Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Benq Q22W6 biały ekran, działa tylko podświetlanie

gienek6666 07 Feb 2011 19:52 2153 2
    gienek6666
    Level 18  
    Witam monitor jak w temacie. Działał poprawnie tylko się grzał tranzystor w przetwornicy.Postanowiłem podłączyć mały wiatraczek i przez pomyłkę podłączyłem do punktu JW4 i masy. Monitor w momencie podłączania wiatraka się wyłączył po ponownym załączeniu (bez wiatraka) już był biały ekran działało tylko podświetlanie. Napięci 3,3 i 5 V z przetwornicy są prawidłowe. Zwora JW4 łączy p.14 scalaka tl1451 i przez rezystor 2 kΩ idzie do masy oraz przez rezystor 2050Ω do 3,3V. Układ 1451 podstawiłem drugi ale jest to samo. Procesor na drugiej płytce się robi ciepły. Dioda LED nie świeci. Do żadnego z pinów taśmy matrycy nie dochodzi więcej niż 2V. Proszę o sugestie co mogło pójść.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Jakant
    Level 35  
    Sprawdź zasilanie logiki. Jeżeli jest prawidłowe to sprawdzaj dalej na logice czy przypadkiem nie jest uszkodzony bezpiecznik. Być może uszkodzony stabilizator w układzie zasilania logiki.
    gienek6666
    Level 18  
    Niestety nie posiadam schematu tego monitora. Może ktoś poratuje mnie schematem. Na pewno to by pomogło w poszukiwaniu usterki.