Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 2.0dti Grzeje się silnik

luxip 07 Lut 2011 11:56 6324 7
  • #1 07 Lut 2011 11:56
    luxip
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z nowo zakupionym samochodem marki Opel Vectra B 2.0 DTI, mianowicie silnik grzeje się gdy przeciągam go na biegach lub przy dłuższych trasach. Drugim problemem jest to że wentylator się nie włącza (termo-czujnik wymieniłem) Gdy zwieram piny od kostki wentylatora na krótko wentylator działa na każdej prędkości. Termostat najprawdopodobniej jest sprawny bo obie rury są gorące (tak mi się przynajmniej zdaje). Pompa wody tez (chyba) działa bo płyn w zbiorniczku wyrównawczym pracuje gdy weźmie się na większe obroty ok 3000 obrotów. Z góry dzięki za wszystkie informacje, niestety żaden z moich znajomych magików nie potrafi mi powiedzieć co to możne być....
    Pozdrawiam Luxip

0 7
  • #2 07 Lut 2011 13:16
    johnybx
    Poziom 11  

witam! spróbuj popuścić korek na zbiorniku wyrównawczym czasami sie wieszają robi sie duże ciśnienie i temperatura skacze w górę

0
  • #3 07 Lut 2011 13:27
    ogur3k
    Poziom 33  

Silniki się grzeją, to normalne :) W czym problem kolego?
    Co innego jak się przegrzewa...

0
  • #4 07 Lut 2011 16:15
    luxip
    Poziom 2  

Fakt jak popuszczałem korek temperatura spadała. Niestety nie wiem czy oryginalnie na korku powinien być jakiś odpowietrznik i jak to się ma do jazdy. Dzięki za rade na pewno (tak jak by miał własne życie)

Dodano po 2 [minuty]:

Dzięki za rade na pewno sprawdzę. Może wiesz jaka może być przyczyna że nie włącza się wentylator ?? Raz tak a raz nie (tak jak by miał własne życie)

0
  • #5 07 Lut 2011 21:09
    bartez844
    Poziom 20  

a termostat działa

0
  • #6 08 Lut 2011 14:30
    luxip
    Poziom 2  

Ogólnie obie rury są tak samo gorące więc chyba tak...

0
  • #7 08 Lut 2011 16:09
    piotrdan
    Poziom 19  

Czemu twierdzisz że się przegrzewa? bo podskakuje temp. na liczniku? czy wywala płyn ze zbiorniczka?

0
  • #8 20 Lut 2011 03:25
    jorguseasyrider
    Poziom 15  

CO znaczy ze obie sa tak samo gorace? Kiedy to sprawdzasz?Wazne jest czy rozgrzewaja sie tak samo od poczatku , znaczy rownomiernie czy gorna wczesniej a dolna potem. Wentylator sie nie wlaczy ja temperatura cieczy jest za mala na czujniku. Grzeje sie , znaczy , ze wskazowka idzie do gory?

0