Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik spalinowy w rowerze

zdzichu.dunaj 14 Kwi 2015 23:49 1086081 7235
    Ledowy
    Poziom 20  
    krisjack99 - skoro piszesz że cylinder lustro ,to możesz spróbować wyciąć przegrody - sądze że silnik teoretycznie powinien działać. Tylko trzeba to zrobić dokładnie ,aby nie uszkodzić gładzi cylindra ;) (podczas zabiegu można go okleić wewnątrz taśmą itp.)
  • OptexOptex
    kobert4
    Poziom 12  
    Ja to rozumialem tak,naciskam na pedaly,rower rusza-jedzie,przestaje pedalowac,rower sie toczy lancuch stoi,tak jak jest normalnie. to samo z drugiej strony,silnik ciagnie,kreci kolem,puszczam gaz,lancuch i zebatka zdawcza silnika tez sie zatrzymuje,a kolo toczy sie dalej. Niewiem czy cos takiego wogole istnieje :) ale bylo by fajnie :) jesli nic nie daje napedu,a rower jest rozpedzony,to zebatki po obu stronach stoja i kolo luzno sie toczy. Moze to byc wykonalne? Myslalem ze takie kola istnieja:) O kurcze... Edytka:) No tak,przeciez nie zapale wtedy :) to juz niewiem...
    Ledowy
    Poziom 20  
    Istnieje tylko że zębatka odbiorcza posiada wolnobieg :D
    (HD Axle Kit Free Wheel , HybriPed)
    kobert4
    Poziom 12  
    Pewnie dało by się znaleźć co to takiego, ale tak w dwóch zdaniach, jak to dziala? :)
  • OptexOptex
    Ledowy
    Poziom 20  
    Na zasadzie koła rowerowego z wolnobiegiem. :D
    Tylko że wolnobieg jest też po lewej stronie.
    HybriPed - posiada blokadę wolnobiegu. Dwa bolce zakładamy i mamy zębatke zablokowaną, wyjmujemy bolce i jedziemy rowerem bez oporów sprzegła i łańcucha.
    https://www.youtube.com/watch?v=8aGcHRCXkdQ
    HD Axle Kit Free Wheel - silnik odpalamy szarpakiem. A po wysprzęgleniu silnika działa wolnobieg i łańcuch i sprzęgło nie stawia oporów.
    https://www.youtube.com/watch?v=rHoiTs6mQOM
    kobert4
    Poziom 12  
    Fajne. Tylko pozostalo by, rozwiazac drugi wolnobieg, no i te korby, trzeba by pewnie poodginac swoje, czy sa takie szerokie do kupienia? No i jak silnik slabo zapala, to trzeba by sie namachac tym sznurkiem :)
    radarator
    Poziom 25  
    Jak silnik słabo zapala to wymaga pewnie regulacji i czyszczenia gaźnika :)
    A z tym sznurkiem to to straszny bubel jest...
    Krzysztof251985
    Poziom 11  
    Nowe koło zaplecione. Zębatka (40t) jest osiowo.
    Z czasem sprawdzimy wytrzymałość rozwiązania.
    Silnik spalinowy w rowerzeSilnik spalinowy w rowerzeSilnik spalinowy w rowerzeSilnik spalinowy w rowerze
    radarator
    Poziom 25  
    Myślę, że będzie wieczna. Pod warunkiem zastosowania kleju do gwintów.

Dziś spotkałem się z agresją w stosunku do mojej osoby i maszyny. Problem miał rowerzysta...
    Wielki sportowiec w kasku za parę stów i getrach z lycry :)
    Śmierdzało mu na ścieżce chociaż obok w korku pełno samochodów, wszyscy stoja i każdy kopci.
    Jak go zapytalem czemu ja mu śmierdzę a oni nie to zmienił temat, że moja maszyna to nie rower i mam zjeżdżać na asfalt...
    Oddalilem się, zostawiając go w chmurze (samochodowych) spalin, a co się będę kłócił...?
    Krzysztof251985
    Poziom 11  
    Pytanie czy ktoś tak ma lub wie o co chodzi. Do 50 procent manetki gazu wszystko jest ok. Przyśpieszenie moc. Po przekroczeniu 50 procent i 30 km/h zaczynają sie te stuki pierścieni które nagrałem pare postów wcześniej i spadek mocy natychmiastowy tak jakbym chwilowo zdejmował gaz do zera. Jest to takie przerywane. Niesposób rozpędzić się do 50. Jak to ignoruje i przytrzymuje manetke gazu na max to przyśpieszam do 40 ale co jakiś czas te n stukot. Ze zdjętym filtrem powietrza tak samo.

Wideo

Link
    bidguma
    Poziom 18  
    Krzysztof gdzie ten filmik cofnąłem się do 118 strony i nic nie znalazłem.
    jasfasola80
    Poziom 11  
    Krzysztof251985 : Miałem te same objawy w swoim "chinolu" i zrobiłem temu gaźnikowi "delete" na rzecz K60B. Oprócz tego były kłopoty przy uruchamianiu. Na początku gaźnik nie sprawiał takich kłopotów, i silnik żwawo reagował na przyśpieszenie do końca. Kłopoty objawiły się po ok. 300 km przebiegu. Nie pomogło podniesienie iglicy. Według mnie to wina luzu który powstaje podczas podnoszenia przepustnicy - "lewe powietrze". Te gaźniki mają jakąś fabryczną skazę i trzeba je zastąpić.
    Sawe89
    Poziom 15  
    Gdzie można dostać taki gaźnik? Bo na Allegro są raczej zamienniki K60B.
    Krzysztof251985
    Poziom 11  
    jasfasola80 napisał:
    Krzysztof251985 : Miałem te same objawy w swoim "chinolu" i zrobiłem temu gaźnikowi "delete" na rzecz K60B. Oprócz tego były kłopoty przy uruchamianiu. Na początku gaźnik nie sprawiał takich kłopotów, i silnik żwawo reagował na przyśpieszenie do końca. Kłopoty objawiły się po ok. 300 km przebiegu. Nie pomogło podniesienie iglicy. Według mnie to wina luzu który powstaje podczas podnoszenia przepustnicy - "lewe powietrze". Te gaźniki mają jakąś fabryczną skazę i trzeba je zastąpić.

Mój gaźnik to DELLORTO SHA 14,9 L.
    Skoro w skuterach to działa.
    Żeby wyeliminować gaźnik przetestuję stary podstawowy chiński z normalnego zestawu.
    krisjack99
    Poziom 19  
    Ten model gaźnika jest na Allegro za 'jedynie 219zł'.

Oryginalna tylna zębatka jest za duża w trasę, a za mała w teren.
    Nie powstrzymuje mnie to przed tym:

Link
    Ledowy
    Poziom 20  
    radarator - dlatego ja nie jeżdże po ścieżkach tylko po drodze.
    Ci rowerzyści-pseudoekolodzy to mają "poluzowane śrubki pod kopułą".

krisjack99 - toż to prawdziwy kross-rower ;)

Krzysztof251985 - Na tym filmiku to Ci pierścienie brzęczą i chyba strzela z tłumika.
    Ten gaźnik Dellorto SHA 14,9L jest bezregulacyjny,
    więc nie jest taki super uniwersalny.
    Tak jak piszesz, wypróbuj stary gaźnik i daj znać ;)

Sawe89 - kolega bidguma na poprzedniej stronie w poście nr #3647 już odpowiedział na to pytanie 8-)
    krisjack99
    Poziom 19  
    Użytkownik evilmichal miał 'kopię Dellorto Sha'. Sprawdzałem, to kosztuje to ok. 80zł. Pytanie, ile to jest warte...

Link

Powracam do projektu biegów.
    Okazuje się, że ktoś wykorzystał ten sam pomysł, który ja porzuciłem.
    http://www.motoredbikes.com/showthread.php?28...homemade-jackshaft-80cc-raw-engine-8speed-hub
    Chciałbym użyć piasty rowerowej jako walka pośredniego.
    Musi być to piasta z biegami, bo nie ma miejsca na napinacz.

Znalazłem takie cudo:
    http://postimg.org/gallery/1yy3uloa/
    Gdybym miał kasę...
    kobert4
    Poziom 12  
    To już chyba prościej zamontować jakiś silnik od motoryny :) dwubiegowy.
    bidguma
    Poziom 18  
    Przynajmniej dwukrotnie ten filmik był tu wklejany.
    radarator
    Poziom 25  
    Wczoraj i dziś robiłem chińską 125, cross Loncin (to ponoć solidniejszy silnik od standardowego, nawet nie chcę wiedzieć jak wygląda standard).
    Sprzęt ma przejechane może 500km a już są luzy na wahaczu.
    Jakość śrub powalająca... twardsze mam łyżeczki do herbaty. Ze wszystkich śrub w całym motocyklu odkręciły się bez problemu może ze cztery.
    Czop wału na którym siedzi koło zamachowe nie był utwardzony i kanałek na klin wyrobił się x2, klin ma kształt wrzeciona...kołnierz koła zamachowego pęknięty. Spadający pomimo napinaczy łańcuch urwał impulsator i połamał pokrywę prądów, latające kawałki pocięły cewkę zapłonową...Chińska Masakra Łańcuchem Krosowym...
    Prawie 20 h zeszło, zanim doprowadziłem to wszystko do ładu... a gdzie jeszcze demontaż i montaż?
    Teraz pytanie.
    Jak mam wycenić naprawę?
    Klient sam kupił części.
    Nowy silnik kosztuje u nas około 800PLN
    Bez sensu.
    Chyba już nigdy nie wezmę na warsztat chinola...

P.S. Ale zrywne to to jest...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    radarator
    Poziom 25  
    Za to można kupić poradnik o rowerze z silnikiem...osz ty...
    krisjack99
    Poziom 19  
    Na OLX jest więcej części.
    Gość nawet sprzedaje nowy silnik z Anglii.
    Krzysztof251985
    Poziom 11  
    Gaźnik od podstawowego modelu zainstalowany.
    Efekt ten sam. Przy 40 km/h grzechot i gwałtowne spadki mocy jakbym gazował i puszczał.
    Dlaczego wszystkie aluminiowe odlewy mi pękają :)

Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze

Link