Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik spalinowy w rowerze

zdzichu.dunaj 12 Mar 2015 22:38 1069767 7165
    radarator
    Poziom 25  
    Panja321
    Mówiłem że w czarnym macie będzie pięknie? :D
    Jeszcze jak osłony dojdą, ludzie będą pytać jakiej to produkcji, będą mówić że w młodości takiego mieli :P
    Masz dość dużą zębatkę z tyłu, może tu jest problem? Ale regulacja gaźnika na pewno nie zaszkodzi...
    Ja na Twoim miejscu opuściłbym siodło na maksa, tak by można było stopy spokojnie na ziemi postawić.

U siebie dziś udało mi się uruchomić licznik wskazówkowy z peugeota - mam całą lampę założoną a w lampie siedział licznik .
    Nie mogłem dojść dlaczego nie działa, wymieniłem linkę, pancerz, rozebrałem licznik i jego napęd a okazało się że napęd dałem po prostu nie z tej strony.Obróciłem koło i działa :D

Sawe89
    Domyślam się że pytasz o to czemu jak stoisz, podniesiesz tylne koło i depniesz na pedał to nie zapala a jak jedziesz i puścisz sprzęgło to odpala.
    Tak?
    Jeśli tak, to ja obstawiam ślizgające się sprzęgło i proponuję je wyregulować. Albo mocniej deptać pedał ;D (żart) Ciężko Ci pomóc zdalnie bo nie wiadomo na jakim etapie jesteś a Twoje opisy są dość, jakby to ująć, enigmatyczne.
    Masz dwa miejsca do regulacji sprzęgła. Jego dźwignia i sam docisk pod pokrywą. Tylko poprawne wyregulowanie obu tych punktów sprawi że sprzęgło będzie poprawnie pracowało.
    Ledowy
    Poziom 20  
    Sawe89 - Sprzęgło sprzęgłem.... ale jak zimny silnik to z kopa nie musi palić (po to jest ssanie przy gaźniku) ;)
    Rozgrzany wcześniej napewno z kopa odpali ;)
    Gamma_Corvi
    Poziom 16  
    panja321, wydech jest bardzo nisko, co wg mnie jest bardzo niepraktyczne jeśli brać pod uwagę dowolnie pojęte przemieszczanie się (pozwól, że opuszczę zasłonę litościwego milczenia nt jakości polskich dróg), może pomyśl nad dłuższym o kilka centymetrów kolankiem tak, by minąć newralgiczne miejsce osi suportu. Będziesz miał wtedy większe pole manewru, a wątpię by taka niewielka przeróbka jakoś znacząco wpłynęła na osiągi silnika.
    bidguma
    Poziom 18  
    Kolego Sawe89 bez urazy, ale może lepiej i bezpieczniej wrócić na rower bez silnika? Albo kupić jakiś skuter chiński za 1500zl z serwisem i gwarancją? Widać nie każdy ma predyspozycje do obcowania z rowerem i silnikiem w jednym.
    Motorbike
    Poziom 22  
    @Sawe89
    Aby wyregulować sprzegło musisz wykrecić tą małą śrubkę która blokuję tą cienką nakrętkę w kształcie "gwiazdki" i właśnie tą nakretką regulujesz sprzęgło, w zależności od potrzeby przekręcasz nakretkę o jeden wpust i zakręcasz śrubkę i sprawdzasz i tak po kilku lub kilkunastu próbach będzie ok.
    Potem linkę sprzęgła trzeba odpowiednio naciągnąć przy pomocy tej tulejki którą masz na końcu linki która blokuje linkę w nacięciu na dźwigni przy silniku.
    krisjack99
    Poziom 19  
    @radarator
    Dokładnie ten sam błąd popełniłem montując licznik wskazówkowy rowerowy.

Jeśli chodzi oo chiński skuter za 1500, to z usterkami podobnie, o ile nie częściej, z tym, że w rowerze masz zawsze wszystko dostępne.
    Więcej się podenerwowałem przy skuterze, niż przy tym.

To mi pasek strzelił 3km od domu, to kopka się urwała, nie odpalę, bo rozrusznik zużyty, co wjazd na dziurę wydech do prostowania, bo się pokrzywił i nieszczelny.

W moto-rowerze:
    Sama radość z jazdy też jest większa.
    Stałe przełożenie, manualne sprzęgło, dwusuw, to wszystko wpływa na lepsze samopoczucie.
    radarator
    Poziom 25  
    Licznik działa i pokazuje 40/h, rowniutko, trzeba by dyszę zmienić bo podejrzewam ze tak właśnie zablokowano motorower z którego mam silnik. W tej chwili siedzi dysza 5.25, cokolwiek to znaczy. Chyba ją rozepchnę trochę. A może ma ktoś sprawdzoną?
    Davvvi
    Poziom 27  
    Wszedłem na forum podane przez sprzedającego i opisuje tam że drugi cylinder pełni tylko role estetyczne. Więc to żaden wynalazek.
    bidguma
    Poziom 18  
    Juź kiedyś wklejałem ten wynalazek z pseudo twinem. Na tym forum ciężko już czymś zaskoczyć :)
    krisjack99
    Poziom 19  
    Faktycznie, moja pomyłka, od razu widać, że ten jeden cylinder nie ma oddzielnej osi.

@radarator
    Ja też przy montażu licznika wsadziłem napęd ze złej strony.
    Potem się denerwowałem, że bubla kupiłem.

Jestem w trakcie montowania kierunkowskazów.
    Użyłem najprostszego sposobu, czyli akumulator bez ładowania z silnika.

Przełącznik - 6zł
    Przerywacz - 4zł
    Kierunkowskazy - 4*4zł=16zł
    czyli 26zł + przesyłka
    Akumulator miałem już wcześniej.

Migacze z allegro, to straszne buble.
    Pierwsze, co trzeba zrobić po zakupie, to włożyć jakiś odbłyśnik, np. z folii aluminiowej i koniecznie poprawić mocowanie kabla do sprężyny w gniazdach żarówek.

Bez tego przerywają, i trzeba puknąć, by świeciły. Na razie wszystko montowane "na próbę", poprawię mocowanie akumulatora i kierunków. Z przodu użyję obejm do rur z Castoramy (na kierownicę).

Link
    panja321
    Poziom 13  
    Gamma_Corvi

tragedii z niskością wydechu nie ma .Tak dziwnie wyszło tylko na zdjęciu.Tak naprawde wydech zaczyna się jakieś 15 -20 cm nad ziemią .Jak narazie tak głębokich dziur ani kolein nie spotkałem :D a jazd w terenie nie planuje.Zresztą niżej niż tłumik jest stopka od stawiania roweru i w razie czego ona pierwsza oberwie.

Niestety miałem dzisiaj iść do piwnicy coś pogrzebać ,a tu pech, bo klucze albo zostawiłem w pracy ,a w najgorszym wypadku zgubiłem.Mam nadzieje ,że jednak to pierwsze, bo nie chce mi się pruć zamków.Okaże się w poniedziałek :cry:
    krisjack99
    Poziom 19  
    Z kumplem mamy problem z jego chińczykiem.
    Nie odpala, nawet nie pyrknie, próbowaliśmy sprawnego gaźnika wyciągniętego z mojego, rożnych ustawień.
    Kompresja jest; jeśli chodzi o wstępną, to raczej jest, bo świeca wali benzyną po próbie odpalenia.
    Iskra jest w miarę silna, w dobrym momencie (była w złym, ale obróciliśmy koło magnesowe).
    Silnik (blok, sprzęgło) nowy, tłok + cylinder po dotarciu.

Proszę Was o pomoc!
    Zaczyna się sezon, więc chcieliśmy sobie razem pośmigać...
    radarator
    Poziom 25  
    Zmienialiście świecę? Czasami się zdarza, że świeca na zewnątrz silnika daje iskrę ale w środku, w skutek ciśnienia ją gubi. Robiłeś jakieś pomiary modułu?
    bidguma
    Poziom 18  
    Zastanawiające, że zmienialiscie położenie koła magnesowego. Wcześniej chodził normalnie? Ja obstawiam podobnie jak Radarator. Najpierw świeca później moment zapłonu. Jeżeli by brał gdzieś lewe to i tak powinien zapalić.
    krisjack99
    Poziom 19  
    Kumpel wymieniał cały blok silnika i koło magnesowe wsadził na odwrót.

Spróbuję jutro podpiąć mój zapłon.
    Ten jego motór zawsze miał problemy z iskrą...
    kobert44
    Poziom 12  
    Sporo rozmawiacie o rozwiązaniu kierunkowskazów a ja widziałem kierunki rowerowe w achuan za 25zł.Ciekawe co są warte,no i skoro do roweru to z pewnością na baterie. Jesli jakieś paluszki to można by akumulatorki ładować i zmieniać co jakiś czas na przemian. W komplecie było też światło stopu,chociaż niewiem na jakiej zasadzie to działa,pewnie zapala się jak jest przeciążenie przy hamowaniu.
    bidguma
    Poziom 18  
    Kobert44 jak widziałeś coś takiego Silnik spalinowy w rowerze
    to nie nadaję się do niczego. W świetle w ogóle tego nie widać a i częstotliwość mrugania pozostawia wiele do życzenia.

Link
    radarator
    Poziom 25  
    Wczoraj wracalem od znajomego, jakieś 30min. na pełnym gazie bo ulice prawie puste i jakieś 500m od domu coś w okolicach silnika zrobiło niezbyt głośno PYK i silnik stanął. Kopniakiem dało się ruszyć wiec raczej nie zatarlem, iskra jest...
    Ciekawe co za cholera mi się przyplątała? Mam nadzieję że to nie pierścienie...
    kobert44
    Poziom 12  
    Nie przyglądałem się a i zamknięte to bylo w czymś,ale szkoda źe to taka lipa,nawet jeśli nie to samo,to z pewnością podobne,na to samo kopyto. Pomyślałem wtedy,jak się cieplej zrobi i rozkręce się na tym chińczyku to nie będzie problemu z kierunkami bo do zwykłych rowerów można dostać.
    bidguma
    Poziom 18  
    Radarator według mnie klin ścięty. Sprawdź czy dobrze myślę.
    radarator
    Poziom 25  
    Otóż nie. Coś dostało się nad tlok i go przytarło. Nie wiem co to mogło być ale na pewno było małe, stalowe i miało ostre krawędzie.
    Najgorsze jest to że nie wiem skąd to się wzięło. Świeca cała wiec musiało się dostać przez komorę korbową. I jak widać próbowało opuścić cylinder ale coś nie poszło...
    bidguma
    Poziom 18  
    O kurcze, nieciekawie. Nawet nie pytam jak wygląda cylinder. Współczuje, bo to zawsze boli taka awaria. A nie rozsypało się jakieś łożysko igiełkowe? Tak wygląda jak ślady po tym wałku.
    radarator
    Poziom 25  
    Łożysko igiełkowe sworznia tłoka całe... Cylinder też. Nicasil jest fajny... Zmieniłem tylko tłok z pierścieniami i łożysko. Tłok używany wiec mam nadzieje że się szybko poukłada.
    Piotr22113
    Poziom 2  
    Kurcze wy to wyższa szkoła jazdy ja jak mi się zepsuje silnik to od razu kupuje albo nowy albo idę do mechanika.
    radarator
    Poziom 25  
    @Piotr22113 nie mogę powiedzieć że też tak kiedyś miałem :D Od małego kręcę śrubki... a co robisz z tymi popsutymi? Może da się coś z tym zrobić jeszcze?

Zmiana tłoka wyszła mi nawet na dobre, wygląda na to że wzrosła moc, kompresja chyba lepsza.
    Rozwierciłem dziś sobie zapasową dyszę, z 0,525 na 0,800, takie wiertło znalazłem najmniejsze. Mam nadzieję że opuszczenie iglicy na sam dół pozwoli ustawić silnik tak by się nie zalewał. Jutro i w najbliższych dniach próby. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie.
    radarator
    Poziom 25  
    @panja321 i jak tam? Ogarnąłeś temat " projekt Solo"?