Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw t5 2.5 axd 2007r przebieg 179 000km

07 Lut 2011 15:24 3968 11
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z moim t5 a mianowicie kiedy jechałem z lawetą nagle silnik zaczął głośno chodzić, najgorzej podczas puszczania nogi z gazu stukotał a lewarek zmiany biegów delikatnie drgać. Gdy odpaliłem go w garażu odkręciłem korek wlewu oleju a tam wychodziły spaliny. Zaobserwowałem ze wałek jest już powoli do wymiany. Na luzie wciśnięte sprzęgło delikatnie podskakuje. Auto do samego domu jechało bez problemów jeśli chodzi o moc. Najgorzej hałasuje kiedy spada z obrotów po przy-gazowaniu na postoju.Czy jest to wina wałka czy możne coś jeszcze się za tym kryje. Dziękuję za jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 39  
    Zmień podpis bo mechanikiem samochodowym to ty nie jesteś, a będziesz dostawał podpowiedzi jak mechanik i nic z tego nie zrozumiesz.
  • Admin grupy Samochody
    Powiedz w jaki sposób zrobiłeś obserwację wałka że jest już do wymiany?Proszę odpowiedz.
  • Poziom 2  
    rozebrałem pokrywę zaworów i krzywki a w szczególności jedna jest już wyrobiona sprawdzałem po prostu palcami. Poradzono mi ze takie objawy mogą być od wtrysków wiec jutro idą do sprawdzenia. Jeśli Ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisać.
  • Poziom 2  
    Kolego T5 masz jakies ciekawe pomysły jak uporać się z tymi problemami w moim Transporterze??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy Samochody
    zak179 napisał:
    rozebrałem pokrywę zaworów i krzywki a w szczególności jedna jest już wyrobiona
    Więc co-
    zak179 napisał:
    Poradzono mi ze takie objawy mogą być od wtrysków
    Zmień poradzaczy i zostaw te wtryski w spokoju:D
  • Poziom 10  
    Z objawów ,które opisałeś wygląda na to , że koło zamachowe dwumasowe powiedziąło adieu
  • Admin grupy Samochody
    mechanio napisał:
    Z objawów ,które opisałeś wygląda na to , że koło zamachowe dwumasowe powiedziąło adieu
    A ty z księżyca?Widziałeś kiedy silnik w t5 axd?
  • Poziom 2  
    Kolego T5 walek zmieniony ustawiony tak jak byl i zodnie ze schematami znakami i proroctwami... niestety auto nie odpala z czujnikiem polozenia walka a bez niego na dotyk na kompie jedyny blad to wlasnie ten czujnik kolegga sprawdzal go i stwierdzil ze jest ok i popytal czy ktos sie moze z takim czyms spotkal i odpowiedzieli mu ze napewno jest zle ustawiony rozrzad wiec 2 dni drazyli temat i daja sobie rece odciac ze jest ok prosze podsun jakies ciekawe pomysly bo nam sie juz skonczyly moze nie opisuje teo zbyt dokladnie ale nie jestem biegly w tych sprawach
  • Admin grupy Samochody
    zak179 napisał:
    Kolego T5 walek zmieniony ustawiony tak jak byl i zodnie ze schematami znakami i proroctwami...
    Proroctwa ,znaki i tak jak było zostaw dla papraków-zrób na blokady