (2.0 16V + LPG sekwencja, z 2000r.) pojawił się pewien problem. Puki co mechanik też nie wie co się stało. Otóż w trakcie normalnej jazdy nagle silnik zaczął pracować jakby "nie na wszystkich świecach". Moc spadła, na tyle że na jedynce dotelepałem się do mechanika. Tyle co stwierdził to, że cewki wszystkie cztery są sprawne, świece też. Nie ma natomiast w ogóle sygnału na kablu cewki 2 i 3. Poza tym sprawdził ciśnienie paliwa w tych dwóch cylindrach - też brak;-/ Komputer autka wyrzuca błąd, że "brak informacji z wtryskiwacza benzynowego 2 i 3". Podobnie błąd ten sygnalizuje sterownik od LPG (instalacja oczywiście też nie załącza się, a kontrolka piszczy nieprzerwanie). Na wykresach czasów wtrysków benzyny widać że 1 i 4 pracują, a 2 i 3 pozostają na zero. Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    ale przy sekwencji powinna być ona tak zrobiona że jak wyciągniesz bezpiecznik to auto powinno całkowicie pracować jakby nie było w ogóle instalacji gazowej. Wiec znajdź go i wyjmij. Przekonasz się czy to wina gazu czy auta. komputer od gazu może zaburzać pracę wtryskiwaczy. Jeśli to nadal nie to, opisz na forum czy cokolwiek zareagował
  • Poziom 8  
    SPRAWDZAŁEŚ MOZE CZASEM ROZRZĄD? BO TO CO MÓWISZ ŻE NIE MA CIŚNIENIA NA DWÓCH CYLINDRACH TO JEST USZKODZENIE MECHANICZNE NAJPIERW TRZEBA Z TYM COŚ ZROBIC A POTEM DALEJ GRZEBAC W ELEKTRYCE JEZELI TYO NIC NIE WYJASNI MOŻLIWE ZE MU ODCIĄŁ WTRYSKI NA DANYCH CYLINDRACH STEROWNIK
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    Zybek , on pisze ,że ciśnienia paliwa na wtryskiwaczch brak , a nie w cylindrach! Sterownik odcina wtryski / elektrycznie/ z innego powodu , a nie dlatego ,że kompresji brak w cylindrze , nie dostaje takiej informacji!
    Nie pisz na caps lock-u !
  • Poziom 18  
    sterownik ci padł. podmień sterownik - auto będzie chodzić
  • Poziom 14  
    Sterownik od czego? od gazu?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    jarcoj napisał:
    Sterownik od czego? od gazu?

od benzyny. ten który steruje podawaniem sygnału na cewki.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich!
    Problem został rozwiązany! A rozwiązał go trzeci mechanik z rzędu. Okazało się, że niektóre styki na złączach komputera w autku zaśniedziały i sporadycznie (aż w końcu na amen) przestawały łączyć! Mechanikowi przyszło do głowy sprawdzić te połączenia dopiero gdy niespodziewanie przestał działać klakson, wysiadło wspomaganie i coś tam jeszcze (nie pamiętam). Poprzednich dwóch załamało ręce i chciało już głowicę demontować;-/ Przekazuję info jakie przekazał mi mechanik (a ile w tym prawdy a ile bajki to nie wiem). Za naprawę wziął marne grosze (100zł) także usterka chyba faktycznie była głupia, a wystarczyło sprawdzić elektrykę przy samym "mózgu";).
    Instalacja LPG działa bez zarzutów, zaskoczyła za pierwszym razem, od razu po rozgrzaniu silnika.

Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam