Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Recovery Solution problem po instalacji Linux

07 Lut 2011 21:31 2608 2
  • Poziom 8  
    Witam kupiłem ponad pół roku temu laptopa Samsung R780, ma on partycję przywracania z której korzysta program Samsung Recovery Solution.
    Ponieważ wcześniej dość dlugo pracowałem na linux i nie raz linux uratował mi dupsko, zainstalowałem ubuntu jako drugi system, problem w tym że grub namieszał mi w sektorze rozruchowym.
    Teraz nie mogę wybrać SRS przy pomocy f4 tylko w Grub.
    Chciał bym wywalić linuksa i przywrócić stan rzeczy z początku, czyli by f4 wywoływało SRS i by włączał się windows7 a nie grub.
    Czy jest jakiś program który może mi przywrócić poprawne MBR
    Pozdrawiam i proszę o pomoc
    ps. w linuks jestem początkujący
  • Poziom 21  
    A jaki masz aktualnie "windows" zainstalowany? To jest laptop czy PC? A czy to jest na prawdę taki duży problem, że F4 nie działa tylko trzeba wybrać SRS z listy? Jak "wywalisz" linux'a to GRUB nadal będzie i możliwość wyboru SRS również (jeśli ją obecnie masz).
  • Poziom 8  
    To jest Laptop Samsung R780 Aktualnie mam zainstalowany ubuntu chociaż pomniejszyłem dość mocno partycję i Windows 7 oryginalny załączony do laptopa. Wiesz co Problem jest bo nie działają poprawnie funkcje robienia kopii, z poziomu windows i każda operacja związana SRS owocuje koniecznością przywrócenia gruba bo komp się nie włącza. O ile zdarza mi się coś w biurze albo w domu to spoko bo mam zazwyczaj jakąś live CD problem jest w terenie.