Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch silence plus błąd E 09

07 Lut 2011 18:24 54374 6
  • Poziom 14  
    Witam i proszę o pomoc w kwestii interpretacji błędu w zmywarce wymienionej wyżej. Zmywarka po zakończeniu pracy wyświetla kod E09 i dodam że cały program pracuje na zimno (nie podgrzewa i nie suszy) reset nic nie pomaga ,wyłaczanie z sieci też nic,po ukończeniu programu w filtrze jest piana a naczynia są brudne ..proszę o pomoc ..pozdrawiam
  • Poziom 18  
    E09 is a fault detected in the heating circuit.
    This new range of bosch machines do not heat the water in the same way as the older range. There is "no water pressure switch" on the heater assembly as the circ pump contains the heater in one complete unit (heat-pump). The control module monitors the speed & current draw of the circ pump to ensure that there is water in the sump & it is also circulating.
    Zmywarka Bosch silence plus błąd E 09
    The instantaneous water heater is installed in the water circuit for the spray arms. When the detergent solution flows through the instantaneous water heater, a rubber membrane attached to the flange actuates the safety pressure switch for the heating element. If the pressure drops, the heater is switched off. The heating position is overtravelled, preventing dry heating.
    Check the circulation pump, maybe something is in the pump and stoping circulation of water.
  • Poziom 14  
    Wszystko wyczyściłem przepłukałem wodą na pewno wszystko jest drożne włączyłem i nic to nie pomogło , zauważyłem że zmywarka skraca program to zresztą sensowne skoro nie podgrzewa wody . Odnoszę wrażenie ,że to grzałka padła ,tylko nie wiem czy jest kod błędu odnoszący się do samej grzałki,wyłącznika ciśnieniowego ,wiem że to nie samolot że nie ma aż takiego monitorowania podzespołów.Jakby ktoś mi jeszcze podpowiedział jakieś jeszcze tricki to będę wdzięczny
  • Poziom 14  
    Witam ponownie zmywarce poświęciłem prawie cała sobotę ,włączałem ją chyba z 4 razy i za każdym razem wydziela ogromne ilości piany ,mimo tego że nie wrzucam kostek,chyba jednak ten obwód cylkulacji grzałki jest zatkany tabletkami ,czy miał ktoś podobne zdarzenia?

Dodano po 4 [godziny] 56 [minuty]:

Doszukałem się w opisie zmywarki ,że nie posiada grzałki przepływowej,skoro nie posiada ,to jaki ma system grzewczy bosch SMS53M08EU wie ktoś?
  • Poziom 14  
    Rozkręciłem zmywarkę ,wydawałoby się ,że to bardzo skomplikowane ,bo ten płaszcz wodny i masa wężyków nieco odstrasza ale w gruncie rzeczy jest to łatwiejsze niż niejeden odkurzacz z zatrzaskami,około 15 minut i po wyciagnięciu tuzina wtyków cały element pompowy miałem w rękach.Uszkodzony został element grzejny na pompie recyrkulacji ,w niczym to nie przypomina grzałki ,to kołnierz z drukiem oporowym ledwo widoczny gołym okiem o mocy 2KW.Problem tylko teraz gdzie dostać tę część bo jest wymienna ,zakup całej pompy wraz z tym elementem ,to raczej chyba koszt w granicach 400 -500 zł.Bardzo proszę o ew. namiary gdzie mogę kupić taki element do zmywarki Bosch silence Plus SMS 53M08EU
  • Poziom 14  
    Witam ponownie mimo usilnych starań nie zdołałem kupić samej grzałki która jest zarazem obudową pompy myjącej wyżej wymienionego typu. Zmuszony byłem kupić całą pompę ,panowie ze sklepów internetowych nie mieli samej grzałki w sprzedaży ,mimo to że jest to element wymienny koszt całej pompy to 460 zł -ok 35 % wartości całej zmywarki zmywarka działa !