Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik spalinowy w rowerze

zdzichu.dunaj 08 Maj 2015 17:54 1090644 7235
    Sawe89
    Poziom 15  
    krisjack99 masz jakieś pomysły na przerobienie wydechu bo raczej nie ma kolanka o takim rozstawie jak jest u nas w chiniolach bynajmniej szukałem po sklepach ale nie nie mieli druga sprawa to za dużo ich nie mam jakich wydech dać myślałem nad takim z motorynki ?
  • AdexAdex
    Davvvi
    Poziom 27  
    Panowie Ci co zmieniają gaźniki bądź przerabiaj. Dobre uszczelnienie gaźnika to podstawa. Po uszczelnieniu swojego gaźnika od jawki przejechałem się i powiem wam że różnica jest kolosalna. Nie mam tego efektu że po wciśnięciu sprzęgła i puszczenia gazu silnik trzymał przez chwilę wysokie obroty. Teraz spada od razu na niskie obroty i tak sobie pyrka. Lepiej niż na chińczyku. Problem z odpalaniem bez ssania także zniknął. Odpala od strzała i od razu się rozpędza. Na tym gaźniku osiągnięcie ponad 50km/h to nie problem. Idzie jak burza. Teraz jestem zadowolony z tego gaźnika i wygląda na to że wymiana przepustnicy nie będzie konieczna. Zobaczymy jeszcze jak ze spalaniem.
    Ledowy
    Poziom 20  
    karolfabio napisał:
    Panowie czy możecie podesłać jakieś linki do sklepów z częściami, byłbym ogromnie wdzięczny, bo z tego co widzę to na allegro już raczej nic nie ma. Jeśli jednak coś tam jest to także prosiłbym o linka.

Widać kolega słabo szuka. Części na allegro oferują:
    Pelcio68 - cewka magneta, napinacz, cdi, pierscienie, simeringi, zebatka sprzegła, wałek sprzgła, bak, kranik, klamka sprzegła, tłok
    gramofon1984 - klocki sprzegła ,zebatka zdawcza, manetka gazu, głowica, uszczelki, cewka magneta , cdi
    loginal - cdi, cewka magneta
    A w sklepach to kolega świece może kupić, linke gazu, linke sprzęgła, filtr paliwa, przewód paliwa, łańcuch, fajke, przewód WN.
  • AdexAdex
    krisjack99
    Poziom 19  
    Sawe89
    Tłumik założyłem od mini ścigacza.
    Trzeba tylko, najlepiej na gorąco, odgiąć kolanko, by dopasować je do roweru. Minimalnie można odgiąć na zimno, stal w nich jest miękka.
    Otwory mocujące mają dużą tolerancję, pasują bez problemu.
    Gamma_Corvi
    Poziom 16  
    Podpinam się, szukam zębatki odbiorczej oferowanej kiedyś w chińskich zestawach, tego "pełnego rowerowego blatu". Ma ktoś może info skąd ją wytrzasnąć?
    krisjack99
    Poziom 19  
    Ciekawe rozwiązanie linki popychacza sprzęgła.
    Można gdzieś nabyć taką osłonę silnika? Widziałem już kilka zdjęć maszyn z tymi osłonami.
    rower-z-silnikiem-spalinowym-polski-CID767-ID33hRJ.html#f12283be8c

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

starscream5
    Poziom 11  
    Gamma_Corvi napisał:
    Podpinam się, szukam zębatki oferowanej kiedyś w chińskich zestawach, tego "pełnego rowerowego blatu". Ma ktoś może info skąd ją wytrzasnąć?

Użytkownik witold_2020 na alledrogo.

Stan cylindra po 1 tys. km. na mieszance 1:50 Stihl HP Ultra. Przede wszystkim muszę bardziej uszczelnić filtr powietrza bo zdaje mi się że te rysy to właśnie przez ten filtr a dużo jeżdżę po piasku-cały czas bez błotników :( Co jakieś 100 km. czyszczę filtr, wycieram w środku szmatką piasek zmieszany z olejem (nie ma go dużo, jakieś 1/4 paznokcia małego palca).
    Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze
    Ledowy
    Poziom 20  
    starscream5 - cylinder nieciekawie wygląda. A to jakiego filtra powietrza używasz?
    bidguma
    Poziom 18  
    Starscream czemu wszyscy macie tłok w złą strone? Przecież taki montaż gdzie zamki skaczą po oknie również może powodować taki stan gładzi.
    krisjack99
    Poziom 19  
    No to ciekawe...

Obrócony zapłon, cylinder i tłok; mocowanie przy kole:
    Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze

Napęd na pasek:
    Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze

Rower trójkołowy z szarpakiem:

Wszystko z Allegro od użytkownika witold_2020.
    Ledowy
    Poziom 20  
    bidguma napisał:
    Starscream czemu wszyscy macie tłok w złą strone? Przecież taki montaż gdzie zamki skaczą po oknie również może powodować taki stan gładzi.

W tym silniku nie ma to znaczenia :D
    Z tego co pamiętam z demontażu swojego silnika zamki nie spotykają okien.
    (Przynajmniej w modelach Grubee tak jest.)
    Zamki wypadają mniej więcej tak jak zaznaczyłem na fotce:
    bidguma
    Poziom 18  
    Krisjack99 ta damka z silnikiem przy kole wyglada bardzo elegancko. Tylko dać dluższe kolanko i puszke poziomo i prawie jak fabryczny :)
    Wojtalll
    Poziom 12  
    Bardzo fajne mocowanie, jeszcze mniej elementów niż u mnie. Zębatka przy kole zamocowaną masz na stałe? Czy jesteś w stanie ruszyć z miejsca bez wspomagania siłą mięśni?
    Pioneerek
    Poziom 15  
    Zębatka jest zamocowana zamiast tarczy hamulcowej, musiałem dać do wyfrezowania otwory w zębatce, z miejsca ruszyć nie ruszam bo spale sprzęgło ale na upartego powoli by się rozpędził, z góry mu nie pedałuje w ogóle podczas startu, po prostej pedałuje do 15km/h a zarazem dodaje gazu silnikowi i ładnie się rozpędzam a później już sam silnik ciągnie, największą moc/moment obrotowy ma od 30-45km/h, najwięcej jechałem 52km/h po prostej drodze, 60km/h z góry lecz już to były obroty ponad maksymalne w tym silniku, planuje zmienić zębatkę zdawczą na 14 zębów (aktualnie mam 11z) zobaczymy czy da radę jechać pod każdą górkę powyżej 30km/h (aktualnie nie było góry pod, którą by jechał poniżej 35km/h.
    bidguma
    Poziom 18  
    To w sumie ciekawe co piszesz. Sam mam chińską kose i przekładnie. Ja jak dam gaz w miejscu na max to potrafi zabuksować koło na piachu. Zero problemów aby ruszyć z miejsca. I nie jest to ruszanie na poślizgu tylko zbiera się jak zwykły motorower typu romet. V max oscyluje w granicach 57km/h mierzone na gps. Albo ja trafiłem taki mocny silnik, albo moje przeróbki go obudziły, albo masz zbyt małe przełożenie i ani to dobrze nie rusza, ani szybko nie jedzie. W całym zakresie silnikowi musi być zbyt ciężko. PS mój się kręci teraz kolo 10k rpm na vmaxie.
    Tomasz 1309
    Poziom 8  
    Witam czy chiński silnik do roweru zmieści się w ramie 19'' może podajcie swoje rozmiary ram w których macie chinole?
    Ledowy
    Poziom 20  
    Tomasz 1309 - Jeśli ta rama 19'' jest odpowiednio szeroka (ten kąt który zaznaczyłem) to może się zmieści -
    ale gwarancji na to nie ma (trzeba by silnik przymierzyć).
    Ja mam rame 21'' o wymiarach jak na rysunku, silnik mieści się na styk:
    Ledowy
    Poziom 20  
    W rame tego roweru z allegro sie nie zmieści.
    Najlepiej wpierw kup silnik ,a potem poszukaj odpowiedniego roweru z odpowiednią ramą.
    Polecałbym rozejrzeć się osobiście w sklepie z rowerami, a nie kupić w ciemno i potem
    pluć sobie w brode że nie pasuje.
    Jeśli nie chcesz latać z silnikiem po sklepach możesz sugerować sie wymiarami ramy które podałem.
    (rama ma mieć duży kąt który zaznaczyłem na rysunku, bo inaczej nie zmieścisz w nią silnika)
    Tomasz 1309
    Poziom 8  
    czyli najpierw pierdzidło potem rower??
    Ledowy
    Poziom 20  
    Tak bym polecał. Niektórzy próbują dopasować silnik do ramy roweru który mają lub który kupili wcześniej
    i potem męczą się i rzucają mięchem na forach że nie pasuje.
    Jakbyś kupił rower to silnik należy przymierzać do ramy ,odizolowując miejsca mocowania na ramie taśmą,
    (taką która nie trzyma za mocno), aby nie uszkodzić lakieru! - w razie czego możnaby wymienić rower w sklepie na taki z inną ramą.
    Albo ostrożnie przypasowywać w sklepie pamiętając o zaizolowaniu ramy ,aby sprzedawca sie nie wkurzył że lakier porysujemy - trzeba z nim sie dogadać ;)
    Ledowy
    Poziom 20  
    Można też wyciąć z twardej tektury taki trójkąt i przypasowywać w ramach.
    Jak osadzi się idealnie w ramie to znaczy ,że rama ma odpowiednie rozwarcie,
    silnik powinien pasować - tak na 85% ;) Ot taki prosty test ;)
    To tak podaje ,żeby nie latać z silnikiem po sklepach ;)
    krisjack99
    Poziom 19  
    Tester (od drugiej minuty):

Link

Wymiary metrycznie:
    Spoiler:
    3,5"=~9cm
    9"=~23cm
    7"=~18cm
    kobert4
    Poziom 12  
    Witam. Dopiero dobralem sie do gaznika, Ledowy, nie bardzo rozumiem tego ustawienia plywaka 20mm. U mnie widelki, te na plywaku sa 11mm wysuniete w dol od gaznika, jak swobodnie opadna bez plywaka. Dziwi mnie ze juz przy sciaganiu miseczki gaznika (gaznik na miejscu skrecony z cylindrem) wyciekalo z niej paliwo, jak by bala pelna. Paliwo leci mi tez troche do filtra. Iglice mialem na ostatnim z pieciu rowkow, czyli igla wysunieta maksymalnie, przestawilem ja na trzeci, czyli pozycje srodkowa, choc juz kiedys nia regulowalem i nie widzialem reakcji. Odkrecilem teraz kranik,zaczelo leciec paliwo, plywakiem unosilem widelki i ktore zamykaly zawor niemal na samej gorze, na prawie maksymalnym uniesieniu, paliwo przestaje puszczac na 18mm liczac odleglosc plywaka od gaznika, czy w taki sposob mialem zrobic ten pomiar? I w takiej sytuacji powinienem odgiac widelki na tyle, zeby bylo 20mm?
    Tomasz 1309
    Poziom 8  
    znalazlem już kiedyś to bikeberry. com ale nie wierzę aby te silniki były takie małe:do roweru , który jest dużo za mały prawie się mieści tyko miejsca na gaźnik nie ma i na fajkę

Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze Silnik spalinowy w rowerze
    Chyba lepiej zrobie tak jak mówil Ledowy tzn najpierw kupie silnik potem rower. :|
    Pioneerek
    Poziom 15  
    Rozumiem, mi i tak wystarczają osiągi jakie mam aktualnie, może to wina twardej sprężyny sprzęgła i nie ma siły złączyć napędu choć wątpię, że do tej samej kosy (silnika) by dawali różne twardości sprężyn.Jak zahamuje przednim hamulcem i nie siedzę na rowerze to na asfalcie ładnie ślizga gumę ale ty mówisz, że Ci ślizga gumę pod obciążeniem na piachu to coś chyba u mnie jest nie tak, pewnie to wina przełożenia.
    Ledowy
    Poziom 20  
    kobert4 - właśnie tak jak napisałeś miałeś zrobić pomiar. Na fotce wyraźnie widać:
    Paliwo ma troche lecieć do filtra - to normalny objaw
    w tym gaźniku.

Tomasz 1309 - na bikeberry mierzą tekturą w ramie dedykowanej do tych rowerów, więc nie będzie tam różnicy widać.
    Szukaj roweru z ramą o podobnych wymiarach do tych co podałem. Ta tekturka którą narysowałem przyda Ci sie
    podczas poszukiwań. Właśnie chodzi o to aby to "V" na dole ramy było jak najszersze, aby silnik osiadł w miare nisko.
    Oczywiście najlepiej to wpierw posiadać silnik. Można wtedy przykręcić do mocowań silnika dwie rurki i odrysować sobie na tekturce
    jaką V'ke (kąt) tworzą i ile miejsca potrzeba i wtedy ze swoja tekturką poszukiwać odpowiedniego roweru (ja tak zrobiłem ;) ) -
    dlatego wpierw polecam silnik kupić, aby potem sie nie wkurzać :D