Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik spalinowy w rowerze

zdzichu.dunaj 05 Mar 2014 17:11 1103964 7260
    radarator
    Poziom 25  
    A ja właśnie dzisiaj wywaliłem to w diabły. Przy pojemności <50 ccm nie ma to w sumie sensu .
    Zmieniłem też część klocków sprzęgła i jestem bardzo zadowolony. Część, bo w odróżnieniu od silnika chińskiego u mnie w KO mam dwie tarcze sprzęgła i dwa rodzaje klocków. Chińskie klocki pasują bez przeróbek tylko w jedną tarczę. Na dniach dokończę zmianę - będzie trzeba podocinać klocki.
  • HelukabelHelukabel
    Davvvi
    Poziom 27  
    Mnie w gazboxie pasuje to że nie ma tej dziury przy dodawaniu szybko gazu. Można przekręcić manetka na maks a silniczek wchodzi na obryty równiutko. Ale narazie to tylko krótki test. Zobaczymy jak będzie na dłuższą mete.

Tak działa mój gazbox.:
  • HelukabelHelukabel
    panja321
    Poziom 13  
    nawet nieżle ci to pracuje tylko pomyślał bym nad jakimś zamocowaniem gazboxa bo majta ci to jak przyrodzenie podczas biegu :oops: :oops: .Dzisia zastanawiam sie z czego ci chinole robią te zbiorniki .Chyba z jakieś blachy po konserwach bo już któryś raz z kolei zrobiła mi się dziórka.Trzeba chyba zastanowić sie nad adopcją zbiornika z komarka tylko na razie nie mam na niego koncepcji :D

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

no i padło na zbiornik z motoroweru kadet.Nawet już taki kupiłem.mam nadzieje że skończą się wieczne problemy z przeciekami no i z kranikiem który jest badziewiem totalnym.
    Davvvi
    Poziom 27  
    panja321 napisał:
    nawet nieżle ci to pracuje tylko pomyślał bym nad jakimś zamocowaniem gazboxa bo majta ci to jak przyrodzenie podczas biegu :oops: :oops:

Wiem że majda ale nie mam pomysłu co zrobić. Może masz jakiś pomysł żeby to jakoś zamocować?

panja321 napisał:
    no i padło na zbiornik z motoroweru kadet.Nawet już taki kupiłem.mam nadzieje że skończą się wieczne problemy z przeciekami no i z kranikiem który jest badziewiem totalnym.
    Taki 5 litrowy baczek będziesz montował? nie za duży trochę?
    panja321
    Poziom 13  
    narazie pomysła na majdanie nie mam :D .Jak coś wymyśle to dam znać,a zbiorniczek kupiłem taki:http://allegro.pl/show_item.php?item=4048274269.Na dużo większy nie wygląda zresztą z tego co widzę wejdzie troszkę głębiej na ramę.Pójdzie nowy lakier i będzie gut.
    lenar022
    Poziom 14  
    Witam, czy ma ktoś z was do sprzedania nową dźwignie sprzęgła? niestety moja już nie nadaje się do niczego, a na allegro nikt nie ma
    radarator
    Poziom 25  
    Jak nie dasz rady kupić , napraw swoją.
    Pewnie wyrobiły ci się otwory, co? Proponuję rozwiercić i zatulejować, np mosiądzem. Starczy na lata...
    lenar022
    Poziom 14  
    chodzi mi dokładnie o tą cześć Silnik spalinowy w rowerze nie da się tego naprawić, sprzęgło już praktycznie mi nie łapie, to jest bardzo uciążliwe ruszyć z pod świateł na przykład

Dodano po 14 [minuty]:

ogólnie te chińskie silniki nie są złe , jedynym problemem jaki miałem i mam to zawsze z tą dźwignia sprzęgła :/

Dodano po 18 [minuty]:

panja321 napisał:
    a zbiorniczek kupiłem taki:http://allegro.pl/show_item.php?item=4048274269.Na dużo większy nie wygląda zresztą z tego co widzę wejdzie troszkę głębiej na ramę.Pójdzie nowy lakier i będzie gut.

tez się zastanawiałem nad zmiana zbiornika na inny, przede wszystkim większy , ten jak naleje pod korek to nie dość ze przecieka wylewa się z pod tego korka to jeszcze jak zrobię trasę do pracy i z powrotem,(50km) to już praktycznie nic w baku nie zostaje :) tutaj w aukcji gość założył jakiś inny http://allegro.pl/rower-z-silnikiem-i4018542734.html

a tutaj chyba tez z kadeta założony Silnik spalinowy w rowerze

Dodano po 16 [minuty]:

W moim już widelec zmieniony na amortyzowany :) , teraz tylko czekam aż przyjdzie mi tarcza hamulcowa i zabieram się za montaż , zostanie tylko problem z tą dźwignią sprzęgła
    Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze
    panja321
    Poziom 13  
    zgadza sie .Gościu ma zamontowany zbiorniczek właśnie od kadeta i całkiem nie najgorzej to wygląda tylko malowanie ma straszne.Skończą sie przynajmniej problemy z dziurkami ,kranikiem i wychlapywaniem paliwa z pod korka przy pełnym zbiorniku(ostatnio tak mi wychlapał że śmierdziałem jak skunks).Z tym sprzegłem niestety ci nie moge pomóc bo nie mam :cry: .Ale jak już gdzieś uda ci sie zdobyć to zmień trzpień na twardy(ja zrobiłem z trzpienia zaworu i skończyły sie problemy ze sprzęgłem
    radarator
    Poziom 25  
    Myślę, że spawarka i szlifierka wystarczą do naprawy dźwigni sprzęgła. Trzeba napawać miejsce które się wytarło i obrobić to. Po spawaniu będzie twardsze :D
    Co do tego zawieszenia z drugiej fotki , jakieś cienkie to wszystko. Biorąc pod uwagę jak mocno w tyłek dostaje mój amorek na teleskopie...to ja bym się bał na czymś takim jechać więcej jak 30/h.
    I jeszcze sprawa twojego wydechu. Z tego co widzę, rura opiera ci się o ramę.
    Raz że szybko zejdzie lakier z ramy (od ciepła i tarcia rura z rurą), dwa, szybko ten wydech zgubisz jak go dodatkowo nie zamocujesz do ramy.
    (do twojej ramy pasowniejszy by był chyba ten drugi typ tłumika. Z tym tłumikiem będziesz miał zaraz całą tylną oponę czarną).
    lenar022
    Poziom 14  
    te moje czarne widełki są w porządku , zrobiłem na nich już ponad 100km rozpędzając rower do około 70km/h i wszystko jest ok ,spisują się dobrze, a ten springer fork z drugiego zdjęcia to rzeczywiście strach na tym jechać, podobno nie jest to zbyt mocna konstrukcja , co do wydechu to będę go zmieniał na ten oryginalny , ten tymczasowo założyłem , tylko muszę go najpierw zamówić
    Davvvi
    Poziom 27  
    Jak będziesz zmieniał wydech to porównaj wydzielany hałas.Jestem ciekaw jaka jest róznica.

Jedno pytanko o jakich problemach z kranikiem piszecie? Ja swój silniczek mam od ponad roku. z czego ponad pół roku stał pod chmurką i nie zrobiła mi się ani jedna dziórka w baku a kranik działa perfecto. Nigdy nie miałem z nim problemu.
    radarator
    Poziom 25  
    Ja tak samo ja Davvvi, żadnych dziur w baku czy cieknącego kranu. A zakupiłem to z drugiej ręki i to ponad rok temu. Zbiornik często zdejmuję, korygując ustawienia itd.
    lenar022
    Poziom 14  
    ja mam tylko kłopot z wychlapywaniem paliwa z pod korka przy pełnym zbiorniku,nic więcej, ale założenie dodatkowej uszczelki powinno załatwić sprawę , przełożę ze starego korka tą uszczelkę tak żeby były dwie i zobaczę czy będzie poprawa
    radarator
    Poziom 25  
    Dodatkowa uszczelka nie pomoże. Jak się dokładnie przyjrzysz, to na krawędzi korka, tam gdzie stykają się blachy zewnętrzna i wewnętrzna -są 2 otwory. To z nich chlapie a są już za uszczelką. Ja sobie te blaszki dogiąłem do siebie i chlapie o wiele mniej.
    Davvvi
    Poziom 27  
    Zgadzam się z radaratorem,dodatkowa uszczelka nie pomoże,bo już stosowałem. Tzn pomoże na tyle że ciut szybciej przestanie chlapać ale różnica jest bardzo mała. Poza tym przy drugiej uszczelce korek zamyka się ciężko i ta druga uszczelka wkońcu zrobiła się za luźna i wyleciała. A przy zakładaniu to była nawet ciut przyciasna. A uszczelkę wziołem z korka od zbiorniczka płynu chłodzącego z samochodu
    bidguma
    Poziom 18  
    witajcie,
    ja niedawno zrobilem u siebie tez nowy bak. Ale ze w miejscu jak u was jest silnik a ja mam przestrzeń, to padło własnie na nowy bak w trójkacie ramy z butli turystycznej 2kg. Wchodzi mi tam prawie 5 litrów wahy :)

radarator
    Poziom 25  
    Mój Czarny Wdowiec.
    Wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik.
    Teraz tylko lać i jeździć.
    panja321
    Poziom 13  
    no i zbiorniczek zamontowany.Wygląda naprawde ciekawie.Z kranikiem jest tego typu problem że jest mało precyzyjny punkt zamknięcia paliwa(Zresztą wystarczy go delikatnie trącić i już sie leje) Jak pisałem muszę ściągać zbiornik bo rower stoi w piwnicy i już nie raz zasmrodziłem całą klatkę schodową.Kolor zbiornika oczywiście zmienie bo ten pomarańcz aż razi.Zresztą system mocowania też w wolnej chwili do przeróbki bo na jedną śrubę nie zdaje egzaminu (zrobie tak jak miałem poprzednio czyli dwie szpilki dokręcane na motylki)
    panja321
    Poziom 13  
    miałem dodać zdjęcia a wyszły załączniki :D Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze
    lenar022
    Poziom 14  
    no i wygląda całkiem nieźle , a co najważniejsze nareszcie się skończą problemy z wylewającym paliwem :), a powiedz mi czy da się ten zbiornik stabilnie zamocować na te oryginalną jedną śrubę? czy trzeba coś przerabiać żeby mocno się trzymał , sam bym sobie taki kupił :)
    Młody3123
    Poziom 14  
    Witam was wszystkich serdecznie!! Idzie wiosna więc robiłem porządki we wszystkich pomieszczeniach koło domu.

Mam w garażu rower na 24 calowych kołach ,wystarczy napompować koła i jest gotowy do jazdy.
    mam piłę z 1995 roku HOMELITE LX-30 Bandit nie znam parametrów ale jest to bardzo lekka piła do przydomowych prac. Widziałem na internecie filmy na których źródłem napędu roweru jest właśnie silnik z piły.
    Zdaję sobie z tego sprawę ,że to może być wolne,słabe itd itp...
    Nie chodzi mi o szybką jazdę ale bardziej mi zależy na zabawie z budową tego pojazdu. Mam części z jeszcze innego roweru mam tam wolnobieg łańcuch manetki małe kółeczka...

Ten film mi się spodobał i zachęcił do budowy https://www.youtube.com/watch?v=6WwxqwPZYRU

Bardzo proszę o pomoc przy budowie tego pojazdu.
    -Zamierzam zrobić przekładnię 10/1
    -Ponieważ nie chcę trzymać kierownicy jedną ręką a drugą trzymać gazu chcę zastosować manetkę od jakiegoś motoru/motoroweru czy to się uda.
    -Ile takie coś może palić?
    -Może przekładnia 10/1 jest za mała to nie chcę aby ten silnik chodził bardzo głośno. moja waga to 50 kg rower waży 13 kg.
    Jak widać na zdjęciu piła jest nie duża jest długości 0,5 litrowej puszki z farbą.Spokojnie mieści sie na bagażniku z tyłu roweru. Zauważyłem ze zębatka która służy do napędu łańcucha dociśnięta jest nakrętką i pierścieniem więc nie ma problemu z zamontowaniem zębatki z roweru.
    Jak już pisałem chodzi mi tylko o przyjemność i zabicie czasu. Proszę nie pisać ,że lepiej zostawić rower w spokoju mam 6 rowerów a ten stoi i sie kurzy kilka razy miał być sprzedany ,a jeśli chodzi o piłę to też mam 2 piły husqvarnę i tą homelite. Czekam na podpowiedzi. Z góry dziękuję

OTO ZDJĘCIA
    Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze
    radarator
    Poziom 25  
    Teraz tylko patrzeć jak ceny tych zbiorniczków poszybują w górę :D Sam sobie chyba taki sprawię.
    lenar022
    Poziom 14  
    Nareszcie udało mi się dostać ta dźwignie od sprzęgła :) zamówiłem tez ten oryginalny tłumik i cylinder z tłokiem , wole się już zaopatrzyć wcześniej w cylinder i tłok , raz już wykończył mi się stary cylek i musiałem czekać 2 tygodnie na nowe części!! teraz będę je miał pod ręką :))
    Davvvi
    Poziom 27  
    lenar022 podziel się informacją gdzie zamówiłeś te części? Na Alledrogo???
    lenar022
    Poziom 14  
    no tak, na allegro w końcu :)

Dodano po 5 [godziny]:

Dzisiaj postanowiłem dokładniej sprawdzić ten mój mechanizm od sprzęgła . Pomimo tego ze coraz bardziej naciągałem tą linkę przy dźwigience , sprzęgło już nie łapało :(. Okazało się że trzpień jest dość zużyty , ale bardziej ten wałek co wchodzi w zębatkę zdawcza ,był już strasznie nie równy i ścięty od strony stykania się z trzpieniem.Miałem akurat dwa zapasowe ze starych silników i jeden z nich był bardziej zaokrąglony na zakończeniach, posmarowałem go założyłem i teraz sprzęgło pięknie chwyta, nawet z mniejszym oporem :) , nie wiem na jak długo teraz będzie z tym spokój , ale w razie czego nowe części w drodze :))
    radarator
    Poziom 25  
    Temat śledzi ponad setka osób, zapytam więc:

Może wala się komuś po piwnicy lub garażu takie koło pasowe albo coś podobnego? Od mopeda. Jakieś 20-30cm średnicy.
    Byłbym wdzięczny, ciężko coś takiego namierzyć, a jak już się uda to drogo...
    To do następnego projektu :vamp:
    andpgud
    Poziom 11  
    Pochwale sie moim projektem który bedzie pod silnik.
    Teraz musze tylko dobrac silnik Silnik spalinowy w rowerze