Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w sprawie Amica TL843/1 nie zatrzymuje się programator

Adik C 07 Lut 2011 20:27 1929 5
  • #1 07 Lut 2011 20:27
    Adik C
    Poziom 25  

Witam pralka,pierze,grzeje,wypompowuje wodę normalnie,problem jest taki że programator ciągle idzie nawet jak grzeje wodę,może ktoś spotkał sie z taką usterką ww modelu bym był bardzo wdzięczny za pomoc,wydaje mi się że moduł zatrzymuje programator,ale po odebraniu odpowiednich sygnałów z programatora,które to sygnały? z góry dziękuje za rady.

0 5
  • #2 07 Lut 2011 21:07
    skryn
    Admin grupy AGD

A moduł Remco 5153, czy Procond?
    Zresztą nieważne, bo i tak masz problem z osprzętem.

0
  • #3 08 Lut 2011 10:03
    Adik C
    Poziom 25  

Remco 5153, on steruje silnikiem programatora?jeśli nie to doradź mi w czym jest problem?dziś jeszcze zauważyłem żę na wejścia A,B,C,D,E moduł programator podaje "zero" kolejno według położenia wtedy moduł w zależności od podanego sygnału rewersuje,wylewa wodę,lub pobiera, silnik programatora jak ustawie program 4 to do 6 idzie w czasie 10min,nawet jak grzeje wodę,a wydaje mi się że na czas grzania wody silnik programatora powinien zatrzymać się,z góry dziękuje za pomoc

0
  • #4 08 Lut 2011 10:30
    nares
    Specjalista AGD

Sprawdź grzałkę na przebicie do obudowy.

0
  • #5 08 Lut 2011 12:34
    Adik C
    Poziom 25  

Właśnie że tak mam cały czas zrobione że grzałka jest odpięta,to zrobiłem w pierwszej kolejności,jak programator się zatrzyma to wtedy będę wiedział że czeka na grzanie wody,ale on się na zatrzymuje,zauważyłem że ma na 1s przerwę w pracy,potem znów rusza.

Dodano po 7 [minuty]:

Pomoc w sprawie Amica TL843/1 nie zatrzymuje się programator

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Po dłuższych oględzinach, doszedłem o co chodzi,po przerwaniu przewodu wychodzącego z modułu nr pinu 2, programator staje i grzeje wodę,czyli ok,ale po osiągnięciu zadanej temperatury grzeje dalej,ponieważ mam przerwę na tym przewodzie który ma za zadanie uruchomić silnik po odczytaniu wartości z czujnika ntc,podając fazę triakiem,wymieniłem ntc, zero poprawy nadal faza z triaca wychodzi,triaci podmieniłem miejscami nadal to samo,czyli moduł do wymiany.

0
  • #6 08 Lut 2011 22:40
    Adik C
    Poziom 25  

Witam,po wymianie modułu pralka pierze normalnie, teraz na grzaniu wody gdy grzałka dostaje zasilanie,programator stoi,po osiągnięciu nastawionej temperatury,na wyjściu modułu pin 2 pojawia sie "faza" i programator pracuje tak długo aż rozłączy grzanie,potem faza jest już podawana przez styki programatora,pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

0