Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z matrycą Toshiba L300-14

07 Lut 2011 14:45 1705 7
  • Poziom 9  
    Witam! Posiadam laptopa Toshiba L300-14(Karta graficzna- Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family). Wczoraj podczas grania ekran strasznie się rozjaśnił,zupełnie na biało, na ok 5sek, po czym wrócił do normalnego stanu. Jednak coś stało się z pikselami, pozostały poziome czarne kreski przez cała szerokość ekranu, oraz miejscami pojawiają się pionowe kreski, np. gdy włączam Start.Zrobiłem zdjęcia cyfrówką, myślę że coś widać. Ok 3mm od górnej krawędzi ekranu, wyświetlacz wygląda normalnie, widać to na 4 zdjęciu. Proszę o pomoc, jaka może być przyczyna, czy można to jakoś naprawić. Ewentualnie gdyby ktoś wiedział jaki koszt mogę ponieść? Dodam ,że jak na złość gwarancja skończyła się 2 tyg. temu:( Z góry dzięki za odpowiedzi, w razie pytań piszcie. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że to taśma matrycy. Nie znam się zbytnio na tym ale w rozsuwanych telefonach (samsung j-700) miałem takie problemy że po rozsunięciu albo nie było obrazu albo miał takie piksele jak twój. Polecam ci rozebrać laptopa i na spokojnie poskładać go jeszcze raz. Może pomoże.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Ten komputer nie nadawał się do gier
    w wyniku wydzielania zbyt wysokiej temperatury doszło
    do odkształcenia się płyty głównej w wyniku czego popękały
    luty pod układem graficznym
    karty graficzne w tych komputerach są chłodzone pasywnie .

Do przekulkowania karta grafiki .
  • Poziom 9  
    Rozumiem, tak myslałem ze cos z kartą moze byc:/ W takim razie ile kosztowało by przekulkowanie? I czy ma to sens, bo slyszałem ze po przekulkowaniu i tak karta długo nie pociagnie.
  • Poziom 29  
    To w zależności jaki serwis to robi .
    250 zł około
    te karty graficzne nie miały defektu i tego typu naprawa powinna być jak najbardziej skuteczna .
    tylko czy pytanie warta jest tego , na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć .
  • Poziom 9  
    OK, w takim razie ostatnie 2 pytania. Ile jeszcze moze pociągnąć taka karty bez naprawiania jej? A jak sie zdecyduje to czy nie lepiej kupic nowej, rozumiem ze wtedy musiałbym kupic ja razem z płytą głowną, co wiaze sie z wiekszymi kosztami? Nie znam sie zbytnio.Jak to jest?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Bez naprawiania jej , raczej bez końca chyba że popękają kolejne luty .
    Lepiej kupić używaną płytę , ale tu uwaga
    nie wszystkie są wymienne ,
    najlepiej kupić cały spód z obudową i taśmą LCD .
  • Poziom 9  
    Dzieki wielkie za odpowiedz. Pozdrawiam