Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak skonfigurować połączenie komputera z TV?

07 Feb 2011 13:42 6183 13
  • Level 9  
    Witam. Mam pytanie, jak skonfigurować połączenie mojego pc z tv? Problem jest taki, że jeśli wyświetla mi obraz z pc na tv, to jest on ucięty po bokach (2 czarne paski) i nie wiem jak ustawić to wszystko, żeby obraz był wyświetlany normalnie. Druga sprawa, to jak zrobić, żeby obraz na pc i na tv był od siebie niezależny, tzn. żebym mógł robić na pc co innego i na tv oglądać co innego?
  • Level 13  
    A używasz jakiegoś programu?? Czy sterownikami od karty graf.?? I jaką masz kartę graficzną?? Domyślam się, że podłączasz przez wyjście z karty TV-out.
  • Level 16  
    W sumie co do drugiego zależne od oprogramowania do grafiki (można np ustawić by przechwytywał Ci z okna programu do odtwarzania filmów w ustawieniach)
    Co do pierwszego może być różnie może masz na telewizorze jakies rozciąganie sprawdź np. inne tryby wyświetlania na telewizorze
  • Level 16  
    Najlepiej sprawdź czy Twoja karta graficzna obsługuje "dual screen" czy tylko może wyświetlić "klon" z monitora (matrycy). A co do pasów na bokach telewizora to zmień rozdzielczość bo aktualnie masz proporcje 4:3 a TV wyświetla 16:9. A i rada na przyszłość: pisz o sprzęcie z jakim masz problem (w tym przypadku jaka karta graf, jaki TV) bo nikt z nas jasnowidzem nie jest. No chyba że o kimś nie wiem to przepraszam;)
  • Level 9  
    Moja karta graficzna to GeForce 9600GT a tv to Phillips LCD 32 cale...połączenie to kabel s-video + chinche do głosu....kiedys jakos przypadkiem udało mi sie ustawic wszystko tak ze był obraz na całym tv a teraz jakos nie moge...korzystam z najnowszysch sterowników Nvidia
  • Level 16  
    No jeszcze podałbyś z jakiego systemu operacyjnego korzystasz... Ale skoro masz najnowsze stery to teraz tylko przy podłączonym TV wejdź w "Panel Sterowania nVidia" (Prawy klawisz na pulpicie) i poszukaj w nim ustawień albo "DualView" albo "pulpit rozszerzony". Niestety bardziej nie pomogę ponieważ używam ATI Radeon. Ale Twoja karta obsługuje taką funkcję więc wystarczy dobrze poszukać w ustawieniach. a co do pasów to tak jak mówiłem - odpowiednia rozdzielczość i powinno być dobrze. Pozdrawiam
  • Level 9  
    Windows 7....no udaje mi się zrobic tak zeby było to samo na tv jak i na pc,ale zebym na pc mógł robic co innego a na tv zeby leciał np film to nie wiem jak i czy da rade tak zrobic...pamietam jak kiedys mialem karte ati to tammogłem....dalej na tv są paski po bokach...próbowałem na tv pozmieniac ale nic nie dają zmiany bo i na 16;9 , 14,9 4,6 itd dalej wyświetlane są paski ;/
  • Level 16  
    Jeżeli masz inne wymiary telewizor/pc to albo będziesz miał ucięty albo paski (zazwyczaj czarne) inaczej byłby zniekształcony obraz (rozciągnięty).
    Podobny problem jest z niektórymi aparatemi cyfrowymi jak wywołujesz zdjęcie w fotolabie (np. 10x15). Jeśli nie przygotujesz sobie zdjęcia to albo będzie z paskami, albo obcięte.
    PS. przedtem pisałeś obraz jest obcięty a teraz piszesz, są paski czyli znaczyłoby że przerzuca prawidłowo. Abo paski, albo obcięty.
  • Level 13  
    Możesz również pobawić się z programem TVTOOL, wątpie żeby była zależność między rozmiarem tv i monitora...

Dodano po 1 [minuty]:

Sam używałem tvtool'a kiedyś i miałem monitor 15' a TV 25' i żadnych zniekształceń obrazu nie miałem :)
  • Level 9  
    kernel-panic:
    Chyba wolałbym lekko rozciągniety obraz niz paski po bokach...no to zle mnie zrozumiałes ...pulpitu mi nie ucina,poprostu po bokach są 2 paski czarne(nie wyswietla obrazu na całym tv)...pózniej wrzuce screena jak to wygląda...
    matgol: program TVTOOL moze i byl kiedys dobry ale to kiedys bo obecnie nie obsługuje nowych kart Nvidia
  • Level 18  
    Jak skonfigurować połączenie komputera z TV?
    Pokombinuj z rozdzielczościami TV w panelu Nvidia,ustaw natywną zobacz jak wygląda albo później zalecaną albo po kolei rożne.
  • Level 9  
    Dobra nie jest idealnie ale jakoś w miare ustawiłem...no a mozna zrobic zeby na pc bylo co innego a na tv tez czy nie ??
  • Level 18  
    Tak już było to wspomniane przez Naimad_86 zaznaczyć Dualviev
    Wyświetlanie>konfigurowanie wielu monitorów>zaznaczyć "monitory skonfigurowane niezależnie od siebie"
    Co do "pasów" po bokach to można jeszcze spróbować dociągnąć
    Wyświetlanie>dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu i tu strzałeczkami można skorygować
  • Level 9  
    Nie ma tam czegos takiego jak monitory skonfigurowane niezaleznie od siebie...a i skorygowania strzałeczkami tez nie widze...