Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zatrzaśnięta klapa bagażnika Golf IV

07 Lut 2011 13:25 33006 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Niedawno wystąpił problem z otwarciem klapy bagażnika w moim Golfie.
    Jednak po krótkim szarpaniu się z klamką bagażnik się otworzył, uznałem że był zamarznięty i zostawiłem go w spokoju. Po 2 dniach problem się pojawił i już od 2 tygodni nie mogę otworzyć bagażnika. Klamka nie stawia oporu, chodzi luźno, kluczyk nie wchodzi, gdyż zamek nie był używany (centralny). Próbowałem się dostać przez bagażnik, zacząłem ściągać czarny plastik a stamtąd wypadła sprężynka.
    Domyślam się, że teraz trzeba będzie wymienić cały zamek ale najpierw trzeba otworzyć bagażnik. Ten plastik odchodzi po bokach ale nie chce odskoczyć przy zamku.
    Boję się, że tam jest zamocowany na śrubę więc nie chce robić tego na siłę.
    Jeśli ktoś ma pomysł, wie jak otworzyć bagażnik to proszę o pomoc.
    Jeśli coś nie jest jasne to proszę pytać? :)
  • Poziom 12  
    Co to za buda? Sedan? Kombi? Śrubki masz tylko pod uchwytem od zamykania, reszta wciskana.

Podeślij fotkę tego zamka, tam są takie sprytne cięgna i zapadka. Jak coś, to mam taki nowy zamek, cena 50zł: robertfox(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 9  
    golf 4 hatchback :)

fotke z wnętrza bagażnika podeślę jutro.
  • Poziom 9  
    to jest plastik z którym nie mogę dać sobie rady. Jeśli znacie inny sposób na otworzenie bagażnika to bardzo proszę o pomoc.

Nie wiem czy te zdjęcia w czymś pomogą bo w zasadzie nic nie przedstawiają ale nie mam dostępu do zamka więc nie umieszczę innych.

Niewłaściwie dodane fotki usunąłem.
  • Poziom 31  
    Potrzebujesz pomocy i karzesz płacić za obejrzenie zdjęć.
  • Poziom 9  
    kurcze, jestem tu nowy i nie wiem jak działa to wysyłanie zdjęć... a może ma ktoś golfa 4 i mógłby wstawić parę zdjęć tego zamka i śrubek które trzeba odkręcić.
  • Poziom 12  
    wospapnu napisał:
    kurcze, jestem tu nowy i nie wiem jak działa to wysyłanie zdjęć... a może ma ktoś golfa 4 i mógłby wstawić parę zdjęć tego zamka i śrubek które trzeba odkręcić.

Wez cienką stalowa tasme( taka jak kiedys byly spinane palety) i spróbuj wsuwać do góry w lewej części zamka, tam jest taka dzwignia jak trafisz to zamek puści. ( lewa strona na zdjeciu jak patrzysz.
  • Poziom 9  
    próbowałem taką taśmą, próbowałem, próbowałem i nic....... później spróbowałem śrubokrętem i dalej nic... Albo nie trafiam tam gdzie trzeba albo to u mnie jest zablokowane. Żaden element nie jest tam ruchomy (przynajmniej nie zauważyłem aby coś drgnęło). Pozostaje wizyta u specjalisty chyba... Niemniej dzięki za pomoc :)
  • Poziom 9  
    Skończyło się na wizycie u mechanika. Trzeba było odkręcić 2 śrubki we wnękach do zamykania klapy, oderwaniu jej siłą i po tym już był zamek na wierzchu. Po otwarciu klapy wykręcił zamek, przeczyścił, rozruszał, założył i działa :)