Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek widłowy Toyota - diagnostyka

07 Lut 2011 15:33 47622 102
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam pytanie czy orientuje ktoś czym można diagnozować wózki widłowe Toyota. Oczywiście poza oryginalnym testerem. Mam zdjęcie gniazda diagnostycznego z opisem. Chodzi mi tu głównie o prostą diagnostykę silnika. Załączam zdjęcie i za wszelką pomoc i porady będe bardzo wdzięczny
    Wózek widłowy Toyota - diagnostyka
  • Poziom 14  
    W tych wózkach błędy się wyświetlają na liczniku, no chyba ,że da rade tak jak w samochodach czyli mostek na te1 i e1(nie próbowałem tego w wózku).
    Masz może jakieś opisy tych błędów? Jak możesz to podrzuć bo też mam problem.
  • Poziom 9  
    Jesli chodzi o listę błędów to mam listę zarowno do Toyoty seri 7 (do tych mam też analizer) i listę błędów do serii 8. Tylko że tam jest tylko co oznacza konkretny numer błędu i ewentualnie z którego czujnika. Listy ci nie mogę wysłać ale jak masz jakiś konkretny błąd to ci prześle opis.
  • Poziom 14  
    Wyskakuje mi błąd 71, jeśli mógłbyś podrzucić opis to bardzo byłbym wdzięczny.
  • Poziom 9  
    No nie ma problemu. Tylko mi jeszcze napisz czy to jest Toyota serii 7 czy 8
  • Poziom 14  
    Sorry ,że tak późno odpisuję ale nie było mnie w domu.
    Jeśli możesz to napisz co oznacza ten błąd 73 bo 71 już znikną a co do serii to nie wiem czy 8 czy 7, rok produkcji 2004 ,silnik 4Y. jak mo0żesz to napisz gdzie sprawdzić serie. A tak przy okazji co oznacza czerwona migająca kontrolka SAS?
  • Poziom 9  
    Czerwona migająca lampa oznacza właśnie błąd. Co do tego jak sprawdzić serię to jest to tak jak np. w Golfach. Kolejne modele mają oznaczenie 5 6 7 itp. Jeśli masz wózek z 2004 roku to na pewno seria 7. Co do błędu to sprawdze ci jutro i postaram się pomóc.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Błąd 73 lub 73-1 jeśli masz wbudowany analizer oznacza wadliwe działanie:

1. Czujnika położenia gałki kierwoniczej / inaczej czujnik ciśnienia oleju oleju w siłowniku skrętu.

To jest taki czujnik do którego przychądzą 2 węże hydrauliczne.
  • Poziom 14  
    Ok dzięki wielkie za podpowiedz.
  • Poziom 9  
    Nie ma za co. Gdybyś potrzebował ten czujnik albo pomoc serwisu to daj znać to ci podam numer to rozwiążemy problem.

Polecam się na przyszłość
  • Poziom 14  
    Możesz mi jeszcze przybliżyć lokalizację tego czujnika bo jakoś go niemogę znaleźć :|
  • Poziom 9  
    Wózek widłowy Toyota - diagnostyka Wózek widłowy Toyota - diagnostyka

Dodano po 1 [minuty]:

Na tym drugim schemacie to jest ten obok tego co wpinasz komputer.
  • Poziom 9  
    To jak możesz to kliknij że ci pomogłem
  • Poziom 12  
    Był problem z masą w tym czujniku.Najprościej doprowadzić dodatkową.
  • Poziom 9  
    Czyli już wszystko działa i błąd się nie wyświetla ?
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z wózkiem Toyota a mianowicie wyskakuje mi błąd sas err-41
    numery wózka to 7fgf15 42-7fgf15 407fgf18-15140 i rocznik 2003. Co to może być i jak usunąć usterkę?
  • Poziom 9  
    witam potrzebuję pomocy w kasowaniu błędów w wózku widłowym TOYOTA 8 FGF
  • Poziom 9  
    witam wyświetlają mi się takie błędy;
    E ad-7
    E 71-7
  • Poziom 9  
    Na pewno 71-7 a nie 71-1 ?
  • Poziom 9  
    71-1 - czujnik kąta opon (inaczej czujnik kąta sworznia zwrotnicy)
    AD7 - błąd wyświetlacza dodatkowego (ten wyświetlacz po prawej stronie na desce rozdzielczej)
  • Poziom 9  
    Dzięki. A w jaki sposób można to usunąć?
  • Poziom 1  
    Panowie mam Toyotę 7 z 2002r i jest w nim kilka mankamentów... Mianowicie wyskakują błędy 63 61 i 73 lub ten 71 dokładnie już nie pamiętam ale najbardziej denerwuje mnie bardzo wolny "odchył" w maszcie. Gdy pracuję przechyłem i biorę "na siebie" wszystko jest ok ale w drugą stronę maszt idzie strasznie powoli.
    Zauważyłęm też że przyspiesza gdy biorę np 2 sekcję na raz tzn przesuw i przechył...
    Co z tym zrobić ? zapowietrzony układ czy coś z elektryką? dodam że maszt był przekładany z 5m na 6m
  • Poziom 1  
    Witam - mam problem z wózkiem toyota serii 7, ręce już załamuje trzeci dzień - wózek nie podnosi funkcje masztu są nie aktywne, świeci się SAS i wyświetla się błąd Er - 64. Sprawdzałem czujniki na zwrotnicy i czujnik przechyłu masztu.Sprawdzałem miejscami wiązkę ale kabli jest tyle że się w tym kopię i nie daję rady - proszę o pomoc
  • Poziom 1  
    Witam, poszukuje schematu komputera do wózka toyota 7 fgf15. Nie działa podnoszenie masztu i przechył. Ręce juz załamuje bo Toyota nie udostępni a serwisy tylko "kroją" a nic nie potrafią zrobić. Zachęcają do kupna nowego za 2 tys euro. Dramat
  • Poziom 33  
    Kolego podeślij mi zdjęcia tego komputera. Z tego co widzę dużo osób ma problemy z tym wózkiem, z chęcią podjąłbym się "rozpracowania" tematu.
  • Poziom 9  
    A masz jakieś konkretne błędy w tym wózku który ci nie podnosi. W jaki sposób masz sterowaną hydraulike przez lewarki czy minilevery (joysticki) ?
  • Poziom 2  
    Posiadam wózek 42 -7FGF25-16612 rocznik 2005 , świeci SAS i wyświetla się Err 52 ; proszę o interpretację błędu
    Z góry dziękuję