Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w doborze Subwoofera

midivoice 07 Feb 2011 20:53 831 0
    midivoice
    Level 9  
    Witam!

w poprzednim poscie pisalem, ze posiadamy kolumny Peavey Eurosys 3 z Subwoofer.
    Jako ze kolumny te do najlepszych nie naleza postanowilismy kupic jakies inne i uzywane. Trafimy sie nam 2 kolumny firmy ERJK model 501. Z danych technicznych wiem tylko, ze montowane sa na podzespolach B&C, jeden glosnik ma 15" a glosnik wysokotonowy to DE25 tejze firmy(B&C) a moc podana na kolumnie to 500 W (RMS) a impedancja 8 Ohm. Zanim je kupilismy, podlaczylismy je do naszego mixera Dynacord Powermate 1000. Roznica muzycznego odbioru na sluch ogromna.

Na marginesie sprzedajacy posiadal tez Funk-Mikrofon nieznanej mi firmy Mipro. Naturalnie dokonalismy porownania z naszymi Shure 58. Bylo to niesamowite! Mipro bije je na glowe!

Moj problem:

Teraz posiadamy kolumny nadstawki, ktore na mniejsze imprezy napewno wystarcza, ale na wieksze trzeba bedzie je wzmocnic Sub'ami.

Pytanie 1
    Czy mage je podlaczyc rownolegle je razem z subami Peavey? One maja impedancje 4 Ohm i moc tylko 250 W RMS.

Pytanie 2
    Jezeli mam kupic inne subbasy to o jakich parametrach? (moc, impedancja).

Pytanie 3
    Czytalem sporo o zwrotnicach aktywnych. Jezeli kupilbym takowa, to musze odciac zwrotnice pasywna w subwooferze czy tez nie?

Pozdrowienia

midivoice