Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG GT505 - zawiesza się - dotyk i klawiatura nie działa

07 Lut 2011 18:00 8610 9
  • Poziom 15  
    Witam.

Mam LG GT505 (brak śladów upadku czy zawilgocenia) - objawy:
    - włączam go, pokazuje się logo Orange, uruchamia się do pulpitu, pokazuje tapetę i zwiecha
    - dotyk nie reaguje, klawiatura też (nawet wyłączyć się go nie da)
    - dotyk, klawiatura i inne podzespoły są sprawne (sprawdziłem na innym działającym)
    - mam SEToola i nie komunikuje się do flesza (nie reaguje "Volume UP"), ładuje, sterowniki wyszukuje - komunikuje się z kompem
    -czyszczony, wygrzany
    Nie mam już pomysłu, mogę pogrzebać przy U404, U405, U406 - ale czy jest sens.

Miał już ktoś może taki przypadek?
    Jakieś pomysły?
    Ewentualnie jak go fleszować?
    Jest może sposób na HardReset??
  • Poziom 15  
    Ok po 2 dniach walk udało się!
    Postawiłem od nowa kulki na układach U404, U405, U406 - dalej to samo.
    Z tą różnicą, że wchodzi w "flash mode" (Volume UP + kabel USB).
    Z Setoolem coś nie wychodziło, ale po USB poszło i po wrzuceniu plików softu + GDFS, telefonik się uruchomił i śmiga :D
    Gdyby ktoś potrzebował opis + pliki na moim chomiczku.

http://chomikuj.pl/misiekyo/*2b+Elektronika*2c+Elektryka/GSM/Telefony/LG/GT505/Soft

Pozdrawiam - może się komuś przyda.:D
  • Poziom 10  
    Witam, mam ten sam problem i korzystam z twojej instrukcji, wszystko idzie dobrze (łączy się komórka z usb, włącza się kreator znajdowania i instaluje sobie coś tam) ale gdy jestem przy punkcie:
    8. Odpal program "LGDP2_V35_UMTS.exe" i kliknij OK
    Włączam ten program i pojawia się komunikat: "Sorry canot open driver hardlock driver may not installed!", potem "Cannot execute LG Download Program" i jeszcze jeden error z jakimis znaczkami.
    Jak zmienie z CDMA na UMTS to wyskakuuje "Fail to open DLL" i dupa zbita bo nie mogę załadować tego pliku DLL... Utknąłem w martwym punkcie, pomocy!
  • Poziom 15  
    Już ktoś pisał do mnie z takim problemem plików "dll".
    Rozwiązał go przez wgranie na innym komputerze.
    Więc spróbuj jak masz taką możliwość.
    Ewentualnie jaki masz system?
    Ja XP SP3.
  • Poziom 10  
    XP SP3. Pod ręką nie mam innego PC-ta, jedynie mógłbym postawić wirtualną maszyne i na niej spróbować choć nie wiem czy to coś da... :| Dzięki za odp.

EDIT: Postawiłem na VirtualBoxie nowego czystego Windowsa XP i próbowałem na nim zainstalować soft i niestety problem identycznie się powtarza. :/
  • Poziom 15  
    A ściągnij z innego źrudła ten programik. Jak nie pomoże to na 100% gryzie ci się z systemem.
  • Poziom 10  
    Co ciekawe na VirtualBoxie postawiłem Windows2000 i tam nie wyskakuje błąd DLL tyle tylko że póki co nie udało mi się zflashować telefonu w wirtualnej maszynie co jest nieco problematyczne (przynajmniej przy Windowsie2000, bo jak stawiałem XP to nie było większych problemów).

Próbowałem z innego źródła ściągać i nadal to samo; w ogóle jestem zdziwiony, bo XP też próbowałem na VirtualBoxie i nie działało, a na Windows2000 błędu Dll już nie było...
  • Poziom 15  
    Gryzą Ci się stery. Spróbuj na innym kompie i daj znać.
    Ewentualnie serwis na poczekaniu powinni wziąć około 30zł.

Nie testowałem tego sposobu na Win 7 - ale spróbuj.
  • Poziom 10  
    OK, spróbuję na innym kompie (w sumie laptopie), a jak nie to faktycznie dam do serwisu, chociaż troszkę szkoda, bo już dość daleko zaszedłem. :P
    A chyba nie przeszkadza, że jest tam Windows7?
    Btw. dzięki za odpowiedzi :)
  • Poziom 10  
    Udało się :D Zrobiłem to na innym komputerze (w sumie laptopie) z Windows XP. Tam już nie było problemów i ładnie się wszystko zainstalowało, aż miło było patrzeć. :D
    Tak więc jeśli ktoś będzie kiedyś miał problem z DLL to oznacza to, że gryzą mu się sterowniki i musi spróbować na innym kompie (systemie).