Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta muz. Yamaha i mysz?!

MCbx 08 Lut 2003 21:12 1329 5
  • #1 08 Lut 2003 21:12
    MCbx
    Poziom 28  

Dokładnie jak w temacie. Po jakimś czasie, a czasami i od startu słychać w głośnikach jakieś pie..., znaczy się ciągłe trzaski. Potem mysz porusza się skokami, a każdy skok jest zakończony trzaskiem z głośników. Kursor zmierza w kierunku lewego górnego rogu ekranu, a jak się tam dostanie, to tylko reset. Pozatym rzadko kiedy jest dźwięk. Miałem formatowany dysk, ale to było od kupna kompa (składali w serwisie). Po jakimś czasie objawy same ustały. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

0 5
  • #2 08 Lut 2003 21:29
    DukE
    Poziom 20  

Ja sie nie spotkalem z czyms takim ,to jest smieszne ale wyglada tak jakby ruszanie mysza zzeralo wszystkie zasoby systemowe i powodowalo zatykanie kompa ,podkrec mysze ,dolutuj do niej ramy i bedzie ox ;)

0
  • #3 08 Lut 2003 21:31
    mgim
    Poziom 29  

Czy to nie jest SV-20 FOREFRONT ??.

0
  • #4 08 Lut 2003 23:04
    tzok
    Moderator Samochody

A jakimś cudem nie masz myszki na tym samym przerwaniu co kartę :?: Takie przycinanie myszki i warczenie w głośnikach podczas jej ruszania to również objaw przeciążenia/niestabilnej pracy jądra systemu.

0
  • #5 09 Lut 2003 18:42
    MCbx
    Poziom 28  

O przerwaniach nic nie wiem, było tak gdy miałem w95 i 98. Wszystkie wtyczki siedziały w gniazdkach, ale, aby był dźwięk (chodził tylko MIDI, lub odwrotnie), trzeba było wielokrotnie przeinstalowywać sterowniki muz, aż do zapchania IRQ. Kumpel zastosował nawet swój "złoty środek" na takie rzeczy: FORMAT C.

0
  • #6 14 Lut 2003 14:06
    Andrzej Piotrowski

Poziom 15  

Takie zachowanie jest bardzo charakterystyczne dla pracy karty dzwiękowej i myszki na ty samym przerwaniu. Dzięje się tak czasem przy mocno naładowanych sprzętem zestawach. Pomaga czasem zmiana slotów PCI lub ręczna konfiguracja przewań w Menadżerze Urządzeń. Czesami pomaga zarezerwowanie przerwań w BIOSie.

0