Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat 1.9tdi bierze olej dużo (odma)

robert8229 07 Lut 2011 18:59 17518 5
  • #1 07 Lut 2011 18:59
    robert8229
    Poziom 2  

Witam posiadam vw passata b5 1.9 tdi 110KM przebieg około 270000. I ostatnio zaczął brać mi olej około 2l na jakieś 300km. Pytałem paru ludzi (znajomych) mówili że to ODMA, i jak patrzyłem pod pokrywę silnika to cała pokrywa klawiatury była w oleju i jeszcze jak idzie wąż od ODMY do turdiny to po wyjęciu tego węża z góry był widoczny olej. A drugi wąż wychodzący z odmy był cały z oleju. Auto jedzie normalnie nic się nie dzieje z mocą silnika.
    Wcześniej dolewałem około 0,5l od wymiany do wymiany (wymianę robię zawsze co 10000km.)

• #2 07 Lut 2011 20:03
    Alfred_92
    Poziom 32  

Czy do płynu chłodniczego nie dostaje się olej?

Dodano po 3 [minuty]:

Skoro cały silnik jest zabrudzony olejem to możliwe że od wymiany jest uszczelka pokrywy zaworów, bądź uszczelka głowicy. Należało by sprawdzić czy wąż odmy nie jest gdzieś pęknięty, oraz czy jest ciasno założony.

• #3 07 Lut 2011 20:12
    robert8229
    Poziom 2  

tak właśnie uszczelka pod klawiaturą jest do wymiany ale cała pokrywa z góry jest mokra nawet można powiedzieć że są kałuże oleju na pół łukach od pokrywy klawiatury. Węże siedzą ciasno. Stan płynu chłodzącego nie zmienia się i jest normalny nie pływają żadne oczka i takie tam.

• #4 07 Lut 2011 20:16
    zeimp
    Moderator Samochody

Skoro auto jeżdzi normalnie a silnik jest tak zachlapany, że trudno zdiagnozować skąd wycieka olej, to proponuję najpierw umyć porządnie silnik (silnik musi być gorący i mycie albo specjalnymi środkami, albo gorącą wodą i silnik NIE może pracować!). Po wysuszeniu/odparowaniu silnika, normalnie użytkować z tym, że często zaglądać z latareczką do komory silnika i spróbować odszukać wyciek. Owszem jest duże prawdopodobieństwo, że wycieka z pod pokrywy zaworów.

• #5 07 Lut 2011 20:16
    robert8229
    Poziom 2  

A jeszcze jedno, czy ODME można jakoś wyczyścić czy trzeba kupić nową jeżeli to ODMA.

• #6 07 Lut 2011 20:21
    zeimp
    Moderator Samochody

robert8229 napisał:
    A jeszcze jedno, czy ODME można jakoś wyczyścić czy trzeba kupić nową jeżeli to ODMA.

Można.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME